15.2.2013 0 Comments

GFI EventsManager obsahuje funkcionalitu aktívneho monitorovania z riešenia NetworkServerMonitor

Spoločnosť GFI Software, popredný poskytovateľ infraštruktúry pre malé a stredne veľké podniky (SMB) ohlásila, že jej riešenie GFI EventsManager, oceňovaný softvér na správu logov (log management), teraz obsahuje preverené funkcionality aktívneho monitorovania sietí a serverov využívané v populárnom riešení GFI - NetworkServerMonitor. Táto nová funkcionalita ponúkne administrátorom v kombinácii s už existujúcimi možnosťami správy logov, v riešení GFI EventsManager, komplexný pohľad na výkonnosť ich IT infraštruktúry.

Aktívny monitoring sietí a serverov rieši aktívne sledovanie hardvérových zariadení, sieťovej infraštruktúry, aplikácií a služieb v reálnom čase. Pokročilé monitorovacie kontroly spolupracujú so systémom na sledovanie logov, čím administrátorom poskytnú možnosť sledovať najrôznejšie aspekty prevádzky IT prostredia, vrátane funkčnosti a dostupnosti sieťových protokolov, výkonnosti sieťových zariadení a využitia a výkonnosti serverov a infraštruktúrnych služieb. Unikátne kombinácie oboch riešení navyše vybavuje administrátorov informáciami, ktoré potrebujú na rýchle a jednoduché riešenie incidentov hlásených systémom aktívneho monitorovania.

„Na to, aby sieťová infraštruktúra fungovala správne, vyžaduje permanentné sledovanie a údržbu," povedal Martin Říha, riaditeľ pre stratégiu spoločnosti GFI Česká republika a Slovensko. „Posledná vec, ktorú dnes obmedzenými rozpočtami zviazané IT oddelenia potrebujú, je prevádzkovanie rôznych riešení na správu rôznych IT infraštruktúr. Nielen že to môže byť dosť nákladné, ale tiež je to príliš náročné na čas a ďalšie zdroje. GFI EventsManager preto IT manažérom ponúka komplexné nástroje na správu a monitorovanie výkonnosti sieťovej infraštruktúry - a činí tak za cenovo dostupné náklady a s efektivitou umožňujúcou preniesť pozornosť na ďalšie dôležité úlohy."

Najnovšia verzia GFI EventsManager tiež zahŕňa inovované zabezpečenie ovládacieho panelu dovoľujúce podnikom vyhovieť požiadavkám v oblasti udeľovania prístupu k dátam. IT administrátori si teraz môžu vynútiť prístup iba k dátam špecifického počítača. Týmto spôsobom IT pracovník môže udeliť užívateľovi prístup k ovládaciemu panelu riešenia GFI EventsManager a pritom obmedziť tento prístup iba na konfiguráciu, reportovanie a vyhľadávanie informácií z logov z tých počítačov, ktoré spravujú.

Ďalšie funkcie najnovšej verzie GFI EventsManager zahŕňajú:

  • Možnosti flexibilného úložiska - Databáza riešení GFI EventsManager bola vylepšená o fyzickú detekciu logov udalostí zabezpečeným a auditovaným spôsobom. Táto nová funkcia uvoľňuje miesto na pevných diskoch zabrané zmazanými udalosťami. Pridaním ďalšej úložnej vrstvy môžu IT administrátori smerovať dáta o udalostiach priamo do vzdialeného úložiska s cieľom ich centralizovať.
  • Ochrana pred neoprávnenými zásahmi - Popri šifrovanom úložisku a riadenom prístupe k dátam v rámci ovládacieho panelu EventsManager riešenia tiež obsahuje možnosť ochrany logov proti pokusom o ich poškodenie zvonku.
  • Štandardná podpora ďalších tylov logov - Nová parsovacia XML schéma umožňuje administrátorom zbierať, analyzovať, interpretovať a ukladať dáta obsiahnuté v XML súboroch. Pridaný rozbor textových DHCP logov umožňuje audit a monitoring DHCP IP priradení na Windows DHCP serveroch.
  • Funkcia importu/exportu - GFI EventsManager teraz obsahuje možnosť importovať a exportovať udalosti do/z ďalších databáz riešení EventsManager podľa nastaveného rozvrhu a filtrovania. IT administrátori teraz tiež môžu premiestňovať dáta medzi dvoma databázami.

Viac informácií o riešení GFI EventsManager nájdete na http://www.gfi.cz/eventsmanager/.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Biznis

PR: Cypherconf 2016

20.10.2016 00:08

IT konferencia o ochrane digitálnych informácií, hackingu a zneužívaní aplikačných zraniteľností sa uskutoční 3.11.2016 v Bratislave Prednášky pokrývajú aktuálne trendy vo webovej a mobilnej bezpečno ...

Biznis

VMworld 2016: Čo sa stane 29. 6. 2021 o 15:57?

19.10.2016 00:08

V Barcelone sa začalo jedno z najvýznamnejších podujatí zameraných na cloudové a virtualizačné technológie VMworld 2016. Viac než 10 000 účastníkov z 96 krajín si na prvej hlavnej prednáške okrem inéh ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá