9.4.2015 0 Comments

ZyXEL predstavuje univerzálne riešenie konektivity pre malé podniky

Spoločnosť ZyXEL Communications predstavila brány pre malé podniky (radu SBG), ktoré im dovoľujú využívať vysokorýchlostné internetové služby vo veľkom rozsahu prostredníctvom jednoducho spravovateľného riešenia. Rad ZyXEL SBG zaisťuje rýchlu a spoľahlivú konektivitu. Jedná sa o multifunkčné riešenie zvyšujúce výkonnosť siete a umožňujúce úspornú a zjednodušenú komunikáciu, ktorú malé podniky potrebujú, aby mohli efektívne fungovať.

ZyXEL je prednou svetovou spoločnosťou v obore širokopásmových sieťových technológií, ktorá ponúka obsiahle portfólio riešení pre drôtové a bezdrôtové siete poskytovateľom telekomunikačných služieb, malým a stredným podnikom aj domácim užívateľom.

Brány SBG3300-N, SBG3500-N a SBG3600-N od ZyXELu obsahujú všetky kľúčové funkcie nevyhnutné pre multifunkčné sieťové riešenia. Sú vybavené niekoľkými sieťovými rozhraniami WAN (Wide Area Network), a preto podporujú celú škálu širokopásmových pripojení, vrátane ADSL, VDSL, Ethernetu, optických káblov, a dokonca mobilných širokopásmových pripojení. Zariadenia ZyXEL SBG3500-N a SBG3600-N sú nesmierne flexibilné - pomocou rozhrania SFP (Small Form Pluggable) môžu pripojiť optický Ethernet na omnoho väčšej vzdialenosti než u gigabitových sietí alebo sa môžu jednoducho pripojiť k iným ethernetovým WAN zariadeniam bez dodatočných nákladov na pokladanie nových optických káblov. SBG3600-N naviac prináša rozšírené mobilné funkcie, pretože ponúka viacpásmový LTE mobilný širokopásmový prístup (duálny režim 3G a LTE). Výsledkom sú vynikajúce profesionálne služby a bezproblémový mobilný prístup. Produktový rad podporujú tiež pokročilé technológie združovania linek (bonding) a vektorizácia VDSL2. Malé podniky tak môžu prejsť od ADSL k VDSL a zvýšiť rýchlosť svojho internetového pripojenia až na 100 Mb/s, bez toho, aby museli vymeňovať fyzické zariadenie od ZyXELu. To je užitočné najmä pre rastúce firmy, ktoré hľadajú flexibilné sieťové riešenie prispôsobené jej potrebám.

Vďaka vyspelým integrovaným bezpečnostným funkciám predstavuje brána radu ZyXEL SBG prvú líniu obrany proti nebezpečným hrozbám a zaisťuje tiež vnútornú ochranu siete. To má čím ďalej väčší význam, pretože zamestnanci sa v rastúcom počte zaujímajú o flexibilné spôsoby práce a chcú v zamestnaní používať rovnaké webové alebo cloudové aplikácie a zariadenia ako v súkromnom živote. Malé podniky musia s týmto trendom držať krok. Z hľadiska IT je teda zabezpečenie siete dôležitejšie než kedykoľvek predtým. SBG3300-N dokáže rovnako vytvoriť virtuálnu privátnu sieť (VPN), ktorá malým podnikom dovoľuje nadväzovať zabezpečené pripojenia so vzdialenými pracovníkmi a niekoľkými pracoviskami, a teda chránia tiež externé podnikové siete.

WLAN kontrolér integrovaný v produktoch radu SBG znižuje prevádzkové náklady a zvyšuje spoľahlivosť služieb. Okrem toho umožňuje jednoduchšie pridávať ďalšie prístupové body (AP) a zaistením čo najväčšej konektivity reagovať na potreby rastúceho podniku.

Martin Bratičák, Head of Channel ZyXEL CEE, to komentoval slovami: „Malé firmy sa chcú zamerať na svoju hlavnú činnosť, zlepšovanie služieb pre zákazníkov a úspešnú súťaž s konkurentami. Nechcú sa rozptyľovať neustále zle fungujúcimi sieťami s nedostatočným zabezpečením. Naše nové brány pre malé podniky boli navrhnuté ako bezpečné a hospodárne riešenie konektivity pre potreby rastúcej firmy. Rad SBG počíta tiež so zamestnancami, ktorí chcú používať moderné metódy práce, pretože zaisťuje najvyššiu možnú úroveň zabezpečenia."


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Aktivovaný elektronický občiansky preukaz má len 44 % štatutárov

16.01.2017 16:19

Elektronický občiansky preukaz s aktivovaným bezpečnostným osobným kódom (BOK) má iba 44 percent právnických osôb. Upozornil na to v pondelok tlačový odbor Kancelárie Ministerstva vnútra (MV) SR. Od j ...

Tlačové správy

VEDA: Vedci chcú zlepšiť postavenie spoločenských a humanitných vied

16.01.2017 16:17

Spoločenskí a humanitní vedci na Slovensku sú pripravení čeliť výzvam našej doby, jej myšlienkovému a hodnotovému chaosu a skepse. Vyplýva to z Memoranda spoločenských a humanitných vedcov, ktoré na d ...

Tlačové správy

Digitálna mobilná komunikácia na Slovensku oslavuje 20 rokov

16.01.2017 10:25

Už 20 rokov je mobilná komunikácia vďaka digitálnej technológii GSM dostupná pre všetkých Slovákov. Presne 15. januára 1997 spoločnosť Globtel GSM, v súčasnosti Orange, spustil prevádzku prvej digitál ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá