Image
7.1.2015 0 Comments

Vďaka záznamu cesty sa budeš cítiť bezpečne. Čo by mala vedieť kamera do auta?

INT_Diky zaznamu.jpg Nový fenomén, ktorý je na slovenských cestách čoraz častejšie, je využívanie zariadení pre videozáznam. Vodiči radi nakupujú toto malé, ale užitočné zariadenie, ktoré nahráva všetko, čo sa na ceste odohráva.

Pravdepodobne každý vodič bol raz svedkom alebo aj účastníkom kolízie alebo dopravnej nehody. Len v roku 2013 došlo na cestách k 13 586 dopravných nehôd, ktoré vyšetrovala polícia a mohlo sa stať, že bolo ťažké dokázať, kto nehodu zavinil.

Aj keď sa vodič nezúčastnil takejto udalosti, môže mať záujem o ochranu, najmä keď jazdí často a dlhé trasy. V prípade udalosti, ktorá sa stala, môže kamera pomôct potvrdiť skutočný priebeh a zistiť páchateľa.

Niektorí vodiči boli svedkami nebezpečných cestných udalosti a chcú varovať iné osoby. Tu je však vhodné byť obozretný na právne úskalia ochrany osobných údajov, ak by sa totiž dotyčný "pirát ciest" spoznal, riskovali by žalobu.

Ak sa rozhodnete kúpiť autokameru, stojí za to overiť, či je daný model vybavený užitočnými technológiami a príslušenstvom:

1. Režim nočného záznamu - je dôležité, aby okrem nahrávania za denného svetla, záznamové zariadenie bolo schopné nahrávať aj za súmraku alebo v noci.

2. Široký uhol záberu - zabezpečí zaznamenanie maximálneho počtu detailov, čo je dôležité najmä pre riadne posúdenie situácie na ceste pri kolízii alebo nehode.

3. Dobrý objektív a záznam s rozlíšením FullHD - kvalita obrazu ovplyvňuje možnosť jeho ďalšieho použitia a analýzy. Autokamera čoraz častejšie ponúka kvalitu Full HD. Ak nechcete generovať veľké súbory, môžete tiež zvoliť nahrávanie s kvalitou HD.

4. Snímač pohybu (G-sensor) - je dôležité v prípade, že vodič nezaznamenáva video nepretržite počas jazdy. Čidlo pohybu potom aktivuje nahrávanie pri nehode a zaisťuje tak záznam najdôležitejších okamihov. Súbory zaznamenávané v núdzovom režime sú chránené proti zmazaniu. V bežnom režime, po vyčerpaní dostupnej pamäte sú najstaršie súbory prepísané.

5. Jednoduché zdieľanie súborov - ak je v kamere vložená karta microSD, skopírovanie záznamov do pamäte počítača alebo laptopu, vyžaduje spravidla prenesenie karty, alebo použitia špeciálnej čítačky kariet. Inak je to v prípade, keď kamera je vybavená Wi-Fi modulom, pretože vďaka špeciálnym aplikáciám možno rýchlo stiahnuť súbory na mobilné zariadenia.

6. Pamäťová karta - pre ukladanie záznamov bude potrebná pamäťová karta. U niektorých výrobcov je súčasťou dodávky.

Pred nákupom tzv. Čierne skrinky stojí za to zvážiť, aké sú naše očakávania a aké parametre potrebujeme. Rozhodnutie bude spojené s nákladmi zhruba od 18 až po 163 eur.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Produkty

Cubetto – hračka, ktorá naučí deti základom programovania

18.01.2017 00:30

Alternatívna motessoriovská pedagogika, ktorá sa ukázala ako jeden z najúčinnejších spôsobov výučby detí, sa zameriava na vzdelávanie prostredníctvom hry. Môžu sa však touto metódou deti naučiť  aj pr ...

Produkty 2

iPhone 8 vraj bude mať displej s otvormi, oceľový rám a modem LTE s rýchlosťou sťahovania až do 1 Gb/s

18.01.2017 00:35

Do príchodu iPhonu 8 zostáva ešte niekoľko mesiacov, no už stihol vyvolať obrovskú vlnu záujmu zo strany fanúšikov i analytikov. Apple o detailoch svojho nového vlajkového modelu mlčí, ale objavilo sa ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá