Image
7.1.2015 0 Comments

Vďaka záznamu cesty sa budeš cítiť bezpečne. Čo by mala vedieť kamera do auta?

INT_Diky zaznamu.jpg Nový fenomén, ktorý je na slovenských cestách čoraz častejšie, je využívanie zariadení pre videozáznam. Vodiči radi nakupujú toto malé, ale užitočné zariadenie, ktoré nahráva všetko, čo sa na ceste odohráva.

Pravdepodobne každý vodič bol raz svedkom alebo aj účastníkom kolízie alebo dopravnej nehody. Len v roku 2013 došlo na cestách k 13 586 dopravných nehôd, ktoré vyšetrovala polícia a mohlo sa stať, že bolo ťažké dokázať, kto nehodu zavinil.

Aj keď sa vodič nezúčastnil takejto udalosti, môže mať záujem o ochranu, najmä keď jazdí často a dlhé trasy. V prípade udalosti, ktorá sa stala, môže kamera pomôct potvrdiť skutočný priebeh a zistiť páchateľa.

Niektorí vodiči boli svedkami nebezpečných cestných udalosti a chcú varovať iné osoby. Tu je však vhodné byť obozretný na právne úskalia ochrany osobných údajov, ak by sa totiž dotyčný "pirát ciest" spoznal, riskovali by žalobu.

Ak sa rozhodnete kúpiť autokameru, stojí za to overiť, či je daný model vybavený užitočnými technológiami a príslušenstvom:

1. Režim nočného záznamu - je dôležité, aby okrem nahrávania za denného svetla, záznamové zariadenie bolo schopné nahrávať aj za súmraku alebo v noci.

2. Široký uhol záberu - zabezpečí zaznamenanie maximálneho počtu detailov, čo je dôležité najmä pre riadne posúdenie situácie na ceste pri kolízii alebo nehode.

3. Dobrý objektív a záznam s rozlíšením FullHD - kvalita obrazu ovplyvňuje možnosť jeho ďalšieho použitia a analýzy. Autokamera čoraz častejšie ponúka kvalitu Full HD. Ak nechcete generovať veľké súbory, môžete tiež zvoliť nahrávanie s kvalitou HD.

4. Snímač pohybu (G-sensor) - je dôležité v prípade, že vodič nezaznamenáva video nepretržite počas jazdy. Čidlo pohybu potom aktivuje nahrávanie pri nehode a zaisťuje tak záznam najdôležitejších okamihov. Súbory zaznamenávané v núdzovom režime sú chránené proti zmazaniu. V bežnom režime, po vyčerpaní dostupnej pamäte sú najstaršie súbory prepísané.

5. Jednoduché zdieľanie súborov - ak je v kamere vložená karta microSD, skopírovanie záznamov do pamäte počítača alebo laptopu, vyžaduje spravidla prenesenie karty, alebo použitia špeciálnej čítačky kariet. Inak je to v prípade, keď kamera je vybavená Wi-Fi modulom, pretože vďaka špeciálnym aplikáciám možno rýchlo stiahnuť súbory na mobilné zariadenia.

6. Pamäťová karta - pre ukladanie záznamov bude potrebná pamäťová karta. U niektorých výrobcov je súčasťou dodávky.

Pred nákupom tzv. Čierne skrinky stojí za to zvážiť, aké sú naše očakávania a aké parametre potrebujeme. Rozhodnutie bude spojené s nákladmi zhruba od 18 až po 163 eur.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Bluetooth 5.0 prichádza s dvojnásobnou rýchlosťou a štvornásobným dosahom oproti verzii 4.2

08.12.2016 11:17

Bluetooth SIG vydal finálnu špecifikáciu pre nový štandard Bluetooth 5 pre OEM, ktorí teraz môžu vyvíjať hardvér na  jeho podporu. Nová špecifikácia je spätne kompatibilná so všetkými predchádzajúcim ...

Produkty

Microsoft môže kúpiť LinkedIn, Európska komisia si však dala podmienky

08.12.2016 00:07

Európska komisia (EK) schválila prevzatie profesijnej sociálnej siete LinkedIn spoločnosťou Microsoft. Súhlas je však podmienený dodržiavaním série záväzkov, ktorých cieľom je zachovanie konkurencie m ...

Produkty 1

Tripleton Enigma E2 – aktuálne najlepšie zabezpečený šifrovaný mobilný telefón na svete

08.12.2016 00:10

Šifrovaný telefón využíva priekopnícke techniky ochrany proti odpočúvaniu, ako sú napríklad autorizácie pomocou špeciálnej karty a šifrovacej techniky, ktorú podľa výrobcov nemožno prelomiť. I napriek ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá