Image
10.3.2015 0 Comments

µTorrent v tichosti inštaluje používateľom nástroj na ťažbu kryptomeny

uTorrent.jpg Mnohí používatelia bittorrentového klienta µTorrent sa sťažujú, že sa im s nedávnou aktualizáciou nainštaloval v skrytosti aj nástroj na ťažbu kryptomeny. Epis Scale sa údajne inštaluje bez súhlasu, spomaľuje hostiteľský počítač a v niektorých prípadoch ho je obzvlášť ťažké odstrániť.

µTorrent má viac ako 150 miliónov mesačne aktívnych používateľov a je to vôbec najpoužívanejší bittorrentový klient. Aplikácia prináša príjmy prostredníctvom in-app reklám a takisto prezentuje používateľom „ponuky", aby si inštalovali či aktualizovali softvér tretích strán.

Nástroj Epic Scale však generuje príjmy ťažbou kryptomeny litecoin, pričom využíva CPU hostiteľského počítača. Bol súčasťou µTorrentu už niekoľko týždňov, no nespôsoboval výraznejšie problémy. Sťažnosti používateľov sa začali množiť až minulý týždeň. O probléme sa rozprúdila živá diskusia na fóre µTorrentu i ďalších stránkach. Tím Epic Scale tvrdí, že problém vyšetruje, a nahnevaným používateľom ponúka pomoc pri jeho riešení a ako „odškodné" aj 20-dolárové darčekové poukážky na Amazon.

Nezvyčajný nárast hlásení o skrytej inštalácii nástroja nasvedčuje tomu, že niečo nie je v poriadku. Podľa servera TorrentFreak sa však skrytá inštalácia uskutočňuje selektívne, nie na všetkých počítačoch. Je známe, že BitTorrent, ktorý je materskou spoločnosťou µTorrentu, mení svoje ponuky na základe lokality používateľa i ďalších faktorov. No inštaláciu všetkých pribaľovaných aplikácií vraj musia používatelia najskôr schváliť.

Problém vznikol pravdepodobne tak, že pri ručnej inštalácii µTorrentu mohol používateľ nástroj Epic Scale prijať alebo odmietnuť, no pri aktualizácii klientskej aplikácie sa softvér nainštaloval automaticky. V súčasnosti už Epic Scale nie je pribalený.

Zdroj: torrentfreak.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty 1

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá