Image
6.4.2016 0 Comments

Windows 10 bude čoskoro zobrazovať oznámenia z androidového smartfónu

Centrum akcií vo Windows 10 je užitočné najmä pre tých, ktorí majú telefón s Windows 10 Mobile. No onedlho by sa tu mali začať zobrazovať aj notifikácie z Androidu. Postará sa o to aplikácia Cortany pre Android, ktorá bude používateľom zrkadliť oznámenia z Androidu.

Pre používateľov iPhonov to nie je až taká skvelá správa. Prísne kontrolovaný charakter iOS totiž znamená, že Microsoft stojí v tomto smere pred ťažšou úlohou.

Vzájomnú synchronizáciu notifikácií medzi mobilom a PC bude podporovať Cortana pre mobilný Windows 10, ako aj pre Android. To znamená, že oznámenia z počítača so systémom Windows 10 budete vidieť na svojom androidovom telefóne a naopak, oznámenia z telefónu zasa na počítači. Dostupná by mala byť aj možnosť reagovať na notifikácie, napr. odmietnuť hovor či dokonca odpovedať na správu, bez zmeny zariadenia.

Pre každého, kto celý deň pracuje na počítači, bude možnosť uskutočniť niektoré úkony s telefónom na počítači znamenať zvýšenie produktivity.

Vývojári budú musieť podporu pre zrkadlenie oznámení zabudovať do svojich aplikácií a používatelia budú mať možnosť povoliť alebo zakázať túto funkciu pre jednotlivé aplikácie, ak nechcú byť zahltení správami.

Zdroj: betanews.com

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Produkty

Huawei predstavilo výkonnú čipovú súpravu Kirin 960, ktorá je výkonnejšia ako A10 Fusion v iPhone 7

24.10.2016 00:10

Čínska spoločnosť Huawei v týchto dňoch predstavila svoju novú high-end čipovú súpravu HiSilicon Kirin 960. Tá bude zrejme základom nového smartfónu, ktorý by mal byť podľa kolujúcich zvestí uvedený v ...

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá