Image
4.5.2015 0 Comments

Yahoo testuje nový systém identifikácie smartfónov prostredníctvom skenovania ucha

yahoo_bodyprint_mobile.jpg Yahoo vyvíja nový spôsob, ako odblokovať mobilný telefón. Je ním naskenovanie nezvyčajnej časti ľudského tela - ucha.

Klasické autorizovanie používateľa formou snímania odtlačkov prstov je pomerne drahá technológia. Hoci je súčasťou smartfónov najvyššej triedy, ani tak nezaručuje dostatočne presný spôsob overenia. Preto sa americká spoločnosť Yahoo rozhodla vyvinúť novú metódu, ktorá by bola dostupná pre všetky súčasné mobilné telefóny s kapacitnou dotykovou obrazovkou.

Napriek tomu, že vstupné rozlíšenie lacnejších dotykových displejov je nízke, ich povrchová plocha je pomerne veľká. To umožní dotykovému senzoru naskenovať rôzne časti tela používateľa, ako sú uši, dlane, päste alebo články prstov.

Na základe testovania sa zistilo, že takáto identifikácia ľudského tela prebieha s presnosťou 99,98 %, v prípade ušných lalokov je to 99,8 %. Zatiaľ je technológia Bodyprint vo fáze vývoja, môže však poskytnúť väčšie súkromie a bezpečnosť.

yahoo_bodyprint.jpg

Odblokovanie telefónov prostredníctvom skenu ucha má podľa biometrickej expertky Angely Sasseovej budúcnosť. Podobný spôsob sa už vo Švajčiarsku využíva na odhalenie totožnosti páchateľov pri zločinoch. Odobratie vzorky odtlačku ucha sa teda stáva vhodnou alternatívou odtlačkov prstov.


Zdroj: bbc.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Poštová banka sa modernizuje, čoskoro predstaví mobilnú aplikáciu

11.01.2017 00:02

Poštová banka začína nový kalendárny rok s novým logom a novým moderným vizuálom. Tradičná slovenská banka, ktorú vzhľadom na dostupnosť základného balíka služieb na každej pošte využívali hlavne star ...

Internet

Aplikácia Screens pre Android umožní vytvoriť zástupcu na spustenie aplikácií v režime rozdelenej obrazovky

05.01.2017 00:10

Čoraz väčšie displeje smartfónov ponúkajú plochu na spustenie dvoch aplikácií naraz na rozdelenej obrazovke. Podpora tejto možnosti bola zabudovaná aj do operačného systému Android Nougat. Vývojár s p ...

Internet

Najvyhľadávanejším výrazom na Googli je znova Facebook

15.12.2016 00:13

Spoločnosť Google zverejnila rebríčky najvyhľadávanejších výrazov vo svojom vyhľadávači na Slovensku za rok 2016. Vôbec najčastejšie vyhľadávaným výrazom na slovenskej verzii Googlu je už šiesty raz p ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá