Image
7.1.2015 0 Comments

Xiaomi v roku 2014 zdvojnásobilo svoje príjmy

Blesk_xaomi.jpg Čínska spoločnosť Xiaomi len týždeň po tom, čo bola označená za najhodnotnejší technologický start-up na svete, oznámila, že jej príjmy sa v roku 2014 viac ako zdvojnásobili.

Príjmy Xiaomi v minulom roku dosiahli 11,97 miliárd dolárov pred zdanením, čo je o 135 percentuálnych bodov viac, než v roku 2013. Xiaomi je teraz tretím najväčším výrobcom smartphonov za spoločnosťami Samsung Electronics a Apple - v uplynulom roku firma predala vyše šesťdesiatjeden miliónov telefónov, čo symbolizuje medziročný nárast o 227 percentuálnych bodov.

Xiaomi si stanovilo pre rok 2014 cieľ predať šesťdesiat miliónov telefónov, ktorý tak firma prekonala. Ešte v roku 2013 spoločnosť predala len necelých 20 miliónov telefónov. Xiaomi chce rásť aj naďalej, a tak spoločnosť ešte počas januára predstaví svoju novú vlajkovú loď medzi svojimi smartphonmi.

Minulý týždeň investori Xiaomi ohodnotili na 45 miliárd dolárov a Xiaomi sa tak stalo hodnotnejšie, než spoločnosť Uber, ktorá poskytuje aplikácie slúžiace k rezervovaniu ciest automobilmi súkromných fyzických osôb. Uber bol so svojou hodnotou 40 miliárd dolárov doposiaľ najcennejším technologickým startupom na svete.

Šéf Xiaomi Lei Jun na oficiálnom blogu v nedeľu napísal, že spoločnosť ušla od svojho založenia v apríli 2010 dlhú a úspešnú cestu. „Rok 2014 bol pre Xiaomi dôležitým míľnikom. Prakticky z ničoho sme sa stali lídrom na čínskom trhu," uviedol Lei s tým, že Xiaomi za svoj úspech vďačí svojmu biznisovému modelu, v rámci ktorého vyrába lacné, ale napriek tomu výkonné a kvalitné telefóny. Aj Lei však očakáva, že rast na čínskom trhu v tomto roku spomalí a spoločnosť tak plánuje vstúpiť na nové trhy.

Úspešne sme vstúpili na sedem trhov mimo Čínu. V Indii sme predali cez jeden milión kusov smartphonov za necelých päť mesiacov," povedal Lei. Predaj zariadení od Xiaomi bol v Indii nedávno dočasne pozastavený potom, čo švédska spoločnosť Ericsson podala na súde sťažnosť na porušovanie patentov. Súdne konanie v tejto veci je predbežne naplánované na február.

Zdroj: computerworld.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

ASUS? ACER? HP? DELL? APPLE? LENOVO? SONY? SAMSUNG? Poznáme výsledky súťaže NOTEBOOK ROKA

09.12.2016 00:13

„Karty“ sú rozdané, ocenenia odovzdané, poznáme názvy nositeľov TOP TITULOV. V tomto roku hlasovalo až 22 557 ľudí. Hlasy dokonca prichádzali aj po ukončení hlasovania, tie sme však do konečných vý ...

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá