Image
28.4.2014 0 Comments

Nová verzia Thunderboltu umožní prenos dát rýchlosťou 40 Gb/s

Blesk_tit_thunderbolt_alpine_ridge.jpg Thunderbolt je jedna z možností pripojenia, ktorá sa ponúka predovšetkým na počítačoch spoločnosti Apple.

Je to vlastne alternatíva Applu k USB 3.0 a podľa uniknutých informácií sa pripravuje jeho zrýchlenie. Maximálna priepustnosť súčasnej verzie je 20 Gb/s, no podľa čínskej webovej stránky VR Zone sa pracuje na špecifikácii ďalšej generácie Thunderboltu, ktorá má zvýšiť rýchlosť prenosu dát na dvojnásobok.

Blesk_thunderbolt_alpine_ridge.jpg

Podľa uniknutej snímky má ďalšia verzia Thunderboltu s kódovým označením Alpine Ridge umožniť rýchlosti až do 40 Gb/s. Používatelia budú môcť odosielať dáta prostredníctvom rôznych portov , ako je DisplayPort 1.2, USB 3.0 a HDMI 2.0.

Zdalo by sa, že vyššie rýchlosti si budú vyžadovať viac energie, no Intel zrejme našiel spôsob, ako zvýšiť prenosové rýchlosti a zároveň znížiť spotrebu energie. Ak máme veriť obrázku, spotreba sa zníži o 50 %. Nová verzia teda bude nielen rýchlejšia, ale aj efektívnejšia. Zvládne aj napájanie zariadení až so spotrebou 100 W. K dispozícii bude štvorkanálový (dva konektory) a dvojkanálový variant (jeden konektor).

Dostupné budú aj adaptéry, ktoré zabezpečia spätnú kompatibilitu so zariadeniami s Thunderboltom 2. Thunderbolt Alpine Ridge by sa mal objaviť na trhu v roku 2015 spolu s novým procesorom Intelu Skylake.

Zdroj: ubergizmo.com


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá