11.1.2013 0 Comments

Canon predstavuje novú videokameru LEGRIA HF G25

Spoločnosť Canon rozširuje svoju svetoznámu sériu videokamier pre nadšených amatérskych filmárov o novú vlajkovú loď - model LEGRIA HF G25. Novinka nadväzuje na vynikajúce výkony svojho predchodcu, obľúbený model LEGRIA HF G10. Nová LEGRIA HF G25 sa vyznačuje prvotriednymi parametrami, optimalizovanými na tvorbu vysokokvalitného videa. Okrem iného ponúka širokouhlý objektív z dielne Canon, rozšírené manuálne ovládanie, výnimočnú kvalitu zvuku a navyše kompaktný a užívateľsky prívetivý dizajn. LEGRIA HF G25 je ideálnou a dostupnou voľbou pre náročných filmárov, ktorí chcú preskúmať svoj kreatívny potenciál.

Profesionálna kvalita obrazu
Vďaka špičkovému a vysokovýkonnému riešeniu HD Camera System poskytuje LEGRIA HF G25 ohromujúce výsledky v profesionálnej kvalite. Jadro videokamery tvorí zdokonalený obrazový snímač Canon HD CMOS PRO, ktorý ponúka o 20 percent vyššiu svetelnú citlivosť než jeho predchodca. Snímací čip v kombinácii s objektívom s najvyššou svetelnosťou f/1,8 poskytujú vynikajúci výkon aj v zhoršených svetelných podmienkach a široký dynamický rozsah. Kamera zachytáva atmosféru a detaily scén aj v tienistých oblastiach a súčasne eliminuje efekt preexponovania v podmienkach s vysokým kontrastom.

Širokouhlý objektív Wide-Angle HD 30,4 mm sa stará o vynikajúcu kvalitu záznamu a videokamera navyše dokáže nasnímať väčšiu plochu záberu. Antireflexná úprava šošoviek umožňuje nakrúcanie a sledovanie záznamu aj v podmienkach s intenzívnym osvetlením a eliminuje odrazy či odlesky v záberoch.

10x optický zoom je obohatený o technológiu stabilizácie obrazu Canon Optical Image Stabilizer, ktorá bráni roztraseniu snímaného záznamu v celom rozsahu zoomu. Vďaka technológii Canon Intelligent IS sú snímky ostré, zreteľné a nerozmazané. Kamera automaticky zvolí jeden zo štyroch režimov stabilizácie. Funkcia Intelligent IS zaisťuje, že záznamy vytvorené v pohybe, pri experimentovaní s funkciou Makro alebo pri veľkom priblížení budú mať vždy živé farby a minimálnu mieru rozmazania.

Zdokonalený zvuk
Spolu s výnimočnou obrazovou kvalitou ponúka LEGRIA HF G25 aj interný mikrofón, zvukový ekvalizér a technológiu Canon Audio Scene Select. Vysokokvalitný interný mikrofón a technológia Audio Scene Select ponúkajú päť režimov zvukového nastavenia, medzi nimi Noise Reduction (Obmedzenie šumu), Music (Hudba) alebo Speech (Reč), ktoré sú optimalizované pre rôzne situácie. Používatelia si môžu jednoducho vybrať najvhodnejšie nastavenie pre dané video. Potom sa už môžu venovať výhradne vlastnému nakrúcaniu a kompozícii záberov.

Vysokokvalitný interný mikrofón redukuje hluk okolia v spodnom a strednom frekvenčnom pásme. Vždy tak zaznamená krištáľovo čistý zvuk. Zvukový ekvalizér optimalizuje zvuk podľa typu sprievodnej hudby, najmä pri snímaní scén so živou hudbou alebo individuálnymi hlasmi. Režim Zoom Mic umožňuje nastaviť priestorové smerovanie mikrofónu k objektom v popredí. Zaisťuje dokonalú kvalitu zvuku aj pri snímaní vzdialenejších objektov.

Okrem interného mikrofónu sa LEGRIA HF G25 vyznačuje dodatočnou flexibilitou, ktorú predstavuje kompatibilita s bezdrôtovým mikrofónom WM-V1. Ten umožňuje záznam zvuku až zo vzdialenosti 50 metrov od kamery bez straty kvality. Bezdrôtový mikrofón môže zároveň slúžiť ako obrátený komunikátor, prostredníctvom ktorého si kameraman rozmiestni osoby v zábere ešte pred začiatkom filmovania.

Profesionálne nakrúcanie v pohybe
Pokročilé vlastnosti modelu LEGRIA HF G25 v kombinácii s kompaktnými rozmermi umožňujú tvorbu skvelých snímok kedykoľvek a kdekoľvek. Srdcom kamery je objektív so slnečnou clonou a integrovaným krytom, ktorý nahradil tradičný kryt. Toto riešenie znamená vyššiu ochranu a rýchlejšiu prípravu na používanie kamery. Kryt sa dá medzi zábermi ovládať jediným prepínačom, čo znižuje potrebu prenášania ďalšieho príslušenstva.

Popustite uzdu vlastnej tvorivosti
Osem predvolených filmových filtrov vám pomôže vytvoriť dramatické či emotívne zábery a obohatí videozáznam o štýlové efekty priamo v kamere. Napríklad filter Old Movie dodá videu efekt známy z klasických filmov, filter Vivid zas oživuje bežné farby a zvyšuje jas. Zvolený efekt sa dá potom dodatočne upravovať na displeji kamery. Môžete napríklad meniť farebnú hĺbku, kontrast alebo hĺbku záberu, čo umožňuje tvorbu sofistikovaných efektov priamo v kamere.

Do hotových záberov môžete vďaka funkcii Dekorácie vkladať jednoduché titulky alebo záznam doplniť o zelené pozadie. Prostredníctvom dodávaného pera možno tiež pridať text alebo mixovať fotografie a video priamo na displeji videokamery. Nástroj je tiež súčasťou prístroja. Pomocou funkcie Tvorca príbehu si môžete navrhnúť, vytvoriť a potom zdieľať s ostatnými presvedčivé videopríbehy (štruktúrované klipy) bez potreby akejkoľvek ďalšej postprodukcie.

Ovládanie a kontrola nakrúcania
Ovládací krúžok objektívu poskytuje kontrolu nad zaostrovaním počas nakrúcania. Prispôsobiteľnému kruhovému voliču môžete priradiť viacero funkcií - môžete pomocou neho napríklad ovládať clonu alebo rýchlosť uzávierky. Dvom tlačidlám vedľa displeja s uhlopriečkou 8,8 centimetra možno priradiť rôzne nastavenia, napríklad funkciu AF s detekciou tváre, korekciu protisvetla alebo režim priority vyváženia bielej. Hľadáčik s uhlopriečkou 0,61 centimetra (Colour Viewfinder) poskytuje 100 % pokrytie sledovanej scény, čo ocenia najmä používatelia, ktorí nakrúcajú predovšetkým v exteriéroch či v komplikovaných svetelných podmienkach.

S podporou súčasného záznamu na dve pamäťové karty a s funkciou Relay Recording používatelia zhotovia záznam súčasne na obe pamäťové karty alebo môžu bez prerušenia prepnúť ukladanie z internej 32 GB pamäte na jednu kartu a potom na druhú. Videoklipy možno po uložení kopírovať z jednej karty na druhú.

Zdieľajte svoje videá
Zdieľanie videozáznamov zhotovených videokamerou LEGRIA HF G25 nebolo nikdy jednoduchšie. Prevod na menej náročné dátové formáty možno uskutočniť priamo vo videokamere. Pripravené snímky potom môžete odovzdávať na webové stránky určené na on-line zdieľanie videa prostredníctvom počítačovej aplikácie Canon Easy Web Upload alebo priamo z kamery pomocou bezdrôtovej karty Eye-Fi .

LEGRIA HF G25 - hlavné charakteristiky

• Objektív Canon HD Video
• Pokročilý obrazový čip Canon HD CMOS PRO
• Plne manuálne ovládanie
• Optický stabilizátor obrazu Intelligent IS
• Funkcie Audio Scene Select
• Dotykový displej LCD s uhlopriečkou 8,8 cm
• Funkcia Instant AF; detekcia tváre
• Ochranná slnečná clona/kryt
• Interná pamäť s kapacitou 32 GB
• Dva otvory na pamäťové karty SDXC


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá