11.1.2013 0 Comments

Lenovo IdeaCentre Horizon - počítač ako dotykový stôl

Spoločnosť Lenovo predstavila na veľtrhu CES 2013 IdeaCentre Horizon, prvý dotykový počítač spadajúci do kategórie All-in-One riešení, z ktorého si môžu užívatelia urobiť aj konferenčný stolík. Na tomto zariadení pre domácnosti môže pracovať viac užívateľov naraz, ktorí ho v horizontálnej polohe môžu využiť napríklad pre hranie hier. Je možné postaviť ho aj klasicky a používať bežným spôsobom pre osobnú prácu alebo zdieľanie multimédií.

IdeaCentre Horizon podporuje interaktívne herné príslušenstvo a je navrhnutý pre dotykom ovládané hry pre niekoľko hráčov. Horizon využíva dotykové funkcie Windows 8, aby uviedol do života hry od popredných herných vydavateľov Electronic Arts a Ubisoft takým spôsobom, aký hráči nikdy predtým nevideli. Horizon sa tiež môže ľahko premeniť na 27palcový vysoko výkonný počítač, schopný zvládnuť akúkoľvek úlohu, ktorú používatelia potrebujú spracovať.

Na veľtrhu Consumer Electronics Show (CES) spoločnosť Lenovo prezentovala aj 39palcový širokouhlý počítač s kódovým označením "Gamma". Aj keď stále ide o prvý koncept, Gamma ilustruje výnimočné viacužívateľské možnosti zábavy a napovedá o budúcom smerovaní spoločnosti Lenovo v oblasti práce na počítačoch novej generácie.

"Videli sme posun technológií naprieč počítačovými zariadeniami, od stolových počítačov až po notebooky, tablety a smartfóny. Ľudia majú k dispozícii väčší výpočtový výkon, než kedykoľvek predtým. Napriek tomu je tu stále priestor pre technológie ako je Horizon, ktoré spájajú ľudí dohromady. Horizon mení osobnú prácu s počítačom na prácu interpersonálnu, zdieľanú medzi niekoľkými ľuďmi," povedal Peter Hortensius, prezident divízie Product Group spoločnosti Lenovo. "Teraz si viac ľudí môže vychutnať rôzne fotografie, hudbu a videá na jedinej obrazovke alebo hrať hry s naším špeciálnym príslušenstvom. Horizon odráža náš záväzok prinášať inovatívne produkty, ktoré definujú éru PC Plus."

Malý stôl aj veľký tablet pre domácnosti
IdeaCentre Horizon so svojou gigantickou obrazovkou, dynamickou grafikou a 10dotykovým ovládaním umožňuje maximálne využívať systém Windows 8 a privádza k životu hry pre viacerých hráčov. Prichádza so špeciálnou sadou príslušenstva, vrátane e-kocky alebo štyroch joystickov, aby ponúkol úplne nový digitálny herný zážitok spájajúci herné príslušenstvo s akciou na obrazovke. Pre hráčov je tak akcia čiastočne fyzická, čiastočne digitálna.

IdeaCentre Horizon obsahuje Lenovo App Shop, špeciálny obchod s aplikáciami, ktorý ponúka užívateľom prístup k viac ako 5000 zábavným aplikáciám. Horizon tiež prichádza s exkluzívnym prístupom alebo balíčkom vopred nahratých hier a vzdelávacích aplikácií od špičkových výrobcov vrátane Electronic Arts, FableVision, Open Labs, Ubisoft, FilmOn TV a stovkou špičkových hier a aplikácií z BlueStacks, takže hráči všetkých vekových kategórií môžu:

• stať sa realitným magnátom v modernej verzii klasickej hry MONOPOLY
• manévrovať joystickom Lenovo jedinečne prispôsobeným pre FishingJoy a Raiding Company
• objaviť, stiahnuť a spustiť si populárne aplikácie pre telefóny a tablety na Horizon Table PC pomocou BlueStacks
• vyzvať priateľov a rodinu na závod v Draw Race 2 HD
• súťažiť v pútaní pozornosti a byť korunovaný na Kráľa Opery
• vytvárať hudbu a piesne
• pristupovať k viac ako 120 streamingovým televíznym kanálom na FilmOn TV
• vychutnať si maľovanie a farbenie v aplikáciách Maľovanie alebo Color Corner alebo hrať súťažné zápasy v Lenovo Best Guess

S inteligentným systémom závesu môžu používatelia Horizon ľahko položiť vodorovne na plochu a tak automaticky aktivovať viacužívateľské a viacdotykové rozhranie Lenovo Aura. Toto jednoduché rozhranie umožňuje rodinám hrať, učiť sa alebo si spoločne užívať multimediálny obsah na jednej obrazovke. Aura tiež predstavuje skvelý spôsob, ako spúšťať predinštalované hry a vzdelávacie aplikácie, alebo ako stiahnuť nové aplikácie z on-line App Store.

Horizon sa perfektne profiluje ako rodinný all-in-one počítač pre prácu aj zábavu. Jeho veľký podsvietený displej je možné sledovať prakticky z akéhokoľvek uhla a vďaka jeho NVIDIA GeForce grafike vyzerá digitálny obsah úžasne. O kvalitnú reprodukciu zvuku sa postará Dolby Home Theatre v4 audio. Horizon je poháňaný procesormi Intel Core i7.

Voliteľne ponúka Horizon pohyblivý a priestorovo úsporný stojan Horizon Multimode Table. Tento nastaviteľný stojan umožňuje používateľom meniť uhol a výšku umiestnenia počítača, od úplne vodorovnej polohy až k zvislej.

Cena a dostupnosť
IdeaCentre Horizon bude celosvetovo k dispozícii v priebehu leta.

Pre najnovšie informácie o Lenovo news sa zaregistrujte na RSS kanály spoločnosti Lenovo alebo sledujte Lenovo na www.twitter.com/LenovoSlovakia.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 1

S kamerou na bratislavskom kole robotickej súťaže FIRST LEGO League (video)

16.01.2017 00:15

Tvorivosť žiakov a študentov je jeden z kľúčových faktorov ich budúcej úspešnosti a aj potvrdenie kvalitatívnej úrovne výučby informatiky v školách. Preto sme sa s našou kamerou prišli pozrieť na prie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá