Image
1.8.2012 0 Comments

iOS je jednotkou pre vývojárov mobilných podnikových aplikácií

ios.jpg Z prieskumu organizovaného spoločnosťou Appcelerator a agentúrou IDC vyplýva, že iOS svojou popularitou u vývojárov podnikových aplikácií výrazne predčí Android.

"Veľkou novinkou je fakt, že iOS naberá pred Androidom výrazný náskok v oblasti podnikových aplikácií," povedal Scott Ellison, viceprezident IDC pre mobilné platformy. "Zdá sa, že doménou Androidu sú skôr aplikácie určené pre bežných spotrebiteľov. To dáva šancu na úspech v podnikových aplikáciách tiež Microsoftu."

Prieskum, ktorého sa zúčastnilo 3 632 vývojárov z celého sveta, ukázal, že až 53,2 % z nich sa domnieva, že operačný systém iOS je jasným lídrom v oblasti podnikových aplikácií. V prípade Androidu je o rovnakej skutočnosti presvedčených len 37,5 %. Oproti staršom prieskume uskutočnenom pred tromi štvrťrokmi ide o výrazný posun. Vtedy dopadol prieskum nerozhodne, keď Androidu aj iOS verilo zhodne 44 % vývojárov.

Appcelerator a IDC verí, že za drvivým úspechom iOS stojí niekoľko hlavných faktorov. Vývojári vyčítajú Androidu prílišnú fragmentáciu platformy a častejší výskyt správ o novom malvéri. Applu naopak hrá do kariet vrelé prijatie iPadu v rade priemyselných oblastí, čo vytvára ďalšiu pôdu pre iOS.

Obe spoločnosti síce opatrne priznávajú, že sa na trhu ešte plne neprejavili účinky akvizície spoločnosti Motorola Mobility. Napriek tomu sú však presvedčené o tom, že zo zlej pozície Androidu môže ťažiť Microsoft, ktorý sa chystá uviesť tablety a smartfóny s operačným systémom Windows 8.

"V podnikovej sfére vidíme príležitosť pre Windows 8," povedal Michael King, riaditeľ podnikovej stratégie vo firme Appcelerator, poskytovateľ multiplatformných nástrojov pre vývoj mobilných aplikácií. "Naši vývojári sú s užívateľským rozhraním Metro spokojní. Ohľadom Windows 8 sú veľmi optimistickí, ale opatrní zároveň."

Podľa IDC má o vývoj pre tablety s Windows 8 enormný záujem 33,3 % respondentov. 43,8 % vývojárov potom na Windows 8 oceňuje práve dotykové rozhranie Metro, na ktorom vraj kladne hodnotí aj to, že sa výrazne líši od rozhrania Androidu a iOS. Výhodou nového systému je aj jeho kompatibilita s architektúrami x86 a ARM. Pokiaľ sa Microsoftu podarí vytvoriť podmienky pre portovanie aplikácií, potom môže hrať naozaj dôležitú úlohu.

Zdroj: computerworld.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Architektúra Ice Lake s podporou pre počítačové videnie a rozpoznávanie reči má dostať procesory Intelu do smartfónov

07.12.2016 00:19

Očakáva sa, že na konci roka 2018 Intel uvedie novú rodinu procesorov s kódovým označením Ice Lake. Bude to ďalšia významná architektúra od tohto výrobcu procesorov, nasledujúca po architektúre Skylak ...

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá