Image
22.1.2015 0 Comments

Záplava noviniek vo Windows 10. Prechod z Windows 7 bude zadarmo

Na tlačovej konferencii v Redmonde boli predstavené ďalšie novinky a zlepšenia operačného systému Windows 10. Na úvod bola zverejnená stručná štatistika z testovania v rámci programu Windows Insider. Celosvetovo sa do neho zapojilo 1,7 milióna účastníkov, ktorí vygenerovali 800 000 pripomienok a námetov na zlepšenie.

Pre používateľov súčasných verzií operačných systémov je veľmi dôležitá informácia o možnosti bezplatného upgradu počas prvého roka pre používateľov Windows 7, 8.1 a Windows Phone 8.1

Windows 10 prináša tri oblasti inovácií - mobilitu, bezpečnosť a prirodzenú interakciu na všetkých zariadeniach. Nová verzia operačného systému významne zlepší vzájomnú spoluprácu aplikácií.

Novinky používateľského rozhrania

Došlo k zjednoteniu desktopového a dotykového nastavovania a prispôsobeniu používateľského rozhrania pri prechode medzi tabletovým a desktopovým režimom pri konvertibilných zariadeniach (pripojenie a odpojenie klávesnice). Aktuálny režim možno prepnúť aj ručne.

w5.png

Zjednotenie nastavovania

w4.png

Akčné centrum spolupracuje naprieč zariadeniami

Digitálna asistentka Cortana

Cortana bude k dispozícii na všetkých zariadeniach s Windows 10. Aktivuje sa z ponuky Štart. Dokáže vyhľadávať nielen na internete, ale aj v súborovom systéme lokálneho zariadenia, prípadne v súboroch uložených v cloudovom úložnom priestore OneDrive. Napríklad: „Ukáž mi slide z prezentácie XY", „Ukáž mi fotky z 24. decembra z lokality Z", „Pošli mail Billovi Gatesovi".

w10.png

Digitálna asistentka Cortana

Office ako univerzálna aplikácia

Office bude k dispozícii aj na zariadeniach menších než 8 palcov (malé tablety, phablety a telefóny) ako súčasť Windows 10. Bude naplno využívať možnosti zariadenia, napríklad prezentácie PowerPoint pobežia plynule vrátane prechodov.

Project Spartan

Nový prehliadač Project Spartan má nový renderovací engine umožňujúci využiť možnosti zariadenia, hlavne grafický akcelerátor. Podporuje všetky formy komunikácie cez web, napríklad môžete pre niekoho označiť zaujímavý obsah a podobne.

Novinky v oblasti hier

Hry vo Windows 10 budú viac sociálne a interaktívne. Sociálna sieť Xbox App umožní hráčom vzájomnú komunikáciu vrátane prehrávania videa zachyteného z kľúčových scén hry. Windows 10 umožňuje streamovať hru hranú na Xbox One na zariadeniach s Windows 10.

w2.png

Streamovaná hra

Microsoft Surface Hub

Spolu s novinkami Windows 10 bolo predstavené aj nové zariadenie Microsoft Surface Hub - veľký 84-palcový 4K televízor s dotykovou obrazovkou a kamerami na snímanie gest. Vzhľadom na veľkosť je zariadenie smerované predovšetkým do firemnej sféry, napríklad na mítingy a brainstormingy. Obrázok sa priebežne prekresľuje aj na ďalších pripojených zariadeniach.

w15.png

Microsoft Surface Hub

Vstúpte do sveta rozšírenej reality

Spolu s Windows 10 sa Microsoft chystá vstúpiť aj do sveta rozšírenej reality - do sveta trojrozmerných hologramov. Prehliadať sa budú pomocou špeciálnych okuliarov HoloLens. Okrem CPU a grafického procesora tieto okuliare disponujú aj špeciálnym holografickým procesorom. Na vytváranie hologramov bude k dispozícii vývojové prostredie HoloStudio.

w16.png

Okuliare HoloLens

w17.png

Tvorba hologramov v HoloStudio

Prezentované vlastnosti budú postupne uvoľňované do buildov dostupných v rámci programu Windows Insider počas nasledujúcich troch až piatich mesiacov.

Podrobnosti o aplikačnom rozhraní budú zverejnené neskôr, možno až na vývojárskej konferencii Build, ktorá sa bude konať na rozhraní apríla a mája.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dohady: Samsung prinesie prvý skladateľný smartfón v druhej polovici tohto roka

17.01.2017 00:28

Podľa zvestí z Číny má Samsung oficiálne predstaviť svoj prvý skladací smartfón v treťom či štvrtom štvrťroku tohto roka, no presný termín ešte nebol odhalený. Správa pochádza z príspevku na webe Weib ...

Produkty

Opera predstavila Neon. Bude takto vyzerať budúcnosť prehliadania webu?

17.01.2017 00:25

Spoločnosť Opera Software ukázala novú koncepciu svojho webového prehliadač a názvom Opera Neon. Podľa vývojárov vraj ponúka „pohľad do budúcnosti desktopových prehliadačov“. Základom je takisto Chro ...

Produkty

Google používa strojové učenie na zníženie dátovej spotreby pri obrázkoch s vysokým rozlíšením

17.01.2017 00:22

Vlani v novembri Google predstavil technológiu RAISR (Rapid and Accurate Image Super-Resolution). Ide o metódu interpolácie, ktorá má zlepšiť zobrazenie fotiek s nízkym rozlíšením a ušetriť dátové pre ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá