Image
6.4.2016 0 Comments

Microsoft vydal nové náhľadové zostavenie Windows 10 pre PC aj mobily

Microsoft uvoľnil pre účastníkov programu Windows Insider nové náhľadové zostavenie Windows 10 pre PC aj telefóny s číselným označením 14295. K dispozícii sú obrazy ISO na stiahnutie.

Build pre mobilné telefóny je dostupný pre zariadenia dodávané so systémom Windows 10, ako je napr. Lumia 550, 650, 950, 950 XL, Xiaomi MI4 a Alcatel OneTouch Fierce XL. Výnimkou je Lumia 635, ktorá bude do zoznamu pridaná neskôr.

Toto zostavenie neprináša žiadne významné nové funkcie. Obsahuje však súbor opráv, ktoré insideri určite privítajú. Odstránil sa napríklad problém, ktorý spôsoboval zamrznutie počítača po pripojení k ovládaču Xboxu One a Xboxu 360 či iným gamepadom. Opravila sa aj chyba ovládača, ktorá zabraňovala inštalácii a správnemu fungovaniu antivírusových programov Kaspersky Anti-Virus, Internet Security a Kaspersky Total Security Suite. Odstránená bola aj chyba pri aktualizácii karty v Microsoft Edge pri stlačení klávesu Caps Lock v poli hesla.

Pokiaľ ide o mobilnú verziu Windows 10, tu sa vyriešil problém s načítaním zálohy po obnovení telefónu do továrenských nastavení. No iba čiastočne bol odstránený problém so zmenou jazyka systému a klávesnice. Po stiahnutí nového jazyka bude musieť používateľ ísť do sekcie Aktualizácia a zabezpečenie > Aktualizácia telefónu a ručne reštartovať zariadenie.

Známe nedostatky sa týkajú napríklad pripojenia náramku Band či zariadení s technológiou Miracast. Používatelia si takisto nemôžu aktualizovať firmvér Display Docku pre funkciu Continuum. Napriek tomu však podľa Microsoftu možno funkciu používať.

Zdroj: blogs.windows.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Bluetooth 5.0 prichádza s dvojnásobnou rýchlosťou a štvornásobným dosahom oproti verzii 4.2

08.12.2016 11:17

Bluetooth SIG vydal finálnu špecifikáciu pre nový štandard Bluetooth 5 pre OEM, ktorí teraz môžu vyvíjať hardvér na  jeho podporu. Nová špecifikácia je spätne kompatibilná so všetkými predchádzajúcim ...

Produkty

Microsoft môže kúpiť LinkedIn, Európska komisia si však dala podmienky

08.12.2016 00:07

Európska komisia (EK) schválila prevzatie profesijnej sociálnej siete LinkedIn spoločnosťou Microsoft. Súhlas je však podmienený dodržiavaním série záväzkov, ktorých cieľom je zachovanie konkurencie m ...

Produkty 1

Tripleton Enigma E2 – aktuálne najlepšie zabezpečený šifrovaný mobilný telefón na svete

08.12.2016 00:10

Šifrovaný telefón využíva priekopnícke techniky ochrany proti odpočúvaniu, ako sú napríklad autorizácie pomocou špeciálnej karty a šifrovacej techniky, ktorú podľa výrobcov nemožno prelomiť. I napriek ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá