Image
28.7.2014 0 Comments

Hackeri sa v rámci súťaže nabúrali do elektromobilu Tesla Model S. Motor však odolal.

INT_Hackeri sa v ramci.jpg Prvý doložený úspešný hack automobilu Tesla Model S pochádza z Číny.

Oznámil to čínsky bezpečnostný gigant Qihoo 360 Security Technology, ktorý počas bezpečnostnej konferencie SyScan360 vyhlásil pre hackerov súťaž o odmenu 10 000 dolárov. Ich úlohou bolo nabúrať sa do populárneho elektromobilu.

Hlavnú cenu si napokon neodniesol nikto, pretože hackovať motor sa nepodarilo. No odmenu získali čínski hackeri, ktorým sa podarilo dostať k diaľkovému ovládaniu zámkov dverí vozidla, k jeho svetlometom, stieračom a ovládaniu klaksónu a strešného okna. Podrobnosti o tom, ako sa podarilo systém nabúrať, neboli zverejnené, objavila sa len správa, že hackeri využili šesťmiestny kód pre mobilnú aplikáciu Modelu S.

Majitelia tohto auta si totiž môžu stiahnuť do svojho smartfónu aplikáciu, ktorá im umožní cez Bluetooth ovládať práve tieto funkcie. Okrem toho aplikácia umožňuje kontrolovať klimatizáciu, ponúka sledovanie GPS a sledovanie priebehu nabíjania batéria auta. Ak sa hackeri nabúrajú do aplikácie alebo niektorej komunikačnej vrstvy medzi ňou a automobilom, majú k dispozícii všetky tieto funkcie.

Chyby v zabezpečení boli oznámené spoločnosti Tesla. Jej hovorca sa vyjadril, že ak sa v aplikácii objaví reálna chyba, firma dúfa, že hackeri ju nezverejnia skôr, než bude pre ňu dostupná oprava.

Zdroj: cnet.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Hacking kreditky za šesť sekúnd. Zločinci môžu bez problémov získať všetky údaje o platobnej karte

08.12.2016 00:13

Vedci z Newcastle University prišli na spôsob, ako môžu zločinci za menej ako 6 sekúnd zistiť číslo, dátum platnosti a bezpečnostný kód na kreditnej alebo debetnej karte Visa. Je to vraj „nebezpečne ľ ...

Bezpečnosť

Čísla kreditiek už nelákajú. Kyberzločinci sa zameriavajú na lekárske záznamy, čísla sociálneho zabezpečenia a útoky DDoS.

07.12.2016 00:12

V dnešnej modernej a čoraz viac prepojenej dobe sú dáta používateľov, korporácií či štátnych inštitúcií pod neustále rastúcim tlakom. Tieto dáta predstavujú poklad v rukách kyberkriminálnikov a  trend ...

Bezpečnosť 2

Ovplyvnilo Rusko americké prezidentské voľby? Podľa expertov boli niektoré hlasovacie prístroje infikované

06.12.2016 00:16

Podľa kyberbezpečnostnej firmy FireEye ruská vláda počas kampane pred americkými prezidentskými voľbami nielen vykonávala hackerské útoky, ale využívala aj sociálne siete na ovplyvňovanie názorov. Šír ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá