Image
6.4.2016 0 Comments

Windows 10 bude čoskoro zobrazovať oznámenia z androidového smartfónu

Centrum akcií vo Windows 10 je užitočné najmä pre tých, ktorí majú telefón s Windows 10 Mobile. No onedlho by sa tu mali začať zobrazovať aj notifikácie z Androidu. Postará sa o to aplikácia Cortany pre Android, ktorá bude používateľom zrkadliť oznámenia z Androidu.

Pre používateľov iPhonov to nie je až taká skvelá správa. Prísne kontrolovaný charakter iOS totiž znamená, že Microsoft stojí v tomto smere pred ťažšou úlohou.

Vzájomnú synchronizáciu notifikácií medzi mobilom a PC bude podporovať Cortana pre mobilný Windows 10, ako aj pre Android. To znamená, že oznámenia z počítača so systémom Windows 10 budete vidieť na svojom androidovom telefóne a naopak, oznámenia z telefónu zasa na počítači. Dostupná by mala byť aj možnosť reagovať na notifikácie, napr. odmietnuť hovor či dokonca odpovedať na správu, bez zmeny zariadenia.

Pre každého, kto celý deň pracuje na počítači, bude možnosť uskutočniť niektoré úkony s telefónom na počítači znamenať zvýšenie produktivity.

Vývojári budú musieť podporu pre zrkadlenie oznámení zabudovať do svojich aplikácií a používatelia budú mať možnosť povoliť alebo zakázať túto funkciu pre jednotlivé aplikácie, ak nechcú byť zahltení správami.

Zdroj: betanews.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Produkty

Cubetto – hračka, ktorá naučí deti základom programovania

18.01.2017 00:30

Alternatívna motessoriovská pedagogika, ktorá sa ukázala ako jeden z najúčinnejších spôsobov výučby detí, sa zameriava na vzdelávanie prostredníctvom hry. Môžu sa však touto metódou deti naučiť  aj pr ...

Produkty 2

iPhone 8 vraj bude mať displej s otvormi, oceľový rám a modem LTE s rýchlosťou sťahovania až do 1 Gb/s

18.01.2017 00:35

Do príchodu iPhonu 8 zostáva ešte niekoľko mesiacov, no už stihol vyvolať obrovskú vlnu záujmu zo strany fanúšikov i analytikov. Apple o detailoch svojho nového vlajkového modelu mlčí, ale objavilo sa ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá