14.1.2015 0 Comments

Ford GT je autom z obálky pretekárskej hry Forza Motorsport 6 vyvíjanej exkluzívne pre Xbox One

Microsoft, Turn 10 Studios a Ford včera oznámili na autosalóne North American International Auto Show vzájomnú spoluprácu, v rámci ktorej sa vysoko výkonné športové vozidlo Ford GT stane autom z obálky nového dielu oceňovanej pretekárskej série Forza Motorsport 6 vyvíjanej exkluzívne pre Xbox One.

Ford GT vybavené mimoriadne úsporným motorom EcoBoost, pokročilou aerodynamikou a ľahkou karosériou z uhlíkových vlákien je ukážkou technologického pokroku. Do predaja sa vo vybraných krajinách dostane koncom tohto roka.

Spoločnosti ďalej oznámili, že vo Forza Motorsport 6 sa objavia modely z novej línie výkonných vozidiel značky Ford, vrátane GT, Shelby® GT350 Mustang a F-150 Raptor, predstavené dnes na autosalóne v Detroite. Fanúšikovia sa s vozidlami virtuálne zoznámia, keď debutujú v hre Forza Motorsport 6 vyvíjanej exkluzívne pre Xbox One.

"Byť súčasťou tohto dôležitého okamihu so spoločnosťou Ford a osláviť odkaz modelu GT tým, že sa stane autom z obálky Forza Motorsport 6 je pre nás veľkou cťou," povedal Phil Spencer, šéf divízie Xbox. "Nesmierne náš teší, že sme mohli oznámiť Forza Motorsport 6 v deň predstavenia modelu GT počas jednej z najväčších udalostí v automobilovom priemysle. Už teraz sa nevieme dočkať, kedy budeme môcť prezradiť viac detailov o hre."

Forza Motorsport, vyvinutá štúdiom Turn 10 exkluzívne pre Xbox, je najvyššie hodnotenou pretekárskou sériou posledného desaťročia (podľa Metacritic); kombinuje pokročilú grafiku novej generácie so simulačným jadrom. Stala sa najhrávanejším simulátorom pretekov na Xbox One.

"Ford GT predstavuje superauto snov vybavené mimoriadne úsporným motorom EcoBoost a ľahkou karosériou z uhlíkových vlákien," povedal Raj Nair, viceprezident skupiny Ford. "Spolupráca s Microsoftom a Turn 10 Studios nám umožňuje s úplne novým modelom GT osloviť široké publikum a fanúšikov virtuálne zoznámiť s krásou, vzrušením a inováciami, aké ponúka nová rada výkonných modelov Ford."

Ford je lídrom a pionierom v automobilovom priemysle. Model GT je dôkazom, že pokrok v materiáloch a technológiách, ako aktívna aerodynamika, ultra ľahká karoséria z uhlíkových vlákien, keramické brzdy a motor EcoBoost novej generácie s výkonom viac ako 600 koní, pomáhajú vodičom získať väčšiu kontrolu.

"Tak ako Ford posunul hranice automobilového priemyslu s modelom GT, nadviaže na inovácie Forza Motorsport 6, náš najpokročilejší pretekársky simulátor ponúkajúc zábavu a realistické zážitky pre milovníkov áut aj hráčov," povedal Dan Greenawalt, kreatívny riaditeľ Turn 10 Studios. "Tešíme sa na predstavenie ukážok z hrania počas E3 v júni."

Viac informácií o Forza Motorsport 6 a Ford GT nájdete na stránkach: news.xbox.com a media.ford.com. Obrazový materiál z Forza Motorsport 6 nájdete na stránkach: news.xbox.com/media


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Kampaň k elektronickým schránkam už začala

27.10.2016 11:00

Viac ako 160 oslovených združení a stavovských organizácií či nový dočasný web. Aj takto odštartovala avizovaná informačná kampaň k úradným elektronickým schránkam. List so žiadosťou o spoluprácu pri ...

Tlačové správy

Do Microsoftu nastúpil Ivo Kramoliš, bude mať na starosti digitálnu transformáciu v oblasti služieb

27.10.2016 10:20

Od 1. októbra 2016 vedie Ivo Kramoliš divíziu Služieb v spoločnosti Microsoft Česká republika a Slovensko. V tejto roli zodpovedá za digitálnu transformáciu v oblasti služieb pre veľké spoločnosti a š ...

Tlačové správy

Samsung vydá aktualizáciu softvéru smartfónov Galaxy Note7

27.10.2016 10:10

Spoločnosť Samsung Electronics dnes oznámila, že vydá novú aktualizáciu softvéru vzťahujúcu sa na nabíjanie batérií zariadení Galaxy Note7, ktorá obmedzí jej nabitie na 60 %. Aktualizácia softvéru je ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá