Image
6.7.2016 0 Comments

Xbox: Rekordná E3 2016 zahájila novú éru hrania

Pred troma týždňami sme na E3 2016 v Los Angeles predstavili nový hardvér (konzolu Xbox One S a Xbox Design Lab), viac funkcií Xbox Live pre platformy Xbox One a Windows 10 a doteraz najväčšiu ponuku exkluzívnych hier ako na zatiaľ žiadnej E3 v histórii Xboxu.
V tíme Xbox veríme v budúcnosť voľby; aké hry chcete hrať, s kým ich chcete hrať a na zariadeniach, na akých ich chcete hrať. Veríme v budúcnosť mimo hranice generácie konzol, kde môžete vylepšovať zážitky bez toho, aby ste boli ukrátení o nové hry alebo zdieľané zážitky s vašimi priateľmi.

Rekordná odozva na novinky, o ktoré sme sa podelili počas týždňa E3, nás ohromila:
- brífing Xbox E3 2016 zaznamenal viac ako 6,6 miliónov videní, čo je medziročný nárast o 78 percent a ide o doteraz najsledovanejší živý prenos.
- počas týždňa E3 zaznamenali videá na YouTube kanáli Xbox viac ako 27 miliónov videní, čo je obrovský medziročný nárast o 184 percent.
- Xbox bol ocenený viac ako stovkou nominácií a cien od celosvetových médií ako IGN, Game Informer, Toronto Sun, USA Today, Atomix a Polygon.
- v úplne novom Xbox Design Lab bolo vytvorených a uložených viac ako 340 000 unikátnych a na mieru šitých ovládačov.
- aktualizáciu Friendly Update pre Minecraft, ktorá priniesla Minecraft Realms pre mobilné a Windows 10 zariadenia, si vyskúšalo viac ako 4 milióny hráčov, ktorí hrali cez Xbox Live spolu verzie Minecraft: Pocket Edition a Minecraft Windows 10 Edition.
- počas týždňa E3 bolo nadviazaných 4 milióny priateľstiev a na Xbox Live sa odohralo viac ako 90 miliónov hodín, čo je viac priateľov ako má obyvateľov Panama a viac ako 10 000 rokov nepretržitého hrania.
- odozva na beta verziu Halo Wars 2 prekonala naše očakávania; odohralo sa viac ako 1 milión zápasov, čo je viac ako 2 milióny odohraných hodín. Získané dáta a spätná väzba zohrá kľúčovú rolu počas vývoja hry a umožní vytvoriť real-time stratégiu naozaj pre každého, keď bude 21. februára 2017 uvedená na trh.
- viac ako 2 milióny fanúšikov komunikovalo na nedávno spustenom Xbox kanáli na Snapchat, kde videli exkluzívne aktualizácie z výstavnej plochy a ukážky spoza opony.
- hashtag #XboxE3 bol použitý viac ako 400 000-krát počas E3 na Twitteri a na vrchole najhorúcejších tém sa udržal 90 minút. Súčasne ide o najviac používaný Xbox hashtag.
- predobjednávky limitovanej edície Xbox One S 2TB zaznamenali skvelý štart, nadšení sú nielen fanúšikovia, ale aj naši obchodní partneri.
- hráči strávili hraním hier prostredníctvom spätnej kompatibility na Xbox One viac ako 100 miliónov hodín.
- v knižnici spätnej kompatibility je 209 titulov. Ďalšie budú pribúdať.

Či už ide o hry zo širokej ponuky nových exkluzívnych hier a trhákov prichádzajúcich na Xbox One a Windows 10, úžasné nové aktualizácie platforiem, nový hardvér alebo skvelú ponuku Xbox Live, ešte nikdy nebol vhodnejší čas stať sa Xbox hráčom. 

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Aktivovaný elektronický občiansky preukaz má len 44 % štatutárov

16.01.2017 16:19

Elektronický občiansky preukaz s aktivovaným bezpečnostným osobným kódom (BOK) má iba 44 percent právnických osôb. Upozornil na to v pondelok tlačový odbor Kancelárie Ministerstva vnútra (MV) SR. Od j ...

Tlačové správy

VEDA: Vedci chcú zlepšiť postavenie spoločenských a humanitných vied

16.01.2017 16:17

Spoločenskí a humanitní vedci na Slovensku sú pripravení čeliť výzvam našej doby, jej myšlienkovému a hodnotovému chaosu a skepse. Vyplýva to z Memoranda spoločenských a humanitných vedcov, ktoré na d ...

Tlačové správy

Digitálna mobilná komunikácia na Slovensku oslavuje 20 rokov

16.01.2017 10:25

Už 20 rokov je mobilná komunikácia vďaka digitálnej technológii GSM dostupná pre všetkých Slovákov. Presne 15. januára 1997 spoločnosť Globtel GSM, v súčasnosti Orange, spustil prevádzku prvej digitál ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá