Image
19.9.2016 0 Comments

Apple vydal iOS 10. Okrem množstva noviniek priniesol aj problémy

Apple v týchto dňoch vydal nový operačný systém pre zariadenia iPhone, iPad a iPod touch. iOS 10 prináša veľa noviniek v oblasti dizajnu aj funkcií. Pribudli nové widgety, nový vzhľad dostalo aj Ovládacie centrum, notifikácie sa zväčšili a zmenilo sa ich ovládanie. Nová aplikácia Home umožňuje jednoducho a bezpečne nastaviť, riadiť a kontrolovať inteligentné prvky v domácnosti. Mapy sú jednoduchšie a viac intuitívne a okrem zmeneného vzhľadu dostali aj niekoľko užitočných nových funkcií.

Veľké zmeny nastali v aplikácii Hudba – prináša väčšiu prehľadnosť a jednoduchší spôsob, ako sa orientovať v knižnici a objavovať novú hudbu. Aplikácia Fotky využíva strojové učenie a okrem tvárí vie rozpoznávať aj objekty a miesta a na základe týchto dát zoskupovať fotografie do albumov.

Zmeny sa dotkli aj aplikácie Správy (Messages), pribudol samostatný App Store pre iMessages, takže možno vytvárať nové zábavné spôsoby komunikácie s priateľmi – môžete pridávať rôzne samolepky, smajlíky a ďalšie zlepšenia. iMessages sa naučili aj rôzne efekty na úpravu fotografií, reakcie na správy a pod.

iOS 10 možno nainštalovať na tieto zariadenia: iPhone 6s, 6s Plus, 6, 6 Plus, SE, 5s, 5c, 5, 12,9 aj 9,7-palcový iPad Pro, iPad Air 2, iPad Air, iPad 4. generácie, iPad mini 4, 3 aj 2 a iPod touch 6. generácie.

Aktualizácia však okrem noviniek priniesla  aj problémy. Sociálne siete čoskoro zaplavili sťažnosti používateľov na chybové hlásenia a nefunkčné telefóny. Namiesto automatického nabehnutia na nainštalovaný iOS 10 sa na displeji objavila výzva pripojiť zariadenie k počítaču a telefón bol nepoužiteľný. Apple onedlho vydal drobnú aktualizáciu s označením iOS 10.0.1, ktorá problém vyriešila. Podpora Applu odporúča sťahovať softvér cez iTunes a pred aktualizáciou zálohovať telefón.

Zdroj: apple.com

telegraph.co.uk

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá