Image
25.8.2016 1 Comments

ZALMAN Z11 PLUS HF1: počítačová skriňa musí tiež podporovať chladenie

Aj najlepší ventilátor nebude veľmi efektívny, ak je teplo akumulované vo vnútri skrini a nemá ako uniknúť von. Táto myšlienka sprevádzala inžinierov Zalman, keď vytvárali model Z11 Plus HF1.

Zalmanu sa podarilo dosiahnuť to, čo si zaumienili, ich produkt poskytuje hneď niekoľko možností úniku tepla. Prieduchy sú umiestnené v hornom paneli, ako aj v blízkosti pozície pre pevné disky. Aby zaistiť správnu cirkuláciu vzduchu, vzduch sa musí dostávať taktiež do vnútra skrine. Z tohto dôvodu je predný panel Z11 Plus HF1 mriežkovaný.

Niekoľko možností chladenia
V Z11 Plus HF1 je integrovaných až päť ventilátorov s možnosťou inštalácie ďalších dvoch. Vďaka tomuto riešeniu, ktoré poskytuje veľmi efektívne chladenie komponentov, prevádzka ventilátorov je primerane tichá, pretože nemusia pracovať na plný výkon. Tento model počítačovej skrine podporuje taktiež vodné chladenie, čo môže byť veľmi dôležitý fakt najmä pre tých, ktorí plánujú inštaláciu výkonného hardvéru pre použitie z najnáročnejšími hrami.

Málo miesta? To nie je prípad modelu Z11 Plus HF1
Vnútorný priestor modelu Z11 Plus HF1, Zalman zaprojektoval tak, aby si z inštaláciou komponentov poradil aj menej zručný užívateľ. Vo vnútri nájdete miesto pre montáž grafickej karty o dĺžke až do 290 mm. Napájací zdroj je možné pripevniť do spodného panelu, v ktorom nájdete tiež špeciálne otvory pre  vedenie kabeláže, vďaka čomu vám káble nebudú prekážať pri inštalácii ďalších komponentov. V tejto skrini sa dodatočne nachádza priestor pre 5,25“ mechaniku a šuplíky pre 3,5" alebo 2,5" disky.

Prach, vstup zakázaný!
Vnútorný priestor skrine a umiestnené v nej komponenty chráni pred prachom a inými nečistotami niekoľko prachových filtrov, takže sa vám cez priezračné akrylové okno nachádzajúce sa na bočnom paneli, naskytá pohľad na čisté a dokonale poukladané vnútro.

Jednoduchá inštalácia
Juhokórejský výrobca kladie v tomto modeli dôraz na jednoduchú inštaláciu komponentov. Pevné disky je možné inštalovať bez použitia náradia a chladič procesora bez nutnosti demontáže základnej dosky.
Cena počítačovej skrine Zalman Z11 Plus HF1 sa pohybuje na úrovni 69 eur.

Vlastnosti produktu:
- Trieda: ATX Mid Tower
- Kompatibilita s matičnými doskami: Štandardné ATX / Micro ATX
- Kompatibilita s napájacími zdrojmi: Štandardné ATX / ATX 12V
- Kompatibilita s grafickými kartami: Karty so šírkou do 290 mm
- Rozširujúce sloty: 7
- Pozície:
* Externé: 4x 5,25 ", 1x 3,5"
* Interiér: 5x 3,5 "
* Dodatočné pozície pre 5,25", 3,5" alebo 2,5" mechaniky/disky
- Počet pozícií pre ventilátory: 7 (5 ventilátorov v balení)
* Bočné: 2x 80 mm
* Horné: 2x 120/140 mm
* Predný: 1x 120/140 mm
* Zadný: 1x 120 mm
* Dolný: 1x 120/140 mm
- Akrylové okno na bočnom paneli
- Rozhranie: 2x USB 2.0, 2x USB 3.0, 1x mikrofón, 1x slúchadlá
- Rozmery: 260x498x525 mm
- Materiál: plast, oceľ

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Asseco Central Europe po 10 rokoch sťahuje akcie z poľskej burzy

05.12.2016 10:13

Prvá slovenská firma priamo kótovaná na zahraničnej burze sťahuje svoje akcie z trhu. Po desiatich rokoch na varšavskej burze totiž končí skupina Asseco Central Europe, ktorá síce stále sídli v Bratis ...

Tlačové správy

Huawei spúšťa vianočnú kampaň „#BePresent: odložte smartfóny a venujte sa svojim blízkym“

05.12.2016 09:10

Spoločnosť Huawei, tretí najväčší svetový výrobca smartfónov, spúšťa vianočnú kampaň #BePresent. Tá vyzýva ľudí, aby cez Vianoce odložili mobilné telefóny a trávili čas so svojimi blízkymi. Tým skutoč ...

Tlačové správy 1

WiFi v taxíku? HOPIN s Orangeom ho prinášajú bezplatne

05.12.2016 09:00

HOPIN v spolupráci s Orangeom prinášajú zákazníkom vyšší komfort pri cestovaní a možnosť byť #vsadeonline. Vo vybraných vozidlách bude dostupné bezplatné WiFi pripojenie. Celkovo 15 vozidiel HOPIN ta ...

1 Comments

  1. Ach ten gramatik reakcia na: ZALMAN Z11 PLUS HF1: počítačová skriňa musí tiež podporovať chladenie
    26.8.2016 06:08
    Skúste si po sebe aspoň raz prečítať text keď už nemáte (na) korektora. Máte tam aspoň 3 gramatické chyby a viacero čiarok, ktoré si len tak levitujú textom. Lepšie je používať krátke vety, než súvetia na 3 riadky. Obzvlášť, keď počas cesty zabudnete, čo ste vlastne chceli napísať.
    Reagovať

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá