Image
10.3.2015 0 Comments

µTorrent v tichosti inštaluje používateľom nástroj na ťažbu kryptomeny

uTorrent.jpg Mnohí používatelia bittorrentového klienta µTorrent sa sťažujú, že sa im s nedávnou aktualizáciou nainštaloval v skrytosti aj nástroj na ťažbu kryptomeny. Epis Scale sa údajne inštaluje bez súhlasu, spomaľuje hostiteľský počítač a v niektorých prípadoch ho je obzvlášť ťažké odstrániť.

µTorrent má viac ako 150 miliónov mesačne aktívnych používateľov a je to vôbec najpoužívanejší bittorrentový klient. Aplikácia prináša príjmy prostredníctvom in-app reklám a takisto prezentuje používateľom „ponuky", aby si inštalovali či aktualizovali softvér tretích strán.

Nástroj Epic Scale však generuje príjmy ťažbou kryptomeny litecoin, pričom využíva CPU hostiteľského počítača. Bol súčasťou µTorrentu už niekoľko týždňov, no nespôsoboval výraznejšie problémy. Sťažnosti používateľov sa začali množiť až minulý týždeň. O probléme sa rozprúdila živá diskusia na fóre µTorrentu i ďalších stránkach. Tím Epic Scale tvrdí, že problém vyšetruje, a nahnevaným používateľom ponúka pomoc pri jeho riešení a ako „odškodné" aj 20-dolárové darčekové poukážky na Amazon.

Nezvyčajný nárast hlásení o skrytej inštalácii nástroja nasvedčuje tomu, že niečo nie je v poriadku. Podľa servera TorrentFreak sa však skrytá inštalácia uskutočňuje selektívne, nie na všetkých počítačoch. Je známe, že BitTorrent, ktorý je materskou spoločnosťou µTorrentu, mení svoje ponuky na základe lokality používateľa i ďalších faktorov. No inštaláciu všetkých pribaľovaných aplikácií vraj musia používatelia najskôr schváliť.

Problém vznikol pravdepodobne tak, že pri ručnej inštalácii µTorrentu mohol používateľ nástroj Epic Scale prijať alebo odmietnuť, no pri aktualizácii klientskej aplikácie sa softvér nainštaloval automaticky. V súčasnosti už Epic Scale nie je pribalený.

Zdroj: torrentfreak.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá