31.10.2012 0 Comments

Axis Communications posilňuje pozíciu v regióne

Spoločnosť Axis Communications, svetový líder v oblasti IP kamier a sieťového videa (podľa prieskumu IMS Research, 2012), oznámila výrazné posilnenie svojej pozície v regióne strednej a východnej Európy.

Pred šestnástimi rokmi vyrobil Axis prvú IP kameru na svete a stal sa hlavnou hybnou silou prebiehajúceho procesu presunu od analógových k digitálnym video dohľadovým systémom. Podľa rozsiahleho prieskumu IMS Research je aktuálne Axis číslom jedna na trhu medzi všetkými výrobcami analógových, aj sieťových video dohľadových systémov. Správa IMS je dôkazom obrovského nárastu záujmu najmä o digitálne systémy na báze IP, kde oproti minulému roku zaznamenala spoločnosť Axis až 33% nárast. Svoju pozíciu lídra teraz Axis Communications výrazne posilňuje otvorením novej regionálnej kancelárie v Prahe, čím upevňuje svoje zastúpenie v rastúcom regióne východnej Európy.

Nová kancelária a stovky partnerov v SR a ČR
„V auguste sme otvorili novú regionálnu kanceláriu v Prahe v Nových Butovicích a intenzívne naberáme do tímu profesionálov zo všetkých oblastí - od obchodných, marketingových až po technických,"
povedal Petr Tošner, marketingový riaditeľ Axis pre východnú Európu. „Len za posledné dva roky sa tím vo východnej Európe takmer strojnásobil -čo je v súlade s výrazným a dlhodobým rastom na trhu video dohľadových systémov. Na takto dynamickom trhu je potreba jasne komunikovať kľúčové elementy značky Axis - neustála inovácia, odvaha, otvorenosť a partnerstvo."

Rastúci záujem o digitálne video dohľadové systémy, otvorenie novej regionálnej kancelárie, ako aj výrazné posilňovanie lokálneho tímu odrážajú mimoriadnu dôležitosť tohto regiónu v prebiehajúcom procese digitalizácie. Jednoznačne je to krok bližšie smerom k svojim obchodným partnerom, ktorým ponúka Axis možnosť dosiahnuť konkurenčnú výhodu, a to zvyšovaním odbornosti v jednotlivých sektoroch a rozširovaním svojich aktivít vo vzťahu ku kľúčovým klientom.

Spoločnosť Axis svoj úspech stavia na troch pilieroch: kvalitných inovatívnych produktoch, dobre rozvinutej partnerskej sieti a otvorených štandardoch. V Čechách a na Slovensku predáva Axis svoje produkty prostredníctvom siete asi 1 000 obchodných partnerov, pre ktorých okrem dobrej marketingovej podpory organizuje aj pravidelné školenia a odborné semináre.

Investície do vývoja a perspektíva globálneho rastu
V súčasnosti disponuje Axis najucelenejším portfóliom dohľadových kamier na trhu, ktoré uspokojí potreby všetkých oborov ako súčasť riešení zameraných nielen na bezpečnosť, ale stále viac aj na optimalizáciu podnikania, výrobných procesov, alebo nástrojov pre marketing a reklamu. Aktuálnu ponuku tvorí viac ako 100 modelov kamier a digitálnych enkóderov, pričom len v roku 2012 bolo inovovaných viac ako 40 modelov. Každoročne Axis investuje nemalé prostriedky aj do výskumu a vývoja nových produktov. Tieto investície do vývoja hardvéru a softvéru pre svoje kamery len v roku 2011 predstavovali 468 milióna SEK (približne 54 miliónov Euro / 1,35 miliardy Kč).

Svet video dohľadu prežíva na čele s Axis Communications digitálnu revolúciu. Z prieskumu IMS Research sa odhaduje do roku 2016 nárast trhového podielu systémov postavených na sieťových kamerách až na úroveň 60%, zatiaľ čo v roku 2011 dosahoval trhový podiel iba 40%. V súlade s týmito predpoveďami, ako aj na základe vlastných prieskumov očakáva Axis približne 25% medziročný rast v najbližších rokoch.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá