Image
8.7.2014 0 Comments

Osobné údaje ruských používateľov využívajúcich služby ako Facebook či Google nebudú môcť opustiť krajinu

russia_secure.jpg Ruská vláda sa posúva čoraz bližšie k „čínskemu prístupu" k internetovým službám. V Štátnej dume (ruskom parlamente) totiž prešiel v prvom čítaní návrh zákona, ktorý vyžaduje, aby osobné údaje všetkých Rusov boli uložené v krajine.

V podstate by to znamenalo, že Facebook, Google a iné medzinárodné on-line služby, ktoré používajú aj Rusi, by museli vybudovať dátové centrá na ruskom území.

Zahraničným spoločnostiam by nebolo dovolené odosielať dáta mimo krajiny. V prípade spoločností, ktoré to nebudú môcť garantovať, bude telekomunikačný úrad Roskomnadzor požadovať, aby poskytovatelia internetu obmedzili prístup k ich službám.

Zákon by mal nadobudnúť účinnosť v septembri 2016 a mohol by priniesť zásadné zmeny v tom, ako zahraničné aj ruské technologické firmy používajú medzinárodné hostingové služby, ani nehovoriac o obrovských nákladoch, aké by si vyžiadala realizácia zmien.

Facebook, Google ani ďalšie internetové spoločnosti zatiaľ návrh zákona nekomentovali. Rusko nedávno spustilo vlastný internetový vyhľadávač Sputnik a chce sa odrezať aj od západných technológií. Napríklad čipy Intelu a AMD chce pre obavy z vkladania zadných vrát nahradiť vlastnými procesormi.

Zdroj: techcrunch.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 1

Ministri dopravy únie schválili prvé celoeurópske bezpečnostné pravidlá pre drony

05.12.2016 00:10

Ministri dopravy krajín Európskej únie schválili úpravu pravidiel v oblasti civilného letectva. Bezpečnosť v doprave bola pritom hlavnou témou zasadnutia, ktorého sa za predsedajúcu krajinu zúčastnil ...

Bezpečnosť 1

FSB: Ruským bankám hrozia kyberútoky zo zahraničia

03.12.2016 00:05

Ruská Federálna bezpečnostná služba (FSB) varovala, že bližšie nešpecifikované zahraničné tajné služby plánovali sériu kybernetických útokov na ruský bankový systém. FSB údajne identifikovala servery ...

Bezpečnosť 1

Elektrické autá budú musieť pri nízkych rýchlostiach vydávať umelý zvuk, aby neohrozovali chodcov

29.11.2016 00:22

Podľa nového nariadenia vydaného americkým Národným úradom pre bezpečnosť cestnej premávky budú musieť byť elektrické a hybridné vozidlá hlučnejšie počas jazdy pri nízkej rýchlosti. Má sa tým zabrániť ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá