Image
28.7.2014 0 Comments

PaperFold – prototyp skladacieho smartfónu s viacerými displejmi

paperfold.jpg O telefóne YotaPhone, ktorý má dva displeje, ste už možno počuli. Jeden z nich je typu LCD a druhý je úsporný e-ink s veľmi dobrou čitateľnosťou.

Nedávno bol predstavený ďalší model telefónu s viacerými displejmi. Volá sa PaperFold a pracuje na trochu inom princípe.

Tím pracovníkov Human Media Lab, ktorý patrí pod Queen's University, ukázal funkčný prototyp multidisplejového skladacieho smartfónu, ktorý umožňuje pridať alebo odobrať displeje podľa potreby. Koncept pritom umožňuje nielen zmenu počtu displejov, meniť sa dá aj tvar zariadenia.


Jeden displej umožňuje použiť zariadenie ako smartfón. No ak pridáte ďalší a podopriete PaperFold ako notebook, môžete použiť virtuálnu klávesnicu na jednom displeji a druhý využívať na prezeranie obsahu.

paperfold_02.jpg

Ak oba displeje položíte vedľa seba naplocho, klávesnica zmizne a obsah, napr. mapa, sa rozšíri na oba displeje. Môžete však použiť aj tri displeje a usporiadať ich ako knihu, notebook, trojuholník, ako to práve potrebujete.

paperfold_smartphone.jpg

Ide o flexibilné displeje ePaper od Plastic Logic a v súčasnosti ich možno k prototypu pripojiť pomocou magnetického úchytu naraz najviac tri. Môžu fungovať ako nezávislé displeje, ale dokážu aj spolupracovať ako súčasť jedného systému. Displeje sa automaticky detegujú, a ak sú prepojené pomocou magnetických pántov, dynamicky menia zobrazovaný obsah.

Technické parametre smartfónu nie sú známe, no ide o funkčný koncept. Výskumníkov však zrejme čaká ešte veľa práce, kým sa finálny produkt objaví na trhu.

Zdroj: hml.queensu.ca

liliputing.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá