Image
8.7.2014 0 Comments

Osobné údaje ruských používateľov využívajúcich služby ako Facebook či Google nebudú môcť opustiť krajinu

russia_secure.jpg Ruská vláda sa posúva čoraz bližšie k „čínskemu prístupu" k internetovým službám. V Štátnej dume (ruskom parlamente) totiž prešiel v prvom čítaní návrh zákona, ktorý vyžaduje, aby osobné údaje všetkých Rusov boli uložené v krajine.

V podstate by to znamenalo, že Facebook, Google a iné medzinárodné on-line služby, ktoré používajú aj Rusi, by museli vybudovať dátové centrá na ruskom území.

Zahraničným spoločnostiam by nebolo dovolené odosielať dáta mimo krajiny. V prípade spoločností, ktoré to nebudú môcť garantovať, bude telekomunikačný úrad Roskomnadzor požadovať, aby poskytovatelia internetu obmedzili prístup k ich službám.

Zákon by mal nadobudnúť účinnosť v septembri 2016 a mohol by priniesť zásadné zmeny v tom, ako zahraničné aj ruské technologické firmy používajú medzinárodné hostingové služby, ani nehovoriac o obrovských nákladoch, aké by si vyžiadala realizácia zmien.

Facebook, Google ani ďalšie internetové spoločnosti zatiaľ návrh zákona nekomentovali. Rusko nedávno spustilo vlastný internetový vyhľadávač Sputnik a chce sa odrezať aj od západných technológií. Napríklad čipy Intelu a AMD chce pre obavy z vkladania zadných vrát nahradiť vlastnými procesormi.

Zdroj: techcrunch.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Čo nás čaká v bezpečnosti v roku 2017?

19.01.2017 00:15

Tak ako postupuje svet technológií míľovými krokmi dopredu, objavujú sa nové výzvy a problémy v oblasti bezpečnosti. Okrem novej legislatívy, ako je GDPR (General Data Protection Regulation, regulácia ...

Bezpečnosť

Návrat k faxom? Sedem hlavných bezpečnostných trendov na rok 2017

17.01.2017 00:10

Podľa spoločnosti GFI Software budú v oblasti podnikovej IT bezpečnosti v roku 2017 pokračovať trendy minulého roka, ktorý môžeme v mnohých ohľadoch považovať za prelomový. Prudký nárast ransomvéru, k ...

Bezpečnosť

6 trendov najbližších rokov. Umelá inteligencia odhaľuje hackerov, fog computing a kolaborácia v cloude

13.01.2017 00:18

Rok 2016 jednoznačne potvrdil, že súčasný svet sa mení a digitalizácia sa dostáva do všetkých oblastí nášho života. Napríklad rozšírená realita umožnila milovníkom Pokémonov nachytať si svoje obľúbené ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá