9.4.2015 0 Comments

ZyXEL predstavuje univerzálne riešenie konektivity pre malé podniky

Spoločnosť ZyXEL Communications predstavila brány pre malé podniky (radu SBG), ktoré im dovoľujú využívať vysokorýchlostné internetové služby vo veľkom rozsahu prostredníctvom jednoducho spravovateľného riešenia. Rad ZyXEL SBG zaisťuje rýchlu a spoľahlivú konektivitu. Jedná sa o multifunkčné riešenie zvyšujúce výkonnosť siete a umožňujúce úspornú a zjednodušenú komunikáciu, ktorú malé podniky potrebujú, aby mohli efektívne fungovať.

ZyXEL je prednou svetovou spoločnosťou v obore širokopásmových sieťových technológií, ktorá ponúka obsiahle portfólio riešení pre drôtové a bezdrôtové siete poskytovateľom telekomunikačných služieb, malým a stredným podnikom aj domácim užívateľom.

Brány SBG3300-N, SBG3500-N a SBG3600-N od ZyXELu obsahujú všetky kľúčové funkcie nevyhnutné pre multifunkčné sieťové riešenia. Sú vybavené niekoľkými sieťovými rozhraniami WAN (Wide Area Network), a preto podporujú celú škálu širokopásmových pripojení, vrátane ADSL, VDSL, Ethernetu, optických káblov, a dokonca mobilných širokopásmových pripojení. Zariadenia ZyXEL SBG3500-N a SBG3600-N sú nesmierne flexibilné - pomocou rozhrania SFP (Small Form Pluggable) môžu pripojiť optický Ethernet na omnoho väčšej vzdialenosti než u gigabitových sietí alebo sa môžu jednoducho pripojiť k iným ethernetovým WAN zariadeniam bez dodatočných nákladov na pokladanie nových optických káblov. SBG3600-N naviac prináša rozšírené mobilné funkcie, pretože ponúka viacpásmový LTE mobilný širokopásmový prístup (duálny režim 3G a LTE). Výsledkom sú vynikajúce profesionálne služby a bezproblémový mobilný prístup. Produktový rad podporujú tiež pokročilé technológie združovania linek (bonding) a vektorizácia VDSL2. Malé podniky tak môžu prejsť od ADSL k VDSL a zvýšiť rýchlosť svojho internetového pripojenia až na 100 Mb/s, bez toho, aby museli vymeňovať fyzické zariadenie od ZyXELu. To je užitočné najmä pre rastúce firmy, ktoré hľadajú flexibilné sieťové riešenie prispôsobené jej potrebám.

Vďaka vyspelým integrovaným bezpečnostným funkciám predstavuje brána radu ZyXEL SBG prvú líniu obrany proti nebezpečným hrozbám a zaisťuje tiež vnútornú ochranu siete. To má čím ďalej väčší význam, pretože zamestnanci sa v rastúcom počte zaujímajú o flexibilné spôsoby práce a chcú v zamestnaní používať rovnaké webové alebo cloudové aplikácie a zariadenia ako v súkromnom živote. Malé podniky musia s týmto trendom držať krok. Z hľadiska IT je teda zabezpečenie siete dôležitejšie než kedykoľvek predtým. SBG3300-N dokáže rovnako vytvoriť virtuálnu privátnu sieť (VPN), ktorá malým podnikom dovoľuje nadväzovať zabezpečené pripojenia so vzdialenými pracovníkmi a niekoľkými pracoviskami, a teda chránia tiež externé podnikové siete.

WLAN kontrolér integrovaný v produktoch radu SBG znižuje prevádzkové náklady a zvyšuje spoľahlivosť služieb. Okrem toho umožňuje jednoduchšie pridávať ďalšie prístupové body (AP) a zaistením čo najväčšej konektivity reagovať na potreby rastúceho podniku.

Martin Bratičák, Head of Channel ZyXEL CEE, to komentoval slovami: „Malé firmy sa chcú zamerať na svoju hlavnú činnosť, zlepšovanie služieb pre zákazníkov a úspešnú súťaž s konkurentami. Nechcú sa rozptyľovať neustále zle fungujúcimi sieťami s nedostatočným zabezpečením. Naše nové brány pre malé podniky boli navrhnuté ako bezpečné a hospodárne riešenie konektivity pre potreby rastúcej firmy. Rad SBG počíta tiež so zamestnancami, ktorí chcú používať moderné metódy práce, pretože zaisťuje najvyššiu možnú úroveň zabezpečenia."


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Elektronickú schránku musia mať aj školy, upozorňuje NASES

06.12.2016 15:54

Od 1. novembra 2016 začala pre štát platiť všeobecná povinnosť vykonávať verejnú moc elektronicky. Ako informovala Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES), orgány verejnej moci tak ...

Tlačové správy

SLOVLOG 2016: Industry 4.0 v hľadáčiku záujmu

06.12.2016 12:41

Logistické fórum SLOVLOG zaznamenalo takmer dve stovky zúčastnených, z toho bolo viacero nových tvárí najmä zo strany užívateľov logistických služieb. Bolo pre nich pripravených deväť inšpiratívnych p ...

Tlačové správy

UniControls rozširuje spoluprácu s PR agentúrou Accedo aj na Slovensku

06.12.2016 10:00

Public Relations agentúra Accedo Slovakia Communications oznamuje, že ju po začatí spolupráce v ČR v septembri tohto roku,  poverila skupina UniControls, významný hráč a medzinárodne uznávaný dodávate ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá