Image
4.5.2015 0 Comments

Yahoo testuje nový systém identifikácie smartfónov prostredníctvom skenovania ucha

yahoo_bodyprint_mobile.jpg Yahoo vyvíja nový spôsob, ako odblokovať mobilný telefón. Je ním naskenovanie nezvyčajnej časti ľudského tela - ucha.

Klasické autorizovanie používateľa formou snímania odtlačkov prstov je pomerne drahá technológia. Hoci je súčasťou smartfónov najvyššej triedy, ani tak nezaručuje dostatočne presný spôsob overenia. Preto sa americká spoločnosť Yahoo rozhodla vyvinúť novú metódu, ktorá by bola dostupná pre všetky súčasné mobilné telefóny s kapacitnou dotykovou obrazovkou.

Napriek tomu, že vstupné rozlíšenie lacnejších dotykových displejov je nízke, ich povrchová plocha je pomerne veľká. To umožní dotykovému senzoru naskenovať rôzne časti tela používateľa, ako sú uši, dlane, päste alebo články prstov.

Na základe testovania sa zistilo, že takáto identifikácia ľudského tela prebieha s presnosťou 99,98 %, v prípade ušných lalokov je to 99,8 %. Zatiaľ je technológia Bodyprint vo fáze vývoja, môže však poskytnúť väčšie súkromie a bezpečnosť.

yahoo_bodyprint.jpg

Odblokovanie telefónov prostredníctvom skenu ucha má podľa biometrickej expertky Angely Sasseovej budúcnosť. Podobný spôsob sa už vo Švajčiarsku využíva na odhalenie totožnosti páchateľov pri zločinoch. Odobratie vzorky odtlačku ucha sa teda stáva vhodnou alternatívou odtlačkov prstov.


Zdroj: bbc.com


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá