Image
8.7.2014 0 Comments

Oracle uvádza novú generáciu zariadenia Virtual Compute Appliance

Najnovší integrovaný systém ponúka riešenie konvergovanej infraštruktúry pre súkromné cloudy aj prakticky všetky podnikové aplikácie.

Oracle Virtual Compute Appliance_x4-2_1.jpg Podniky, ktoré chcú uspieť v súčasnom prostredí, musia byť schopné nasadzovať v čo najkratšom čase inovácie aj nové aplikácie a okamžite reagovať na zmeny trhu. Hlavnou prekážkou pre rýchle reakcie (agilitu) je dnes zložité prostredie podnikového IT, infraštruktúra výpočtových zdrojov, sieťových prvkov a dátových úložísk od mnohých dodávateľov, keď vykonanie zmeny vyžaduje rozsiahle konfigurácie rôznych systémov. Zariadenie Virtual Compute Appliance od spoločnosti Oracle je navrhnuté tak, aby organizáciám umožnilo zrýchliť kritické procesy. Ide o integrovaný systém umožňujúci prevádzkovať prakticky akúkoľvek aplikáciu a podporovať maximum cloudových služieb.

Zariadenie Virtual Compute Appliance poskytuje zákazníkom konvergovanú infraštruktúru. Toto riešenie je možné nasadiť na konsolidáciu prakticky všetkých typov úloh v dátových centrách, a vytvoriť tak výkonnú platformu odolnú proti zlyhaniu, ktorú je možné jednoducho používať aj riadiť a bude pripravená na ďalší rast.

Hlavné vlastnosti
Zariadenie Virtual Compute Appliance spoločnosti Oracle radikálne zjednodušuje spôsob, ktorým užívatelia inštalujú, nasadzujú a riadia konvergované infraštruktúry, a to pre prakticky všetky aplikácie aj cloudové služby.

Spoločnosť Oracle je jediným dodávateľom konvergovanej infraštruktúry, ktorý dokáže ponúknuť komplexné a integrované riešenie, keď je hardvér a softvér navrhnutý a otestovaný spoločne. Zariadenie Virtual Compute Appliance môže preto výrazne znížiť prevádzkové náklady aj zložitosť IT prostredia; súčasne ide o extrémne výkonný systém.

Nová generácia umožňuje zákazníkom prevádzkovať aplikácie alebo služby spoločnosti Oracle aj tretích strán a pritom minimalizovať čas potrebný na sprevádzkovanie týchto aplikácií a konfigurácie systému. Na to je možné využiť šablóny z riešenia Oracle VM, ktoré urýchľujú nasadzovanie aplikácií a služieb. Tieto šablóny sú určené pre viac než 100 softvérových balíčkov spoločnosti Oracle a čas potrebný na ich nasadenie sa potom skráti zo dňa na hodiny či minúty.

Virtual Compute Appliance umožňuje konsolidovať na jedinú platformu aplikácie pre operačné systémy Oracle Solaris, Oracle Linux, ďalšie linuxové distribúcie aj Microsoft Windows.

Zariadenie predstavuje ideálnu platformu pre cloud, pretože komponent Oracle Enterprise Manager 12c podporuje nasadenie rôznych modelov cloudovej architektúry, napr. IaaS (infraštruktúra ako služba), PaaS (platforma ako služba) a DBaaS (databáza ako služba).

Mnoho zákazníkov už zariadenie Virtual Compute Appliance nasadilo na poskytovanie služieb privátneho cloudu klientom, ktorí používajú aplikácie Oracle E-Business Suite, Oracle Hyperion, databázu Oracle alebo aplikácie pre Windows.

Ochrana investícií
Virtual Compute Appliance je možné v prípade potreby rozširovať, čo pre zákazníkov znamená ochranu ich investície.

Podpora technológie Oracle Trusted Partitions umožňuje zákazníkom licencovať softvér Oracle na základe počtu virtuálnych procesorov (vCPU).

Úložnú kapacitu zariadenia je možné jednoducho a rýchlo rozšíriť pomocou úložného systému Oracle ZS3 Series. Táto funkcia vo virtualizovaných prostrediach s vysokou hustotou zvyšuje priepustnosť a znižuje latenciu (čas odozvy). Kombinácia úložného systému ZS3 Series, zariadenia Virtual Compute Appliance a softvéru spoločnosti Oracle prináša vysoký výkon, efektivitu ukladania dát a riadenie celého prostredia, aké konkurenčné produkty neumožňujú.

Zariadenie Virtual Compute Appliance ponúka zákazníkom hodnotu, ktorú ostatní dodávatelia konvergovanej infraštruktúry poskytnúť nedokážu. Integrované systémy spoločnosti Oracle zahŕňajú hardvér aj softvér, ponúkajú vysokú dostupnosť aj možnosť budúceho rozširovania," uvádza Wim Coekaerts, senior viceprezident spoločnosti Oracle pre Linux a virtualizáciu. „Produkty spoločnosti Oracle umožňujú zákazníkom rýchle nasadzovanie nových služieb, dávajú im agilitu a pružnosť potrebnú na ďalší rast ich podnikania. Zaznamenávame už kladnú odozvu od zákazníkov prevádzkujúcich klasické podnikové aplikácie aj poskytovateľov cloudových služieb."


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Prieskum GfK Consumer Climate Europe: náladu spotrebiteľov ovplyvňuje neistota

25.10.2016 10:50

Výsledky prieskumu GfK zisťujúce spotrebiteľskú klímu v Európe v treťom štvrťroku 2016 Najväčším medzinárodným problémom bolo v treťom štvrťroku rozhodnutie Britov odísť z Európskej únie. Diskusiu v  ...

Tlačové správy

Seagate BackUp Plus Portable - první 2,5“ externí disk na světě s kapacitou 5 TB

25.10.2016 00:00

Seagate Technology, přední světový výrobce datových úložišť, uvede v listopadu na český a slovenský trh externí disk Backup Plus Portable, vůbec první 5TB přenosný disk na světě. Novinku zdobí elegant ...

Tlačové správy

Týždne 4ky štartujú aj na jeseň: Zákazníci z vybraných pôšt neodídu naprázdno

25.10.2016 10:30

Pre veľký úspech prvých Týždňov 4ky sa štvrtý mobilný operátor rozhodol túto marketingovú akciu zopakovať. 4ka v spolupráci so Slovenskou poštou  rozšírila počet zapojených pobočiek až na 152. V hre b ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá