Image
8.7.2014 0 Comments

Osobné údaje ruských používateľov využívajúcich služby ako Facebook či Google nebudú môcť opustiť krajinu

russia_secure.jpg Ruská vláda sa posúva čoraz bližšie k „čínskemu prístupu" k internetovým službám. V Štátnej dume (ruskom parlamente) totiž prešiel v prvom čítaní návrh zákona, ktorý vyžaduje, aby osobné údaje všetkých Rusov boli uložené v krajine.

V podstate by to znamenalo, že Facebook, Google a iné medzinárodné on-line služby, ktoré používajú aj Rusi, by museli vybudovať dátové centrá na ruskom území.

Zahraničným spoločnostiam by nebolo dovolené odosielať dáta mimo krajiny. V prípade spoločností, ktoré to nebudú môcť garantovať, bude telekomunikačný úrad Roskomnadzor požadovať, aby poskytovatelia internetu obmedzili prístup k ich službám.

Zákon by mal nadobudnúť účinnosť v septembri 2016 a mohol by priniesť zásadné zmeny v tom, ako zahraničné aj ruské technologické firmy používajú medzinárodné hostingové služby, ani nehovoriac o obrovských nákladoch, aké by si vyžiadala realizácia zmien.

Facebook, Google ani ďalšie internetové spoločnosti zatiaľ návrh zákona nekomentovali. Rusko nedávno spustilo vlastný internetový vyhľadávač Sputnik a chce sa odrezať aj od západných technológií. Napríklad čipy Intelu a AMD chce pre obavy z vkladania zadných vrát nahradiť vlastnými procesormi.

Zdroj: techcrunch.com


Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Nové riešenie Esetu pre domácnosti chráni lepšie pred ransomwarom, špehovaním webkamery a postará sa aj o heslá

27.10.2016 00:18

ESET uviedol na trh nový rad svojich riešení pre domácnosti, ktoré reagujú na vývoj v oblasti bezpečnostných hrozieb. Súčasťou tohto radu je i nový produkt ESET Smart Security Premium, ktorý poskytuje ...

Bezpečnosť

Na obrovskom útoku DDoS sa podieľali kamery aj termostaty. Malo vraj ísť o odplatu

26.10.2016 00:00

Niekoľko kybernetických útokov na serverové farmy kľúčovej internetovej firmy v piatok opakovane narušilo prístup k veľkým webom a internetovým službám vrátane Twitteru, Netflixu a PayPalu. Manch ...

Bezpečnosť 1

Kybernetické útoky spôsobili výpadky na weboch Twitteru, PayPalu či Netflixu

24.10.2016 00:07

Kybernetické útoky vyradili v piatok dočasne z prevádzky alebo výrazne spomalili webové stránky spoločností Twitter, Paypal, Netflix, Spotify a ďalších. Výpadky či spomalenia zaznamenali v Európe a ti ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá