15.2.2013 0 Comments

GFI EventsManager obsahuje funkcionalitu aktívneho monitorovania z riešenia NetworkServerMonitor

Spoločnosť GFI Software, popredný poskytovateľ infraštruktúry pre malé a stredne veľké podniky (SMB) ohlásila, že jej riešenie GFI EventsManager, oceňovaný softvér na správu logov (log management), teraz obsahuje preverené funkcionality aktívneho monitorovania sietí a serverov využívané v populárnom riešení GFI - NetworkServerMonitor. Táto nová funkcionalita ponúkne administrátorom v kombinácii s už existujúcimi možnosťami správy logov, v riešení GFI EventsManager, komplexný pohľad na výkonnosť ich IT infraštruktúry.

Aktívny monitoring sietí a serverov rieši aktívne sledovanie hardvérových zariadení, sieťovej infraštruktúry, aplikácií a služieb v reálnom čase. Pokročilé monitorovacie kontroly spolupracujú so systémom na sledovanie logov, čím administrátorom poskytnú možnosť sledovať najrôznejšie aspekty prevádzky IT prostredia, vrátane funkčnosti a dostupnosti sieťových protokolov, výkonnosti sieťových zariadení a využitia a výkonnosti serverov a infraštruktúrnych služieb. Unikátne kombinácie oboch riešení navyše vybavuje administrátorov informáciami, ktoré potrebujú na rýchle a jednoduché riešenie incidentov hlásených systémom aktívneho monitorovania.

„Na to, aby sieťová infraštruktúra fungovala správne, vyžaduje permanentné sledovanie a údržbu," povedal Martin Říha, riaditeľ pre stratégiu spoločnosti GFI Česká republika a Slovensko. „Posledná vec, ktorú dnes obmedzenými rozpočtami zviazané IT oddelenia potrebujú, je prevádzkovanie rôznych riešení na správu rôznych IT infraštruktúr. Nielen že to môže byť dosť nákladné, ale tiež je to príliš náročné na čas a ďalšie zdroje. GFI EventsManager preto IT manažérom ponúka komplexné nástroje na správu a monitorovanie výkonnosti sieťovej infraštruktúry - a činí tak za cenovo dostupné náklady a s efektivitou umožňujúcou preniesť pozornosť na ďalšie dôležité úlohy."

Najnovšia verzia GFI EventsManager tiež zahŕňa inovované zabezpečenie ovládacieho panelu dovoľujúce podnikom vyhovieť požiadavkám v oblasti udeľovania prístupu k dátam. IT administrátori si teraz môžu vynútiť prístup iba k dátam špecifického počítača. Týmto spôsobom IT pracovník môže udeliť užívateľovi prístup k ovládaciemu panelu riešenia GFI EventsManager a pritom obmedziť tento prístup iba na konfiguráciu, reportovanie a vyhľadávanie informácií z logov z tých počítačov, ktoré spravujú.

Ďalšie funkcie najnovšej verzie GFI EventsManager zahŕňajú:

  • Možnosti flexibilného úložiska - Databáza riešení GFI EventsManager bola vylepšená o fyzickú detekciu logov udalostí zabezpečeným a auditovaným spôsobom. Táto nová funkcia uvoľňuje miesto na pevných diskoch zabrané zmazanými udalosťami. Pridaním ďalšej úložnej vrstvy môžu IT administrátori smerovať dáta o udalostiach priamo do vzdialeného úložiska s cieľom ich centralizovať.
  • Ochrana pred neoprávnenými zásahmi - Popri šifrovanom úložisku a riadenom prístupe k dátam v rámci ovládacieho panelu EventsManager riešenia tiež obsahuje možnosť ochrany logov proti pokusom o ich poškodenie zvonku.
  • Štandardná podpora ďalších tylov logov - Nová parsovacia XML schéma umožňuje administrátorom zbierať, analyzovať, interpretovať a ukladať dáta obsiahnuté v XML súboroch. Pridaný rozbor textových DHCP logov umožňuje audit a monitoring DHCP IP priradení na Windows DHCP serveroch.
  • Funkcia importu/exportu - GFI EventsManager teraz obsahuje možnosť importovať a exportovať udalosti do/z ďalších databáz riešení EventsManager podľa nastaveného rozvrhu a filtrovania. IT administrátori teraz tiež môžu premiestňovať dáta medzi dvoma databázami.

Viac informácií o riešení GFI EventsManager nájdete na http://www.gfi.cz/eventsmanager/.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá