Image
6.4.2016 0 Comments

Microsoft vydal nové náhľadové zostavenie Windows 10 pre PC aj mobily

Microsoft uvoľnil pre účastníkov programu Windows Insider nové náhľadové zostavenie Windows 10 pre PC aj telefóny s číselným označením 14295. K dispozícii sú obrazy ISO na stiahnutie.

Build pre mobilné telefóny je dostupný pre zariadenia dodávané so systémom Windows 10, ako je napr. Lumia 550, 650, 950, 950 XL, Xiaomi MI4 a Alcatel OneTouch Fierce XL. Výnimkou je Lumia 635, ktorá bude do zoznamu pridaná neskôr.

Toto zostavenie neprináša žiadne významné nové funkcie. Obsahuje však súbor opráv, ktoré insideri určite privítajú. Odstránil sa napríklad problém, ktorý spôsoboval zamrznutie počítača po pripojení k ovládaču Xboxu One a Xboxu 360 či iným gamepadom. Opravila sa aj chyba ovládača, ktorá zabraňovala inštalácii a správnemu fungovaniu antivírusových programov Kaspersky Anti-Virus, Internet Security a Kaspersky Total Security Suite. Odstránená bola aj chyba pri aktualizácii karty v Microsoft Edge pri stlačení klávesu Caps Lock v poli hesla.

Pokiaľ ide o mobilnú verziu Windows 10, tu sa vyriešil problém s načítaním zálohy po obnovení telefónu do továrenských nastavení. No iba čiastočne bol odstránený problém so zmenou jazyka systému a klávesnice. Po stiahnutí nového jazyka bude musieť používateľ ísť do sekcie Aktualizácia a zabezpečenie > Aktualizácia telefónu a ručne reštartovať zariadenie.

Známe nedostatky sa týkajú napríklad pripojenia náramku Band či zariadení s technológiou Miracast. Používatelia si takisto nemôžu aktualizovať firmvér Display Docku pre funkciu Continuum. Napriek tomu však podľa Microsoftu možno funkciu používať.

Zdroj: blogs.windows.com

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Lenovo Yoga Book a Lenovo Yoga 910 prichádzajú na slovenský trh

19.10.2016 00:08

Spoločnosť Lenovo predstavila na tlačovej konferencii dvojicu horúcich noviniek ktoré boli po prvý krát uvedené na veľtrhu IFA v Berlíne. Prvou z nich je štýlový notebook Lenovo Yoga 910. Notebook up ...

Produkty

Microsoft Ignite 2016: novinky pre Azure, Windows Server 2016, Edge, Office 365 a ďalšie produkty

20.10.2016 00:10

Druhý ročník konferencie IT profesionálov Microsoft Ignite sa konal v americkej Atlante koncom septembra. Stretlo sa tu viac ako 25 000 odborníkov, aby si vypočuli 130 prednášok.   Hneď prvý deň ohlá ...

Produkty

Vensmile K8 – minipočítač s touchpadom, zabudovaný do flexibilnej klávesnice

20.10.2016 00:13

Teraz, keď sa všetky súčasti počítača dajú vtesnať do zariadenia, ktoré sa zmestí do vrecka, výrobcovia experimentujú s rôznymi  rozmermi a tvarmi. Už sme videli počítač zabudovaný do skladateľnej klá ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá