8.7.2014 0 Comments

30 nových vylepšení v IFS ApplicationsTM

Nový service pack pre IFS Aplikácie 8 prináša výrobným spoločnostiam viac než 30 inovácií v oblasti vylepšeného user experience a plánovania. Zároveň prináša praktickú novinku v podobe vizualizéra, ktorý sa stane nenahraditeľným pomocníkom pre všetkých pracovníkov úseku plánovania. Podnikový informačný systém IFS Aplikácie využívajú výrobné spoločnosti naprieč celou Európou.

I v Slovenskej republike profituje z jeho výhod niekoľko desiatok zákazníkov. Tí teraz vďaka funkčným novinkám, ktoré prináša balíček Manufacturing Enhancement Package (MEP), budú môcť zjednodušiť proces plánovania a nákupu. Hlavné inovácie, ktoré do značnej miery vychádzajú z požiadaviek samotných používateľov, sa sústredili na oblasť MRP (Material Requirements Planning, plánovanie materiálových požiadaviek) a procesy úzko súvisiace s predpismi a priemyselnými štandardmi, ako napr. kontrola odbornej spôsobilosti zamestnancov pre výrobné úkony.

Niektoré vylepšenia obsiahnuté v MEP sú v priemysle nutné. Ide o evidenciu nákupných objednávok, vrátane ich presného namapovania na prebiehajúce výrobné zákazky, a to aj v prípade, že ešte nie je úplne jasné, ako bude finálny produkt vyzerať. To je nutné napríklad v odvetví obrany, kde treba otvoriť nákupné objednávky, hoci ešte nie sú finalizované všetky základné údaje.

Manufacturing Visualizer - pravá ruka plánovačov
Súčasťou práve uvedeného balíčka inovácií je aj nové riešenie na vizualizáciu projektov, ktoré poskytuje podporu plánovačom a manažérom v ich každodennej prevádzkovej práci. Manufacturing Visualizer prináša aktuálne informácie o súčasnom stave výroby z pohľadu zdrojov a materiálov. Informácie sú zobrazené vo forme rôznych grafov s možnosťou variabilného používateľského nastavenia. Ide o viac než len grafický nástroj na vizualizáciu; Manufacturing Visualizer funguje ako podklad začatia nutných akcií na podporu výrobných procesov. Manufacturing Visualizer bol inštalovaný, testovaný a hodnotený dvoma zákazníkmi, ktorí hodnotili vysokú kvalitu produktu a predovšetkým skutočnosť, že v plnom rozsahu napĺňa funkčné požiadavky a očakávania.

Očakávam, že o balíček inovácií prejavia záujem aj slovenskí zákazníci. Jedným z dôvodov je fakt, že technologická platforma IFS Foundation1 CPS2 je spätne kompatibilná aj s aplikačnou logikou CPS1. To umožní využiť funkcionalitu vylepšenú na základe používateľských skúseností bez nutnosti inovácie zákazníckych úprav," uvádza k tomu Pavel Bláhovec, obchodný riaditeľ IFS Czech.

Viac o uvedenom rozšírení riešenia pre výrobu IFS Aplikácií nájdete na: www.ifsworld.com.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Prieskum GfK Consumer Climate Europe: náladu spotrebiteľov ovplyvňuje neistota

25.10.2016 10:50

Výsledky prieskumu GfK zisťujúce spotrebiteľskú klímu v Európe v treťom štvrťroku 2016 Najväčším medzinárodným problémom bolo v treťom štvrťroku rozhodnutie Britov odísť z Európskej únie. Diskusiu v  ...

Tlačové správy

Seagate BackUp Plus Portable - první 2,5“ externí disk na světě s kapacitou 5 TB

25.10.2016 00:00

Seagate Technology, přední světový výrobce datových úložišť, uvede v listopadu na český a slovenský trh externí disk Backup Plus Portable, vůbec první 5TB přenosný disk na světě. Novinku zdobí elegant ...

Tlačové správy

Týždne 4ky štartujú aj na jeseň: Zákazníci z vybraných pôšt neodídu naprázdno

25.10.2016 10:30

Pre veľký úspech prvých Týždňov 4ky sa štvrtý mobilný operátor rozhodol túto marketingovú akciu zopakovať. 4ka v spolupráci so Slovenskou poštou  rozšírila počet zapojených pobočiek až na 152. V hre b ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá