Image
19.9.2016 0 Comments

Zoner Photo Studio končí s čislovaním verzií a pridáva prácu s vrstvami

Zoner dnes uvádza na trh najnovšiu verziu svojho populárneho softvéru na spracovanie a katalogizáciu fotografií  Zoner Photo Studio X.

Jednotlivé verzie tohto softvéru boli dosiaľ označované poradovým číslom. Toto označenie skončilo verziou 18 a od novej verzie už má byť Zoner Photo Studio označované iba písmenom X na konci. Firma Zoner sa pre tento krok rozhodla hlavne z dôvodu kompletného prepracovania licenčnej politiky aj updatov.

Fotokniha

Okrem označenia prichádza novinka hlavne s radou významných inovácií. Okrem licencií je to hlavne práca s vrstvami a prepojenie s fyzickými produktami. Prostredie programu pokračuje v štýle ktorý nastolila už verzia 18. V hlavnej ponuke však teraz pribudol nový modul „Vytvoriť“ ktorý združuje nástroje na vytváranie fotokníh, fotoobrazov a kalendárov z vlastných fotografií ktoré si však teraz môžete priamo z prostredia programu aj objednať, alebo si nechať vygenerovať tlačovú zostavu pre tlač na domácej tlačiarni.  Modul umožňuje z fotografií vytvoriť aj video sekvenciu čo sa dá využiť pri tvorbe video albumov alebo Time-lapse videí. Výstup je možný maximálne vo Full HD rozlíšení.

Fotopredmety - kalendár

Hlavným nástrojom na úpravu sa stáva modul „Vyvolať“ ktorý umožňuje prácu s rôznymi formátmi vrátane RAW. Práca s RAW je pritom plne integrovaná a veľmi jednoduchá a používateľ pri nej používa zhodné postupy ako pri úprave JPEG súborov. Do modulu „Editor“ pribudla teraz možnosť práce s vrstvami. Program pritom používa na uloženie rozpracovaného projektu vlastný formát *.ZPS .  Hotový projekt možno so zlúčenými vrstvami uložiť vo viacerých formátoch. Vrstvy zjednodušujú náročnejšie úpravy fotografií a prácu s textom alebo kolážami. Nová je aj sada nedeštruktívnych prechodových filtrov ktoré umožnia editáciu a experimentovanie bez poškodenia zdrojového súboru. Vylepšené boli nástroje pre vyrovnanie línií ktoré sú teraz jednoduchšie použiteľné a sú dostupné v moduloch Vyvolať aj Editor. Do menu úprav v module Vyvolať pribudol aj nový posuvník Odstránenie oparu slúžiaci na odstránenie oparu vo fotografiách. Zásadným vylepšením prešiel nástroj Prechodový filter. Filtrov teraz môžete na fotkách použiť hneď niekoľko a upravovať pomocou nich farebnosť, expozíciu, sýtosť a ďalšie parametre.

Organizácia podľa miesta

Viacero vylepšení je aj v module Správca. V katalógu si teraz môžete fotky s uloženými údajmi o polohe,  buď pri fotení alebo neskôr v režime Mapa, prezerať roztriedené podľa polohy kde boli vytvorené.  Program ich zobrazuje roztriedené do skupín podľa krajín, regiónov a obcí.

Snímky s podobným obsahom určené pre vytvorenie panorám alebo HDR môžete zlúčiť do skupiny, aby nezaberali príliš veľa miesta, fotky sú však stále prístupné samostatne, iba v katalógu sa zobrazia ako skupina. Zoner Photo Studio X integruje aj cloudové úložisko, takže sa rýchlejšie dostanete k svojim fotkám na úložiskách Google Disk, Microsoft OneDrive, Dropbox a na Facebooku.

Správca - prieskumník

K zásadným zmenám Zoner Photo Studia X patrí nový spôsob licencovania. Program kúpite za pravidelný ročný poplatok 41,40 €. Rozšírenie na obľúbenú rodinnú licenciu je dostupné za 17,30 €.
V ponuke zostáva aj krabicové balenie za jednorazový príplatok 12,90 €. Obsahuje príručku s praktickými radami k používaní ZPS X a 8GB flash disk s inštaláciou ZPS, ktorý je vhodný na ďalšie používanie ako externé médium. (Ceny sú prepočítané z CZK aktuálnym kurzom)

Úprava fotografií

Plnú verziu Zoner Photo Studia X je možné vyskúšať na 30 dní zadarmo na adrese www.zoner.cz.
 

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty 1

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá