Image
28.7.2014 0 Comments

PaperFold – prototyp skladacieho smartfónu s viacerými displejmi

paperfold.jpg O telefóne YotaPhone, ktorý má dva displeje, ste už možno počuli. Jeden z nich je typu LCD a druhý je úsporný e-ink s veľmi dobrou čitateľnosťou.

Nedávno bol predstavený ďalší model telefónu s viacerými displejmi. Volá sa PaperFold a pracuje na trochu inom princípe.

Tím pracovníkov Human Media Lab, ktorý patrí pod Queen's University, ukázal funkčný prototyp multidisplejového skladacieho smartfónu, ktorý umožňuje pridať alebo odobrať displeje podľa potreby. Koncept pritom umožňuje nielen zmenu počtu displejov, meniť sa dá aj tvar zariadenia.


Jeden displej umožňuje použiť zariadenie ako smartfón. No ak pridáte ďalší a podopriete PaperFold ako notebook, môžete použiť virtuálnu klávesnicu na jednom displeji a druhý využívať na prezeranie obsahu.

paperfold_02.jpg

Ak oba displeje položíte vedľa seba naplocho, klávesnica zmizne a obsah, napr. mapa, sa rozšíri na oba displeje. Môžete však použiť aj tri displeje a usporiadať ich ako knihu, notebook, trojuholník, ako to práve potrebujete.

paperfold_smartphone.jpg

Ide o flexibilné displeje ePaper od Plastic Logic a v súčasnosti ich možno k prototypu pripojiť pomocou magnetického úchytu naraz najviac tri. Môžu fungovať ako nezávislé displeje, ale dokážu aj spolupracovať ako súčasť jedného systému. Displeje sa automaticky detegujú, a ak sú prepojené pomocou magnetických pántov, dynamicky menia zobrazovaný obsah.

Technické parametre smartfónu nie sú známe, no ide o funkčný koncept. Výskumníkov však zrejme čaká ešte veľa práce, kým sa finálny produkt objaví na trhu.

Zdroj: hml.queensu.ca

liliputing.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dohady: Samsung prinesie prvý skladateľný smartfón v druhej polovici tohto roka

17.01.2017 00:28

Podľa zvestí z Číny má Samsung oficiálne predstaviť svoj prvý skladací smartfón v treťom či štvrtom štvrťroku tohto roka, no presný termín ešte nebol odhalený. Správa pochádza z príspevku na webe Weib ...

Produkty

Opera predstavila Neon. Bude takto vyzerať budúcnosť prehliadania webu?

17.01.2017 00:25

Spoločnosť Opera Software ukázala novú koncepciu svojho webového prehliadač a názvom Opera Neon. Podľa vývojárov vraj ponúka „pohľad do budúcnosti desktopových prehliadačov“. Základom je takisto Chro ...

Produkty

Google používa strojové učenie na zníženie dátovej spotreby pri obrázkoch s vysokým rozlíšením

17.01.2017 00:22

Vlani v novembri Google predstavil technológiu RAISR (Rapid and Accurate Image Super-Resolution). Ide o metódu interpolácie, ktorá má zlepšiť zobrazenie fotiek s nízkym rozlíšením a ušetriť dátové pre ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá