Image
4.5.2015 0 Comments

Yahoo testuje nový systém identifikácie smartfónov prostredníctvom skenovania ucha

yahoo_bodyprint_mobile.jpg Yahoo vyvíja nový spôsob, ako odblokovať mobilný telefón. Je ním naskenovanie nezvyčajnej časti ľudského tela - ucha.

Klasické autorizovanie používateľa formou snímania odtlačkov prstov je pomerne drahá technológia. Hoci je súčasťou smartfónov najvyššej triedy, ani tak nezaručuje dostatočne presný spôsob overenia. Preto sa americká spoločnosť Yahoo rozhodla vyvinúť novú metódu, ktorá by bola dostupná pre všetky súčasné mobilné telefóny s kapacitnou dotykovou obrazovkou.

Napriek tomu, že vstupné rozlíšenie lacnejších dotykových displejov je nízke, ich povrchová plocha je pomerne veľká. To umožní dotykovému senzoru naskenovať rôzne časti tela používateľa, ako sú uši, dlane, päste alebo články prstov.

Na základe testovania sa zistilo, že takáto identifikácia ľudského tela prebieha s presnosťou 99,98 %, v prípade ušných lalokov je to 99,8 %. Zatiaľ je technológia Bodyprint vo fáze vývoja, môže však poskytnúť väčšie súkromie a bezpečnosť.

yahoo_bodyprint.jpg

Odblokovanie telefónov prostredníctvom skenu ucha má podľa biometrickej expertky Angely Sasseovej budúcnosť. Podobný spôsob sa už vo Švajčiarsku využíva na odhalenie totožnosti páchateľov pri zločinoch. Odobratie vzorky odtlačku ucha sa teda stáva vhodnou alternatívou odtlačkov prstov.


Zdroj: bbc.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Internet

Sociálna sieť LinkedIn v Rusku končí, ďalší na rade je Facebook a Twitter

18.11.2016 00:06

Federálna služba pre dozor v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masmédií (Roskomnadzor) vo štvrtok oznámila, že nariadila poskytovateľom komunikačných služieb zablokovať prístup na Li ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá