Image
30.6.2014 0 Comments

Google zvýšil priestor vo svojej cloudovej službe

google.jpg Google odpovedal na zvýšenie kapacity cloudovej služby Microsoftu, oznámenej minulý týždeň, a uviedol, že svojim predplatiteľom Google Apps for Business za príplatok ponúkne neobmedzený priestor na ukladanie dát.

Sundar Pichai, ktorý má v Googli na starosti Android, Chrome a Google Apps, predstavil ponuku neobmedzeného priestoru pre Google Drive for Work v stredu na vývojárskej konferencii I/O. Google Drive for Work je názov cloudovej služby prepojenej s Google Apps for Business. Skôr Google každému používateľovi poskytoval 30 GB priestoru - Google Apps for Business stojí päť dolárov na používateľa na mesiac alebo päťdesiat dolárov ročne - a účtoval si ďalších päť dolárov na používateľa na mesiac za Google Apps Vault. 

Vault slúži na archiváciu dokumentov a prezentácií, ale používateľovi nepridá priestor navyše - za ten si musí zaplatiť. Priestor s veľkosťou 1 TB stál 9,99 dolára mesačne. Podľa novej stratégie oznámenej v stredu zostane spomínaná cena za Vault rovnaká, ale namiesto 1 TB priestoru na cloude používateľ získa neobmedzený priestor.

Firmy, ktoré majú iba základné predplatné Google Apps for Business za päť dolárov mesačne na používateľa, aj naďalej získajú 30 GB miesta a nedostanú sa tak k neobmedzenému priestoru. Nová ponuka Googlu prišla len dva dni po tom, čo konkurenčný Microsoft oznámil, že používateľom jeho cloudovej služby OneDrive ponúkne úplne zadarmo 15 GB priestoru namiesto pôvodných siedmich.

Okrem zdvojnásobenia miesta na disku Microsoft tiež uviedol, že predplatiteľom kancelárskych balíkov Office 365 Home a Office 365 Personal zvýši priestor z 27 GB na 1 TB. Rovnakého zvýšenia kapacity sa dočkajú aj študenti, ktorí si predplatili na štyri roky Office 365 University. Microsoft tiež zníži ceny, ktoré si používatelia platia za priestor navyše - 100 GB bude znamenať mesačný príplatok vo výške 1,99 dolára, čo je o 52 % menej než súčasných 50 dolárov ročne. O 52 % sa zníži aj cena za 200 GB - zo 100 dolárov ročne na 3,99 dolára mesačne (47,88 dolára ročne).

Microsoft aj Google zvyšujú množstvo ponúkaného priestoru s tým, ako konkurencia na trhu s cloudovými službami silnie. Skôr v tomto mesiaci Apple oznámil, že zníži vo svojich predplatiteľských plánoch cenu iCloudu až o 70 %. Spoločnosť Amazon zasa pri predstavovaní svojho telefónu Fire oznámila, že ten, kto si ho kúpi, získa neobmedzené množstvo priestoru na ukladanie fotografií nasnímaných fotoaparátom tohto zariadenia.

Office 365 je webová verzia populárnych kancelárskych aplikácií Microsoftu, ktoré si používatelia nekupujú, ale prenajímajú na báze predplatného. Tým majú zaručené, že vždy pristupujú k najaktuálnejšej verzii aplikácie a jej najnovším funkciám. Webové stránky konkurenčnej služby Google Apps for Business už boli zmenené tak, aby reflektovali vykonané cenové zmeny.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá