Image
10.3.2015 0 Comments

Jediný tweet spravil muža miliardárom, stal sa spolumajiteľom Uberu

Možno ste už zachytili informáciu, že čoskoro sa pokrytie taxislužbou firmy Uber, v súčasnosti zarábajúcou viac ako 37 miliárd eur, rozšíri aj na územie Bratislavy a jej okolia. Nejde však o obyčajnú taxislužbu, na akú ste zvyknutí.

Všetko to začalo v januári 2010, kedy sa na Twitteri objavil zaujímavý odkaz od vtedy ešte neznámej spoločnosti Uber. „Hľadám produktového manažéra pre službu zameranú na konkrétnu oblasť. Zatiaľ nespustená, spravodlivá a jej súčasťou sú dôležití ľudia - nejaké návrhy?" napísal na sociálnu sieť Travis Kalanick, jeden z dvoch zakladateľov Uberu.

Jeho výzvu si všimol istý Američan menom Ryan Graves, ktorý mu odpísal len: „zamestnaj ma :)". Vtedy ešte netušil, že po piatich rokoch jeho podiel vo firme Uber dosiahne hodnotu 1,3 miliardy eur.

Graves 1.jpg

Výsledkom spolupráce zakladateľov spoločnosti Kalanicka a Campa a ich oficiálne prvého zamestnanca Gravesa sa stala revolučná taxi aplikácia, ktorá jej užívateľom ušetrí nielen čas, ale aj peniaze. Jednoducho do nej zadáte miesto odkiaľ a kam chcete cestovať. Za krátku dobu sa vám ozve dostupný taxikár a odvezie vás na požadované miesto. Platiť bude môcť iba kreditnou kartou a za sprostredkovanie služby si Uber zaúčtuje 20% z ceny odvozu.

Graves2.jpg

Počas prvého roka zastával Graves post samotného riaditeľa Uberu, následne sa stal vedúcou osobou globálnych operácií. Jeho zásluhou sa vplyv spoločnosti rozšíril aj mimo Spojených štátov a dnes túto taxi aplikáciu využívajú ľudia v 55 krajinách sveta.

Zdroj: businessinsider.com, refresher.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 1

S kamerou na bratislavskom kole robotickej súťaže FIRST LEGO League (video)

16.01.2017 00:15

Tvorivosť žiakov a študentov je jeden z kľúčových faktorov ich budúcej úspešnosti a aj potvrdenie kvalitatívnej úrovne výučby informatiky v školách. Preto sme sa s našou kamerou prišli pozrieť na prie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá