Image
28.4.2014 0 Comments

Nová verzia Thunderboltu umožní prenos dát rýchlosťou 40 Gb/s

Blesk_tit_thunderbolt_alpine_ridge.jpg Thunderbolt je jedna z možností pripojenia, ktorá sa ponúka predovšetkým na počítačoch spoločnosti Apple.

Je to vlastne alternatíva Applu k USB 3.0 a podľa uniknutých informácií sa pripravuje jeho zrýchlenie. Maximálna priepustnosť súčasnej verzie je 20 Gb/s, no podľa čínskej webovej stránky VR Zone sa pracuje na špecifikácii ďalšej generácie Thunderboltu, ktorá má zvýšiť rýchlosť prenosu dát na dvojnásobok.

Blesk_thunderbolt_alpine_ridge.jpg

Podľa uniknutej snímky má ďalšia verzia Thunderboltu s kódovým označením Alpine Ridge umožniť rýchlosti až do 40 Gb/s. Používatelia budú môcť odosielať dáta prostredníctvom rôznych portov , ako je DisplayPort 1.2, USB 3.0 a HDMI 2.0.

Zdalo by sa, že vyššie rýchlosti si budú vyžadovať viac energie, no Intel zrejme našiel spôsob, ako zvýšiť prenosové rýchlosti a zároveň znížiť spotrebu energie. Ak máme veriť obrázku, spotreba sa zníži o 50 %. Nová verzia teda bude nielen rýchlejšia, ale aj efektívnejšia. Zvládne aj napájanie zariadení až so spotrebou 100 W. K dispozícii bude štvorkanálový (dva konektory) a dvojkanálový variant (jeden konektor).

Dostupné budú aj adaptéry, ktoré zabezpečia spätnú kompatibilitu so zariadeniami s Thunderboltom 2. Thunderbolt Alpine Ridge by sa mal objaviť na trhu v roku 2015 spolu s novým procesorom Intelu Skylake.

Zdroj: ubergizmo.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Poštová banka sa modernizuje, čoskoro predstaví mobilnú aplikáciu

11.01.2017 00:02

Poštová banka začína nový kalendárny rok s novým logom a novým moderným vizuálom. Tradičná slovenská banka, ktorú vzhľadom na dostupnosť základného balíka služieb na každej pošte využívali hlavne star ...

Internet

Aplikácia Screens pre Android umožní vytvoriť zástupcu na spustenie aplikácií v režime rozdelenej obrazovky

05.01.2017 00:10

Čoraz väčšie displeje smartfónov ponúkajú plochu na spustenie dvoch aplikácií naraz na rozdelenej obrazovke. Podpora tejto možnosti bola zabudovaná aj do operačného systému Android Nougat. Vývojár s p ...

Internet

Najvyhľadávanejším výrazom na Googli je znova Facebook

15.12.2016 00:13

Spoločnosť Google zverejnila rebríčky najvyhľadávanejších výrazov vo svojom vyhľadávači na Slovensku za rok 2016. Vôbec najčastejšie vyhľadávaným výrazom na slovenskej verzii Googlu je už šiesty raz p ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá