Image
10.3.2015 0 Comments

Jediný tweet spravil muža miliardárom, stal sa spolumajiteľom Uberu

Možno ste už zachytili informáciu, že čoskoro sa pokrytie taxislužbou firmy Uber, v súčasnosti zarábajúcou viac ako 37 miliárd eur, rozšíri aj na územie Bratislavy a jej okolia. Nejde však o obyčajnú taxislužbu, na akú ste zvyknutí.

Všetko to začalo v januári 2010, kedy sa na Twitteri objavil zaujímavý odkaz od vtedy ešte neznámej spoločnosti Uber. „Hľadám produktového manažéra pre službu zameranú na konkrétnu oblasť. Zatiaľ nespustená, spravodlivá a jej súčasťou sú dôležití ľudia - nejaké návrhy?" napísal na sociálnu sieť Travis Kalanick, jeden z dvoch zakladateľov Uberu.

Jeho výzvu si všimol istý Američan menom Ryan Graves, ktorý mu odpísal len: „zamestnaj ma :)". Vtedy ešte netušil, že po piatich rokoch jeho podiel vo firme Uber dosiahne hodnotu 1,3 miliardy eur.

Graves 1.jpg

Výsledkom spolupráce zakladateľov spoločnosti Kalanicka a Campa a ich oficiálne prvého zamestnanca Gravesa sa stala revolučná taxi aplikácia, ktorá jej užívateľom ušetrí nielen čas, ale aj peniaze. Jednoducho do nej zadáte miesto odkiaľ a kam chcete cestovať. Za krátku dobu sa vám ozve dostupný taxikár a odvezie vás na požadované miesto. Platiť bude môcť iba kreditnou kartou a za sprostredkovanie služby si Uber zaúčtuje 20% z ceny odvozu.

Graves2.jpg

Počas prvého roka zastával Graves post samotného riaditeľa Uberu, následne sa stal vedúcou osobou globálnych operácií. Jeho zásluhou sa vplyv spoločnosti rozšíril aj mimo Spojených štátov a dnes túto taxi aplikáciu využívajú ľudia v 55 krajinách sveta.

Zdroj: businessinsider.com, refresher.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá