Image
6.4.2016 0 Comments

Windows 10 bude čoskoro zobrazovať oznámenia z androidového smartfónu

Centrum akcií vo Windows 10 je užitočné najmä pre tých, ktorí majú telefón s Windows 10 Mobile. No onedlho by sa tu mali začať zobrazovať aj notifikácie z Androidu. Postará sa o to aplikácia Cortany pre Android, ktorá bude používateľom zrkadliť oznámenia z Androidu.

Pre používateľov iPhonov to nie je až taká skvelá správa. Prísne kontrolovaný charakter iOS totiž znamená, že Microsoft stojí v tomto smere pred ťažšou úlohou.

Vzájomnú synchronizáciu notifikácií medzi mobilom a PC bude podporovať Cortana pre mobilný Windows 10, ako aj pre Android. To znamená, že oznámenia z počítača so systémom Windows 10 budete vidieť na svojom androidovom telefóne a naopak, oznámenia z telefónu zasa na počítači. Dostupná by mala byť aj možnosť reagovať na notifikácie, napr. odmietnuť hovor či dokonca odpovedať na správu, bez zmeny zariadenia.

Pre každého, kto celý deň pracuje na počítači, bude možnosť uskutočniť niektoré úkony s telefónom na počítači znamenať zvýšenie produktivity.

Vývojári budú musieť podporu pre zrkadlenie oznámení zabudovať do svojich aplikácií a používatelia budú mať možnosť povoliť alebo zakázať túto funkciu pre jednotlivé aplikácie, ak nechcú byť zahltení správami.

Zdroj: betanews.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Produkty

Nový LCD panel IPS od Panasonicu prináša kontrast na úrovni OLED

06.12.2016 10:50

Vysoký kontrast je jedna z hlavných predností displejov OLED. No teraz Panasonic vyvinul panel LCD typu IPS (In-Plane Switching), ktorý dosahuje porovnateľný kontrastný pomer, konkrétne na úrovni 1 00 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá