Image
25.8.2016 0 Comments

ASUS: návrat do školských lavíc s podpourou technológií

Doprajte si, doprajte im radosť. Obdobie končiacich sa prázdnin na nálade študentov nepridáva. Ako im dodať motiváciu a radosť? A čím? Asi tušíte, že nová aktovka, ani pravítko to nebude.  

Smartfón pre ňu, ale i pre neho sa volá ASUS ZenFone Laser. Farebná škála ponúkaných možností rozhodne dáva na výber. Krvavo červená, elegantná zlatá, ale i čierna v exkluzívne prepracovanom, štíhlom, len 3,5 mm širokom tele. Príjemný na dotyk a s fantastickou ergonómiou. Školákov isto poteší väčší 5-palcový HD displej, ktorý zaberá až 70 % celkovej čelnej plochy smartfónu. Vynikajúci výkon pre všetky multimediálne trávené prestávky, hry (vrátane honu na pokémonov), ale i posielanie poznámok, pripomienok, domácich úloh, nákupných zoznamov, všetkého, čo poteší pani učiteľky i rodičov. Nehovoriac o tom, že svojho potomka môžete mať tak trochu i pod neustálou GPS kontrolou.

Laserovou prednosťou smartfónu je nepochybne i fotoaparát. Zadný 15 Mpx, predný alias selfie 5 Mpx, oba so svetelnosťou f/2,0, oba s neuveriteľne rýchlym laserovým ostrením za 0,03 sekundy. Za tento okamih, ktorý je kratší ako mrknutie oka, vytvorí čisté, ostré a jasné snímky aj pri nízkom osvetlení, ale i v protisvetle. A, samozrejme, bez námahy, či vyšších „foto znalostí“ skúseného, či menej skúseného fotografa.

Ďalšou študentsko-rodičovskou alternatívou smartfónu je ASUS ZenFone Max. Už žiadne výhovorky na vybitý telefón. ZenFone Max vydrží až 38 dní. Telefonovať s ním môžete v kuse celých 37,6 hodín na jedno nabitie, preto výhovorka o vybitej 5 000 mAh batérii už neobstojí. Práve naopak, poslúži aj ako power banka a vy ním budete môcť dobíjať aj iné USB zariadenia, napríklad i smartfóny spolužiakov, ktorí ZenFone Max nemajú. A luxusný dizajn brúsenej kože s kovovým rámom dokonale padne i nejednej mamičke, či oteckovi. Veď prečo nie? Prémiový fotoaparát s laserovým ostrením za 0,03 sekundy si môžete vychutnávať aj v ňom.

Keď ide o notebook, ide o veľa. Poznámky, prezentácie, pohodlie pri písaní, flexibilita, sloboda, ale i serióznosť a profesionálny prístup. „Čo sa v škole s notebookom naučíš, akoby si v budúcom zamestnaní našiel.ASUS ZenBook Flip pôsobí profesionálne, no zároveň s ním nestrácate imidž študenta. O 360 stupňov otočný displej urobí z notebooku poznámkový blok, z tabletu stojan a zo stojanu multimediálny stan. Pokojne aj pre všetky oči v okolí. Extrémne, len 13,9 mm štíhle telo s hmotnosťou 1,3 kg zapadne medzi knihy a plnohodnotne zastúpi všetky poznámkové bloky, zošity, ale i mnohé učebnice dostupné v elektronických formátoch. Fantastický QHD+ (3200x1800) displej, výkon stvorený na plnenie i viacerých úloh naraz, rýchly SSD disk sú najmodernejšie komponenty pripravené na 12 hodinové používanie kdekoľvek a kedykoľvek potrebujete.

A čo je na 2 v 1 zariadení ZenBook Flip najpôsobivejšie? Odolnosť. Toto na prvý pohľad krehko vyzerajúce zariadenie vydrží nie len nápor školských povinností, ale vďaka robustným pántom i opakovanú, vysoko frekventovanú manipuláciu. Veď nie nadarmo prešiel zaťažkávacím testom až 20 000 opakovaní cyklov otvorenia a zatvorenia.

Ťažko uveriť, že existuje ešte štíhlejšia a ľahšia alternatíva do aktovky, kabelky, ruksaku, či inej tašky. A predsa. ASUS ZenBook UX305 má len 1,23 cm štíhle telo a váži len 1,2 kg. K tomu všetkému špičkové technológie, krištáľovo čistý QHD+ displej s rozlíšením 3200x1800 pixelov nájdete aj v ňom. 10-hodinová výdrž batérie bohato vystačí na celý školský deň, aj s rezervou na akurátnu dávku zábavy, ktorú si vďaka výkonnému procesoru Intel Core a rýchlemu SSD disku môžete užívať bez zaváhania. A mamičky, ruku na srdce, ktorá si viete predstaviť, že by ste ho práve v tejto chvíli mali v kabelke?

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

MV: Občianske s elektronickým podpisom možno vybaviť aj v sobotu

03.12.2016 00:10

Občianske preukazy so zaručeným elektronickým podpisom si občania budú môcť vybaviť aj túto sobotu. Otvorené budú všetky pracoviská dokladov v Bratislave, a to od 08:00 do 13:00. V tom istom čase vyba ...

Tlačové správy

Správca národnej domény .sk pripravuje inovácie a natrvalo znižuje ceny

02.12.2016 14:00

Slovenské domény zaregistrujete od nového roku za polovicu Spoločnosť SK-NIC, a.s., správca národnej domény .sk, od roku 2017 natrvalo znižuje cenu domén. Firmy aj fyzické osoby si tak budú môcť od n ...

Tlačové správy

Európski lídri digitalizácie sa v Bruseli dohodli – internet potrebujú aj v Afrike!

02.12.2016 13:50

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, belgický podpredseda vlády Alexander De Croo a podpredseda Európskej komisie pre jednotný digitálny trh Andrus Ansip dnes v Bruse ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá