Image
6.4.2016 0 Comments

Microsoft vydal nové náhľadové zostavenie Windows 10 pre PC aj mobily

Microsoft uvoľnil pre účastníkov programu Windows Insider nové náhľadové zostavenie Windows 10 pre PC aj telefóny s číselným označením 14295. K dispozícii sú obrazy ISO na stiahnutie.

Build pre mobilné telefóny je dostupný pre zariadenia dodávané so systémom Windows 10, ako je napr. Lumia 550, 650, 950, 950 XL, Xiaomi MI4 a Alcatel OneTouch Fierce XL. Výnimkou je Lumia 635, ktorá bude do zoznamu pridaná neskôr.

Toto zostavenie neprináša žiadne významné nové funkcie. Obsahuje však súbor opráv, ktoré insideri určite privítajú. Odstránil sa napríklad problém, ktorý spôsoboval zamrznutie počítača po pripojení k ovládaču Xboxu One a Xboxu 360 či iným gamepadom. Opravila sa aj chyba ovládača, ktorá zabraňovala inštalácii a správnemu fungovaniu antivírusových programov Kaspersky Anti-Virus, Internet Security a Kaspersky Total Security Suite. Odstránená bola aj chyba pri aktualizácii karty v Microsoft Edge pri stlačení klávesu Caps Lock v poli hesla.

Pokiaľ ide o mobilnú verziu Windows 10, tu sa vyriešil problém s načítaním zálohy po obnovení telefónu do továrenských nastavení. No iba čiastočne bol odstránený problém so zmenou jazyka systému a klávesnice. Po stiahnutí nového jazyka bude musieť používateľ ísť do sekcie Aktualizácia a zabezpečenie > Aktualizácia telefónu a ručne reštartovať zariadenie.

Známe nedostatky sa týkajú napríklad pripojenia náramku Band či zariadení s technológiou Miracast. Používatelia si takisto nemôžu aktualizovať firmvér Display Docku pre funkciu Continuum. Napriek tomu však podľa Microsoftu možno funkciu používať.

Zdroj: blogs.windows.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Modulárna stavebnica CellRobot umožní zhotoviť robota z gúľ

16.01.2017 00:20

Čínska spoločnosť KEY predvádzala na CES 2017 unikátnu stavebnicu, ktorá umožní postaviť robota pozostávajúceho z gúľ. Jadrom systému CellRobot je jednotka, v ktorej sídli CPU a batéria. Okrem toho o ...

Produkty

Nové procesory Intelu možno napadnúť cez port USB. Netreba špeciálne vybavenie a útok nemožno ani detegovať

16.01.2017 00:35

Výskumníci zo spoločnosti Positive Technologies odhalili, že niektoré nové procesory Intelu obsahujú rozhranie JTAG (Joint Test Action Group) na ladenie a konfiguráciu, prístupné cez porty USB 3.0, kt ...

Produkty

Roj bojových mikrodronov Perdix sa správa ako inteligentný kolektívny organizmus

13.01.2017 00:20

Americká armáda používa drony už dlhé roky. Teraz ministerstvo obrany predstavilo vo videu najnovší pokrok v technológii bezpilotných lietadiel. Ide o úspešné nasadenie celej letky dronov Perdix. Tes ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá