Image
10.3.2015 0 Comments

µTorrent v tichosti inštaluje používateľom nástroj na ťažbu kryptomeny

uTorrent.jpg Mnohí používatelia bittorrentového klienta µTorrent sa sťažujú, že sa im s nedávnou aktualizáciou nainštaloval v skrytosti aj nástroj na ťažbu kryptomeny. Epis Scale sa údajne inštaluje bez súhlasu, spomaľuje hostiteľský počítač a v niektorých prípadoch ho je obzvlášť ťažké odstrániť.

µTorrent má viac ako 150 miliónov mesačne aktívnych používateľov a je to vôbec najpoužívanejší bittorrentový klient. Aplikácia prináša príjmy prostredníctvom in-app reklám a takisto prezentuje používateľom „ponuky", aby si inštalovali či aktualizovali softvér tretích strán.

Nástroj Epic Scale však generuje príjmy ťažbou kryptomeny litecoin, pričom využíva CPU hostiteľského počítača. Bol súčasťou µTorrentu už niekoľko týždňov, no nespôsoboval výraznejšie problémy. Sťažnosti používateľov sa začali množiť až minulý týždeň. O probléme sa rozprúdila živá diskusia na fóre µTorrentu i ďalších stránkach. Tím Epic Scale tvrdí, že problém vyšetruje, a nahnevaným používateľom ponúka pomoc pri jeho riešení a ako „odškodné" aj 20-dolárové darčekové poukážky na Amazon.

Nezvyčajný nárast hlásení o skrytej inštalácii nástroja nasvedčuje tomu, že niečo nie je v poriadku. Podľa servera TorrentFreak sa však skrytá inštalácia uskutočňuje selektívne, nie na všetkých počítačoch. Je známe, že BitTorrent, ktorý je materskou spoločnosťou µTorrentu, mení svoje ponuky na základe lokality používateľa i ďalších faktorov. No inštaláciu všetkých pribaľovaných aplikácií vraj musia používatelia najskôr schváliť.

Problém vznikol pravdepodobne tak, že pri ručnej inštalácii µTorrentu mohol používateľ nástroj Epic Scale prijať alebo odmietnuť, no pri aktualizácii klientskej aplikácie sa softvér nainštaloval automaticky. V súčasnosti už Epic Scale nie je pribalený.

Zdroj: torrentfreak.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Ako funguje štvorfarebná tlačiareň od PRUSA 3D

26.10.2016 00:00

Pred niekoľkými mesiacmi sme predstavili novú verziu 3D tlačiarne Original Prusa i3 MK2, s väčšou tlačovou plochou, automatickou kalibráciou a niekoľkými ďalšími vylepšeniami. Vývojári PRUSA 3D naprie ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá