Image
28.4.2014 0 Comments

Windows zadarmo by sa mohol objaviť už na jeseň

INT_Windows zdarma.jpg Podľa neoverených informácií by mohol Microsoft prerobenú ponuku Štart, spoločne s cloudovou verziou Windows spustiť už tento rok na jeseň. Windows by potom malo byť možné získať aj zadarmo.

Podľa informácií ruského blogera s prezývkou wzór, ktorý sa preslávil publikovaním presných informácií o Windows, ktoré si Microsoft nechal prekĺznuť medzi prstami, spustí spoločnosť aktualizáciu operačného systému s ponukou Štart v novej aktualizácii počas jesene.

Správa publikovaná na webe Winbeta.com kombinuje dve najzaujímavejšie klebety zo sveta Windows: spustenie verzie Windows, ktorá bude k dostaniu zadarmo, aby mohla konkurovať Androidu a ostatným lacným operačným systémom, a novo spustenú ponuku Štart - útechu pre ľudí, ktorí nemajú radi zmeny predstavené vo Windows 8. Čo už nejaký čas rozhodne nie je iba klebetou, ale faktom potvrdeným priamo Microsoftom.

Obe aktualizácie by mali vyjsť ako súčasť druhej verzie Windows 8.1 (ktorá možno bude pomenovaná ako Windows 8.2). Ponuka Štart by sa mala líšiť podľa toho, či zariadenie, na ktorom OS pobeží, má alebo nemá multidotykový displej. Microsoft túto neoficiálnu správu odmietol komentovať.

Správa ďalej hovorí, že Microsoft vyvíja Windows ako platformu s názvom Windows Cloud. Ak sa tomu dá veriť, súčasť platformy bude uložená na osobných počítačoch používateľov, možno spojená s BIOSom, zvyšok by sa dal stiahnuť.

„Pravdou je, že nie je isté, či bude funkčná v offline mode a bez predplatených služieb,“ napísal wzór. Človek známy pod prezývkou wzór z internetu dočasne zmizol v marci, deň potom, čo bol zatknutý bývalý zamestnanec Microsoftu Alex Kibkalo za krádež obchodných tajomstiev. Wzór potom uzavrel svoj ​​blog aj účty na sociálnych sieťach. Web Winbeta.net zverejnil zhrnutie týchto informácií v ruštine pravdepodobne z e-mailovej komunikácie.

Začiatkom marca wzór poskytol informácie o Windows 8 s Bingom, táto verzia podľa všetkého používa reklamná sieť Microsoftu spoločne s Bingom. „Windows 8.1 s Bingom pomôže partnerom OEM pridať Windows do lacných zariadení a služby Microsoftu ako Bing a OneDrive vďaka tomu získajú viac používateľov,“ píše sa v uniknutej dokumentácii. Bing bude východiskovým vyhľadávačom v Internet Exploreri, ale používatelia budú mať možnosť nastavenia zmeniť a nainštalovať aj ostatné prehliadače. Windows 8.1 s Bingom je údajne založený na jadre Windows 8.1 a zahŕňa všetky aktualizácie.

Zdroj: computerworld.cz


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá