15.2.2013 0 Comments

ZyXEL debutuje na Mobile World Congress v Španielsku

Mobile World Congress (MWC) je jednou z najväčších svetových akcií v odvetví mobilnej komunikácie, ktorá priťahuje hlavných aktérov „mobilného ekosystému", ktorí predstavujú a určujú trendy a predvádzajú dosiahnutý pokrok v oblasti mobilných technológií, produktov a riešení. Spoločnosť ZyXEL Communications sa po prvýkrát zúčastní tohto veľtrhu, ktorý sa uskutoční v dňoch 25. - 28. februára 2013 v španielskej Barcelone. ZyXEL sa predstaví v hale 5 a stánku 5B60, v ktorom sa návštevníci budú môcť zoznámiť s jej komplexnými bezdrôtovými riešeniami pre mobilnú komunikáciu. Tie zahŕňajú zariadenia 4G LTE CPE podporujúce technológie VoLTE, femtobunky a Wi-Fi hotspoty, ako aj modulárne multi-WAN bezdrôtové brány štandardu 4G LTE.

Podľa asociácie GSA (Global mobile Suppliers Association) spustilo komerčné služby podporujúce LTE do konca roka 2012 už 145 operátorov v 66 krajinách sveta. GSA tiež predpovedá, že v roku 2013 zaháji komerčnú prevádzku 234 sietí LTE v 83 krajinách. Zavádzanie tejto služby naberá na dynamike a počet užívateľov LTE sa do septembra 2012 takmer zdesaťnásobil, keď dosiahol 44 miliónov. Ide o fenomén svedčiaci o tom, že technológie LTE sa rýchlo etablovali ako najrýchlejšie sa rozvíjajúca technológia mobilných systémov. V reakcii na potreby tohto nádejného segmentu prichádza ZyXEL, rovnako ako ďalší dodávatelia s iným zameraním, s rôznymi inováciami, ktoré ďalej urýchlia rast mobilnej komunikácie.

Spoločnosť ZyXEL ponúka odborné znalosti, ktoré vychádzajú z jej viac ako 20 ročnej skúsenosti s technológiami širokopásmových sietí. Za posledné dve desaťročia táto spoločnosť uviedla na trh rad prelomových riešení založených na najmodernejších bezdrôtových štandardoch a protokoloch. Pokiaľ ide o najnovšie štandardy mobilnej komunikácie 4G LTE, predstavil ZyXEL kompaktný router pre mobilné hotspoty, ktorý je určený užívateľom na pracovných cestách, a sortiment zariadení CPE a brán podporujúcich technológiu 4G pre nasadenie v interiéri i exteriéri. Táto skupina produktov plug-and-play zaisťuje nie len bezdrôtový výkon plne porovnateľný s výkonom drôtových systémov, ale tiež rozšírené bezdrôtové pokrytie. Okrem toho ZyXEL ponúka aj technológiu VoLTE (Voice-over-LTE), ktorá svojou schopnosťou spracovávať hlas dopĺňa technológiu dátových sietí LTE.

ZyXEL dodáva tiež robustné bezdrôtové riešenia, ktoré sú alternatívou umožňujúcou okamžité nasadenie bezdrôtových technológií spĺňajúcich vysoké nároky na výkon. 3G femtobunky a Wi-Fi hotspoty dovoľujú poskytovateľom služieb a mobilným operátorom okamžite aktivovať mobilné služby nie len pre domácnosti, ale aj pre podnikových zákazníkov. 3G Femto prístupové body sú schopné účinne zosilňovať bezdrôtové pokrytie v interiéri a súčasne zaisťovať vysokú kvalitu hlasu a vysokú priepustnosť mobilných dát. Riešenie Wi-Fi potom dokáže účinne znížiť zaťaženie zahltených sietí mobilnými dátami a zaistiť tak vynikajúci výkon v prostrediach s vysokou hustotou bezdrôtových sietí.

Ako kontrolery NXC5200, tak rad prístupových bodov NWA5120 od ZyXELu sú najlepšími produktmi vo svojej triede. Prinášajú rozsiahle možnosti správy a vynikajúcu užívateľskú skúsenosť s pripojením Wi-Fi. Prístupové body NWA5120 patria k niekoľkým prvým produktom tohto druhu, ktoré získali certifikáciu Wi-Fi Passpoint a sú automaticky kompatibilné so všetkými zariadeniami typu Wi-Fi certified Passpoint. Táto kompatibilita je pre operátorov výhodná, pretože im umožňuje ihneď začať poskytovať zákazníkom bezdrôtové služby, a súčasne dokáže minimalizovať servisné volania pre výber siete a autentizáciu.

ZyXEL bude vystavovať rovnako svoje nové bezdrôtové bezpečnostné brány radu SBG3300 a SBG3600. Duálne brány s technológiami Wireless N a VDSL2 určené pre podniky nie len zahŕňajú vyspelé zabezpečenie založené na protokole IPSec, ale ponúkajú tiež konektivitu 3G/4G LTE ako záložný WAN alebo WAN pre vyrovnávanie záťaže. Tieto zariadenia sú navrhnuté konkrétne pre malé podniky, ktoré potrebujú bezpečnú ochranu siete v situáciách, kedy zvládanie zložitosti prístupu naberá zásadný význam z hľadiska rastúceho počtu internetových cloudových aplikácií prichádzajúcich ako z pevných, tak z mobilných širokopásmových pripojení.

Návštevníci prvého stánku spoločnosti ZyXEL na veľtrhu Mobile World Congress budú svedkami zaujímavej prezentácie týchto inovácií, ktoré pomáhajú prepájať svet.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 1

S kamerou na bratislavskom kole robotickej súťaže FIRST LEGO League (video)

16.01.2017 00:15

Tvorivosť žiakov a študentov je jeden z kľúčových faktorov ich budúcej úspešnosti a aj potvrdenie kvalitatívnej úrovne výučby informatiky v školách. Preto sme sa s našou kamerou prišli pozrieť na prie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá