Image
20.5.2016 0 Comments

ČeskoSlovenský DrupalCamp 2016 bude v Bratislave

V termíne 28.-29. mája 2016 sa v Bratislave uskutoční piaty DrupalCamp Čechov a Slovákov - neformálna konferencia používateľov a vývojárov open source redakčného systému Drupal (http://drupal.org/). Na podujatí sa bude hlavne prenášať, pripravené sú aj workshopy a sprinty, kde sa môžu účastníci zdokonaliť.

DrupalCampCS bude dvojdňová neformálna konferencia v českom, slovenskom, ale aj anglickom jazyku určená pre webových vývojárov, firmy pracujúce s Drupalom a kohokoľvek so záujmom o Drupal, či sa už chce s Drupalom naučiť pracovať, chce ho vyskúšať, alebo hľadá riešenie pre svoj biznis. Cieľom je zdieľanie skúseností, nápadov, vychytávok, ale aj náročnejších riešení pomocou rôznych formátov, od prednášok, cez case-study až po diskusie, networking a workshopy.  

Účelom spojenia dvoch komunít, ako aj prítomnosť zahraničných speakerov, ktorých mená sú na globálnej úrovni veľmi známe vo svete Drupalu, je priniesť ešte vyššiu kvalitu prednášok, spojiť obchodné a pracovné záujmy, nájsť nových business partnerov či zamestnancov, ponúknuť priestor pre spoznanie nových ľudí a relax pri technológii, ktorá nás baví a mnohých aj živí.

Čo je DrupalCamp

DrupalCamp je stretnutie záujemcov, ako aj pokročilých vývojárov, profesionálov pracujúcich s Drupalom na lokálnej úrovni. Drupal má vo svete aktívnu komunitu viac ako milión použivateľov, ktorá sa stretáva na rôznych akciách, od rozsahovo najmenších meetupov až po veľké konferencie DrupalCon, organizované globálnou Drupal Asociáciou.

Čo je Drupal?

Drupal je open-source softvérový nástroj, ktorý umožňuje používateľom ľahko publikovať, spravovať a organizovať obsah s rozsiahlymi možnosťami prispôsobenia. Združuje obrovskú komunitu na celom svete, ktorá sa aktívne podieľa na jeho vývoji.

Flexibilitu, škálovateľnosť a použiteľnosť Drupalu aj v komerčnej a vládnej sfére potvrdzujú mnohé významné firmy a osobnosti, ktoré si pre správu svojho obsahu zvolili práve redakčný systém Drupal:

Média a hudobní interpreti: MTV, CNN, BBC, France24, Metallica, Britney Spears, Robbie Williams

Organizácie a spoločnosti: Greenpeace, Oxfam, Harvard, NASA, OSN, Europska komisia, Biely dom, weather.com

Spoločnosti: Tesla, Twitter, Sun Microsystems, Yahoo!, Ubuntu, Nokia, Intel

Lokálne: TV Prima, Český rozhlas, Česká televízia, SlovakAid.

Ďalšie informácie o Drupale nájdete na stránkach drupalcs.camp, drupal.sk, drupal.cz a drupal.org.

DrupalCampCS 2016 organizuje česká a slovenská Drupal komunita pod záštitou Slovenskej Drupal Asociácie v spolupráci s projektom How-Know študentských organizácií Ynet a IAESTE Slovakia.

 


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Aktivovaný elektronický občiansky preukaz má len 44 % štatutárov

16.01.2017 16:19

Elektronický občiansky preukaz s aktivovaným bezpečnostným osobným kódom (BOK) má iba 44 percent právnických osôb. Upozornil na to v pondelok tlačový odbor Kancelárie Ministerstva vnútra (MV) SR. Od j ...

Tlačové správy

VEDA: Vedci chcú zlepšiť postavenie spoločenských a humanitných vied

16.01.2017 16:17

Spoločenskí a humanitní vedci na Slovensku sú pripravení čeliť výzvam našej doby, jej myšlienkovému a hodnotovému chaosu a skepse. Vyplýva to z Memoranda spoločenských a humanitných vedcov, ktoré na d ...

Tlačové správy

Digitálna mobilná komunikácia na Slovensku oslavuje 20 rokov

16.01.2017 10:25

Už 20 rokov je mobilná komunikácia vďaka digitálnej technológii GSM dostupná pre všetkých Slovákov. Presne 15. januára 1997 spoločnosť Globtel GSM, v súčasnosti Orange, spustil prevádzku prvej digitál ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá