Image
19.9.2016 0 Comments

Apple vydal iOS 10. Okrem množstva noviniek priniesol aj problémy

Apple v týchto dňoch vydal nový operačný systém pre zariadenia iPhone, iPad a iPod touch. iOS 10 prináša veľa noviniek v oblasti dizajnu aj funkcií. Pribudli nové widgety, nový vzhľad dostalo aj Ovládacie centrum, notifikácie sa zväčšili a zmenilo sa ich ovládanie. Nová aplikácia Home umožňuje jednoducho a bezpečne nastaviť, riadiť a kontrolovať inteligentné prvky v domácnosti. Mapy sú jednoduchšie a viac intuitívne a okrem zmeneného vzhľadu dostali aj niekoľko užitočných nových funkcií.

Veľké zmeny nastali v aplikácii Hudba – prináša väčšiu prehľadnosť a jednoduchší spôsob, ako sa orientovať v knižnici a objavovať novú hudbu. Aplikácia Fotky využíva strojové učenie a okrem tvárí vie rozpoznávať aj objekty a miesta a na základe týchto dát zoskupovať fotografie do albumov.

Zmeny sa dotkli aj aplikácie Správy (Messages), pribudol samostatný App Store pre iMessages, takže možno vytvárať nové zábavné spôsoby komunikácie s priateľmi – môžete pridávať rôzne samolepky, smajlíky a ďalšie zlepšenia. iMessages sa naučili aj rôzne efekty na úpravu fotografií, reakcie na správy a pod.

iOS 10 možno nainštalovať na tieto zariadenia: iPhone 6s, 6s Plus, 6, 6 Plus, SE, 5s, 5c, 5, 12,9 aj 9,7-palcový iPad Pro, iPad Air 2, iPad Air, iPad 4. generácie, iPad mini 4, 3 aj 2 a iPod touch 6. generácie.

Aktualizácia však okrem noviniek priniesla  aj problémy. Sociálne siete čoskoro zaplavili sťažnosti používateľov na chybové hlásenia a nefunkčné telefóny. Namiesto automatického nabehnutia na nainštalovaný iOS 10 sa na displeji objavila výzva pripojiť zariadenie k počítaču a telefón bol nepoužiteľný. Apple onedlho vydal drobnú aktualizáciu s označením iOS 10.0.1, ktorá problém vyriešila. Podpora Applu odporúča sťahovať softvér cez iTunes a pred aktualizáciou zálohovať telefón.

Zdroj: apple.com

telegraph.co.uk

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Alternatívna klávesnica SwiftKey je zadarmo. Bezplatne si môžete stiahnuť už aj motívy

05.12.2016 00:19

SwiftKey pred dvoma rokmi svoju dovtedy platenú aplikáciu šikovnej klávesnice sprístupnil zadarmo. Dnes podporuje už vyše 100 jazykov a má viac ako 250 miliónov používateľov. Zdrojom príjmov zostali i ...

Produkty

Google inovoval AdWords, zákazníci budú môcť poslať inzerentom SMSky

05.12.2016 00:16

Google AdWords je rozšírenie, pomocou ktorého môžu zákazníci poslať firme textovú správu na mobilný telefón priamo z vyhľadávania. V týchto dňoch k nemu Google pridáva technológiu click-to-message, kt ...

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá