Image
19.9.2016 0 Comments

Apple vydal iOS 10. Okrem množstva noviniek priniesol aj problémy

Apple v týchto dňoch vydal nový operačný systém pre zariadenia iPhone, iPad a iPod touch. iOS 10 prináša veľa noviniek v oblasti dizajnu aj funkcií. Pribudli nové widgety, nový vzhľad dostalo aj Ovládacie centrum, notifikácie sa zväčšili a zmenilo sa ich ovládanie. Nová aplikácia Home umožňuje jednoducho a bezpečne nastaviť, riadiť a kontrolovať inteligentné prvky v domácnosti. Mapy sú jednoduchšie a viac intuitívne a okrem zmeneného vzhľadu dostali aj niekoľko užitočných nových funkcií.

Veľké zmeny nastali v aplikácii Hudba – prináša väčšiu prehľadnosť a jednoduchší spôsob, ako sa orientovať v knižnici a objavovať novú hudbu. Aplikácia Fotky využíva strojové učenie a okrem tvárí vie rozpoznávať aj objekty a miesta a na základe týchto dát zoskupovať fotografie do albumov.

Zmeny sa dotkli aj aplikácie Správy (Messages), pribudol samostatný App Store pre iMessages, takže možno vytvárať nové zábavné spôsoby komunikácie s priateľmi – môžete pridávať rôzne samolepky, smajlíky a ďalšie zlepšenia. iMessages sa naučili aj rôzne efekty na úpravu fotografií, reakcie na správy a pod.

iOS 10 možno nainštalovať na tieto zariadenia: iPhone 6s, 6s Plus, 6, 6 Plus, SE, 5s, 5c, 5, 12,9 aj 9,7-palcový iPad Pro, iPad Air 2, iPad Air, iPad 4. generácie, iPad mini 4, 3 aj 2 a iPod touch 6. generácie.

Aktualizácia však okrem noviniek priniesla  aj problémy. Sociálne siete čoskoro zaplavili sťažnosti používateľov na chybové hlásenia a nefunkčné telefóny. Namiesto automatického nabehnutia na nainštalovaný iOS 10 sa na displeji objavila výzva pripojiť zariadenie k počítaču a telefón bol nepoužiteľný. Apple onedlho vydal drobnú aktualizáciu s označením iOS 10.0.1, ktorá problém vyriešila. Podpora Applu odporúča sťahovať softvér cez iTunes a pred aktualizáciou zálohovať telefón.

Zdroj: apple.com

telegraph.co.uk

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá