Image
28.4.2014 0 Comments

Nová verzia Thunderboltu umožní prenos dát rýchlosťou 40 Gb/s

Blesk_tit_thunderbolt_alpine_ridge.jpg Thunderbolt je jedna z možností pripojenia, ktorá sa ponúka predovšetkým na počítačoch spoločnosti Apple.

Je to vlastne alternatíva Applu k USB 3.0 a podľa uniknutých informácií sa pripravuje jeho zrýchlenie. Maximálna priepustnosť súčasnej verzie je 20 Gb/s, no podľa čínskej webovej stránky VR Zone sa pracuje na špecifikácii ďalšej generácie Thunderboltu, ktorá má zvýšiť rýchlosť prenosu dát na dvojnásobok.

Blesk_thunderbolt_alpine_ridge.jpg

Podľa uniknutej snímky má ďalšia verzia Thunderboltu s kódovým označením Alpine Ridge umožniť rýchlosti až do 40 Gb/s. Používatelia budú môcť odosielať dáta prostredníctvom rôznych portov , ako je DisplayPort 1.2, USB 3.0 a HDMI 2.0.

Zdalo by sa, že vyššie rýchlosti si budú vyžadovať viac energie, no Intel zrejme našiel spôsob, ako zvýšiť prenosové rýchlosti a zároveň znížiť spotrebu energie. Ak máme veriť obrázku, spotreba sa zníži o 50 %. Nová verzia teda bude nielen rýchlejšia, ale aj efektívnejšia. Zvládne aj napájanie zariadení až so spotrebou 100 W. K dispozícii bude štvorkanálový (dva konektory) a dvojkanálový variant (jeden konektor).

Dostupné budú aj adaptéry, ktoré zabezpečia spätnú kompatibilitu so zariadeniami s Thunderboltom 2. Thunderbolt Alpine Ridge by sa mal objaviť na trhu v roku 2015 spolu s novým procesorom Intelu Skylake.

Zdroj: ubergizmo.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Internet

Sociálna sieť LinkedIn v Rusku končí, ďalší na rade je Facebook a Twitter

18.11.2016 00:06

Federálna služba pre dozor v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masmédií (Roskomnadzor) vo štvrtok oznámila, že nariadila poskytovateľom komunikačných služieb zablokovať prístup na Li ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá