Image
10.3.2015 0 Comments

Napriek miliarde návštevníkov YouTube neprináša zisk

youtube.jpg Hoci YouTube patrí medzi najobľúbenejšie webové stránky a má viac ako miliardu návštevníkov, jeho zisk je nulový.

Podľa správy uverejnenej vo Wall Street Journal sa obria videoslužba sa aj napriek 4-miliardovým príjmom sotva uživí. Z tejto sumy však predaj reklamy činí len 6 %, čo je dosť prekvapujúce, pretože reklamy sú vo videoobsahu všadeprítomné.

Problém môže byť v tom, že väčšina ľudí prichádza na stránku prostredníctvom zdieľaných odkazov a videí vložených na iných stránkach, takže vlastne nenavštevujú domovskú stránku, ako to robia na Facebooku či Twitteri.

Väčšinu návštevníkov tvoria príležitostní diváci a až o 85 % zhliadnutí sa postará iba 9 % z celkového počtu používateľov. Pritom väčšinu pravidelných divákov tvoria tínedžeri, takže pre zadávateľov reklamy je dosah ich spotov oveľa nižší ako napr. pri televíznej reklame. To je aj jeden z dôvodov toho, že YouTube má na celkovom predaji reklám Googlu podiel len 6 %.

Google už podnikol kroky na zmenu situácie, keď začal platiť bonusy tvorcom videí v snahe podporiť mladé talenty. S cieľom zapojiť širšie publikum spustil aj nové služby, napr. hudobnú streamovaciu službu Music Key, a do pôvodného obsahu poskytovaného na YouTube investoval stovky miliónov dolárov, no výsledky sú dosť rozpačité. Prispeli k tomu aj konkurenti - Facebook si na rok 2014 zaknihoval zisky vo výške 3 miliárd dolárov a Twitter rozvíja vlastnú videoslužbu a vylúčil odkazy na YouTube.

To všetko, samozrejme, neznamená, že YouTube čoskoro zanikne, naopak, pravdepodobne tu zostane ešte dlhý čas. Musí sa však pripraviť na skutočnú hospodársku súťaž na trhu on-line reklamy.

Zdroj: neowin.net


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá