Image
20.5.2016 0 Comments

ČeskoSlovenský DrupalCamp 2016 bude v Bratislave

V termíne 28.-29. mája 2016 sa v Bratislave uskutoční piaty DrupalCamp Čechov a Slovákov - neformálna konferencia používateľov a vývojárov open source redakčného systému Drupal (http://drupal.org/). Na podujatí sa bude hlavne prenášať, pripravené sú aj workshopy a sprinty, kde sa môžu účastníci zdokonaliť.

DrupalCampCS bude dvojdňová neformálna konferencia v českom, slovenskom, ale aj anglickom jazyku určená pre webových vývojárov, firmy pracujúce s Drupalom a kohokoľvek so záujmom o Drupal, či sa už chce s Drupalom naučiť pracovať, chce ho vyskúšať, alebo hľadá riešenie pre svoj biznis. Cieľom je zdieľanie skúseností, nápadov, vychytávok, ale aj náročnejších riešení pomocou rôznych formátov, od prednášok, cez case-study až po diskusie, networking a workshopy.  

Účelom spojenia dvoch komunít, ako aj prítomnosť zahraničných speakerov, ktorých mená sú na globálnej úrovni veľmi známe vo svete Drupalu, je priniesť ešte vyššiu kvalitu prednášok, spojiť obchodné a pracovné záujmy, nájsť nových business partnerov či zamestnancov, ponúknuť priestor pre spoznanie nových ľudí a relax pri technológii, ktorá nás baví a mnohých aj živí.

Čo je DrupalCamp

DrupalCamp je stretnutie záujemcov, ako aj pokročilých vývojárov, profesionálov pracujúcich s Drupalom na lokálnej úrovni. Drupal má vo svete aktívnu komunitu viac ako milión použivateľov, ktorá sa stretáva na rôznych akciách, od rozsahovo najmenších meetupov až po veľké konferencie DrupalCon, organizované globálnou Drupal Asociáciou.

Čo je Drupal?

Drupal je open-source softvérový nástroj, ktorý umožňuje používateľom ľahko publikovať, spravovať a organizovať obsah s rozsiahlymi možnosťami prispôsobenia. Združuje obrovskú komunitu na celom svete, ktorá sa aktívne podieľa na jeho vývoji.

Flexibilitu, škálovateľnosť a použiteľnosť Drupalu aj v komerčnej a vládnej sfére potvrdzujú mnohé významné firmy a osobnosti, ktoré si pre správu svojho obsahu zvolili práve redakčný systém Drupal:

Média a hudobní interpreti: MTV, CNN, BBC, France24, Metallica, Britney Spears, Robbie Williams

Organizácie a spoločnosti: Greenpeace, Oxfam, Harvard, NASA, OSN, Europska komisia, Biely dom, weather.com

Spoločnosti: Tesla, Twitter, Sun Microsystems, Yahoo!, Ubuntu, Nokia, Intel

Lokálne: TV Prima, Český rozhlas, Česká televízia, SlovakAid.

Ďalšie informácie o Drupale nájdete na stránkach drupalcs.camp, drupal.sk, drupal.cz a drupal.org.

DrupalCampCS 2016 organizuje česká a slovenská Drupal komunita pod záštitou Slovenskej Drupal Asociácie v spolupráci s projektom How-Know študentských organizácií Ynet a IAESTE Slovakia.

 


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Banky chcú rozšíriť projekt elektronickej komunikácie

09.12.2016 16:16

Slovenská banková asociácia chce rozšíriť projekt elektronickej komunikácie medzi bankami a štátnymi inštitúciami. Cieľom projektu iniciovaného asociáciou a bankami je zjednodušenie, zrýchlenie a zefe ...

Tlačové správy

V rebríčku Technology Fast 500 sa umiestnili štyri firmy zo SR

09.12.2016 16:14

Medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v Európe sa tento rok prebojovali štyri slovenské firmy. V rebríčku Technology Fast 500 zostavenom pre Európu, Blízky východ a Afriku (EMEA región ...

Tlačové správy

ČR: Rýchlosť, štýl, ostrosť: Monitory AOC k Vianociam

09.12.2016 15:00

Noci jsou delší, studenější a sváteční čas je za rohem. Zatímco někteří už mají na svém vánočním nákupním seznamu vše odfajfkováno, jiní ještě hledají ten pravý dárek. Společnost AOC přichází se čtyřm ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá