Image
28.7.2014 0 Comments

PaperFold – prototyp skladacieho smartfónu s viacerými displejmi

paperfold.jpg O telefóne YotaPhone, ktorý má dva displeje, ste už možno počuli. Jeden z nich je typu LCD a druhý je úsporný e-ink s veľmi dobrou čitateľnosťou.

Nedávno bol predstavený ďalší model telefónu s viacerými displejmi. Volá sa PaperFold a pracuje na trochu inom princípe.

Tím pracovníkov Human Media Lab, ktorý patrí pod Queen's University, ukázal funkčný prototyp multidisplejového skladacieho smartfónu, ktorý umožňuje pridať alebo odobrať displeje podľa potreby. Koncept pritom umožňuje nielen zmenu počtu displejov, meniť sa dá aj tvar zariadenia.


Jeden displej umožňuje použiť zariadenie ako smartfón. No ak pridáte ďalší a podopriete PaperFold ako notebook, môžete použiť virtuálnu klávesnicu na jednom displeji a druhý využívať na prezeranie obsahu.

paperfold_02.jpg

Ak oba displeje položíte vedľa seba naplocho, klávesnica zmizne a obsah, napr. mapa, sa rozšíri na oba displeje. Môžete však použiť aj tri displeje a usporiadať ich ako knihu, notebook, trojuholník, ako to práve potrebujete.

paperfold_smartphone.jpg

Ide o flexibilné displeje ePaper od Plastic Logic a v súčasnosti ich možno k prototypu pripojiť pomocou magnetického úchytu naraz najviac tri. Môžu fungovať ako nezávislé displeje, ale dokážu aj spolupracovať ako súčasť jedného systému. Displeje sa automaticky detegujú, a ak sú prepojené pomocou magnetických pántov, dynamicky menia zobrazovaný obsah.

Technické parametre smartfónu nie sú známe, no ide o funkčný koncept. Výskumníkov však zrejme čaká ešte veľa práce, kým sa finálny produkt objaví na trhu.

Zdroj: hml.queensu.ca

liliputing.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Bluetooth 5.0 prichádza s dvojnásobnou rýchlosťou a štvornásobným dosahom oproti verzii 4.2

08.12.2016 11:17

Bluetooth SIG vydal finálnu špecifikáciu pre nový štandard Bluetooth 5 pre OEM, ktorí teraz môžu vyvíjať hardvér na  jeho podporu. Nová špecifikácia je spätne kompatibilná so všetkými predchádzajúcim ...

Produkty

Microsoft môže kúpiť LinkedIn, Európska komisia si však dala podmienky

08.12.2016 00:07

Európska komisia (EK) schválila prevzatie profesijnej sociálnej siete LinkedIn spoločnosťou Microsoft. Súhlas je však podmienený dodržiavaním série záväzkov, ktorých cieľom je zachovanie konkurencie m ...

Produkty 1

Tripleton Enigma E2 – aktuálne najlepšie zabezpečený šifrovaný mobilný telefón na svete

08.12.2016 00:10

Šifrovaný telefón využíva priekopnícke techniky ochrany proti odpočúvaniu, ako sú napríklad autorizácie pomocou špeciálnej karty a šifrovacej techniky, ktorú podľa výrobcov nemožno prelomiť. I napriek ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá