Image
7.1.2015 0 Comments

Xiaomi v roku 2014 zdvojnásobilo svoje príjmy

Blesk_xaomi.jpg Čínska spoločnosť Xiaomi len týždeň po tom, čo bola označená za najhodnotnejší technologický start-up na svete, oznámila, že jej príjmy sa v roku 2014 viac ako zdvojnásobili.

Príjmy Xiaomi v minulom roku dosiahli 11,97 miliárd dolárov pred zdanením, čo je o 135 percentuálnych bodov viac, než v roku 2013. Xiaomi je teraz tretím najväčším výrobcom smartphonov za spoločnosťami Samsung Electronics a Apple - v uplynulom roku firma predala vyše šesťdesiatjeden miliónov telefónov, čo symbolizuje medziročný nárast o 227 percentuálnych bodov.

Xiaomi si stanovilo pre rok 2014 cieľ predať šesťdesiat miliónov telefónov, ktorý tak firma prekonala. Ešte v roku 2013 spoločnosť predala len necelých 20 miliónov telefónov. Xiaomi chce rásť aj naďalej, a tak spoločnosť ešte počas januára predstaví svoju novú vlajkovú loď medzi svojimi smartphonmi.

Minulý týždeň investori Xiaomi ohodnotili na 45 miliárd dolárov a Xiaomi sa tak stalo hodnotnejšie, než spoločnosť Uber, ktorá poskytuje aplikácie slúžiace k rezervovaniu ciest automobilmi súkromných fyzických osôb. Uber bol so svojou hodnotou 40 miliárd dolárov doposiaľ najcennejším technologickým startupom na svete.

Šéf Xiaomi Lei Jun na oficiálnom blogu v nedeľu napísal, že spoločnosť ušla od svojho založenia v apríli 2010 dlhú a úspešnú cestu. „Rok 2014 bol pre Xiaomi dôležitým míľnikom. Prakticky z ničoho sme sa stali lídrom na čínskom trhu," uviedol Lei s tým, že Xiaomi za svoj úspech vďačí svojmu biznisovému modelu, v rámci ktorého vyrába lacné, ale napriek tomu výkonné a kvalitné telefóny. Aj Lei však očakáva, že rast na čínskom trhu v tomto roku spomalí a spoločnosť tak plánuje vstúpiť na nové trhy.

Úspešne sme vstúpili na sedem trhov mimo Čínu. V Indii sme predali cez jeden milión kusov smartphonov za necelých päť mesiacov," povedal Lei. Predaj zariadení od Xiaomi bol v Indii nedávno dočasne pozastavený potom, čo švédska spoločnosť Ericsson podala na súde sťažnosť na porušovanie patentov. Súdne konanie v tejto veci je predbežne naplánované na február.

Zdroj: computerworld.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 1

S kamerou na bratislavskom kole robotickej súťaže FIRST LEGO League (video)

16.01.2017 00:15

Tvorivosť žiakov a študentov je jeden z kľúčových faktorov ich budúcej úspešnosti a aj potvrdenie kvalitatívnej úrovne výučby informatiky v školách. Preto sme sa s našou kamerou prišli pozrieť na prie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá