Image
30.6.2014 0 Comments

Google zvýšil priestor vo svojej cloudovej službe

google.jpg Google odpovedal na zvýšenie kapacity cloudovej služby Microsoftu, oznámenej minulý týždeň, a uviedol, že svojim predplatiteľom Google Apps for Business za príplatok ponúkne neobmedzený priestor na ukladanie dát.

Sundar Pichai, ktorý má v Googli na starosti Android, Chrome a Google Apps, predstavil ponuku neobmedzeného priestoru pre Google Drive for Work v stredu na vývojárskej konferencii I/O. Google Drive for Work je názov cloudovej služby prepojenej s Google Apps for Business. Skôr Google každému používateľovi poskytoval 30 GB priestoru - Google Apps for Business stojí päť dolárov na používateľa na mesiac alebo päťdesiat dolárov ročne - a účtoval si ďalších päť dolárov na používateľa na mesiac za Google Apps Vault. 

Vault slúži na archiváciu dokumentov a prezentácií, ale používateľovi nepridá priestor navyše - za ten si musí zaplatiť. Priestor s veľkosťou 1 TB stál 9,99 dolára mesačne. Podľa novej stratégie oznámenej v stredu zostane spomínaná cena za Vault rovnaká, ale namiesto 1 TB priestoru na cloude používateľ získa neobmedzený priestor.

Firmy, ktoré majú iba základné predplatné Google Apps for Business za päť dolárov mesačne na používateľa, aj naďalej získajú 30 GB miesta a nedostanú sa tak k neobmedzenému priestoru. Nová ponuka Googlu prišla len dva dni po tom, čo konkurenčný Microsoft oznámil, že používateľom jeho cloudovej služby OneDrive ponúkne úplne zadarmo 15 GB priestoru namiesto pôvodných siedmich.

Okrem zdvojnásobenia miesta na disku Microsoft tiež uviedol, že predplatiteľom kancelárskych balíkov Office 365 Home a Office 365 Personal zvýši priestor z 27 GB na 1 TB. Rovnakého zvýšenia kapacity sa dočkajú aj študenti, ktorí si predplatili na štyri roky Office 365 University. Microsoft tiež zníži ceny, ktoré si používatelia platia za priestor navyše - 100 GB bude znamenať mesačný príplatok vo výške 1,99 dolára, čo je o 52 % menej než súčasných 50 dolárov ročne. O 52 % sa zníži aj cena za 200 GB - zo 100 dolárov ročne na 3,99 dolára mesačne (47,88 dolára ročne).

Microsoft aj Google zvyšujú množstvo ponúkaného priestoru s tým, ako konkurencia na trhu s cloudovými službami silnie. Skôr v tomto mesiaci Apple oznámil, že zníži vo svojich predplatiteľských plánoch cenu iCloudu až o 70 %. Spoločnosť Amazon zasa pri predstavovaní svojho telefónu Fire oznámila, že ten, kto si ho kúpi, získa neobmedzené množstvo priestoru na ukladanie fotografií nasnímaných fotoaparátom tohto zariadenia.

Office 365 je webová verzia populárnych kancelárskych aplikácií Microsoftu, ktoré si používatelia nekupujú, ale prenajímajú na báze predplatného. Tým majú zaručené, že vždy pristupujú k najaktuálnejšej verzii aplikácie a jej najnovším funkciám. Webové stránky konkurenčnej služby Google Apps for Business už boli zmenené tak, aby reflektovali vykonané cenové zmeny.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá