Image
29.4.2015 0 Comments

Vyskúšali sme Apple Watch, na prvý pohľad ho budete milovať

apple_watch2.jpg Spoločnosť Apple nám v septembri minulého roka predstavila hodinky Apple Watch, ktoré bežný smrteľník do apríla 2015 v podstate nemal možnosť vyskúšať. Aj keď sa k nim na Slovensku nedostanete, my sme sa zúčastnili na konferencii iCON Prague 2015, kde ich už mal Petr Mára. Ten nám hodinky nielenže ukázal, ale dodal k nim aj krátky komentár.

Prvý kontakt s Apple Watch

Priznáme sa, aj keď sme Apple Watch vychvaľovali do nebies, nikdy sme ho v skutočnosti nevideli, a tak sme ani nevedeli, aký naozaj je. Mnohí tvrdili, že hodinky nedokážu konkurovať napríklad spoločnosti Samsung či LG, druhí naopak, že Apple Watch sú najlepšie inteligentné hodinky vôbec. Ako sa však po našom kontakte s Apple Watch cítime my? Je to zvláštne, no bola to láska na prvý pohľad. Hodinky sú totiž nádherné, na priamom svetle sa neuveriteľne lesknú a perfektne sadnú na každú jednu ruku.

Na konferencii ich mal Petr Mára, ktorého môžete poznať napríklad zo známeho podcastu digit.cz. Práve on cestoval 24. apríla až do Londýna, aby mohol hodinky na konferencii predviesť. V jeho podaní to boli konkrétne 38 mm Apple Watch, vyrobené z nehrdzavejúcej ocele v kombinácii s elegantným koženým náramkom. Aj keď sa nám zdalo ovládanie na prvý pohľad pomerne komplikované vzhľadom na príliš malý displej hodiniek, po pár sekundách sme zmenili názor a pochopili, že hodinky sú naozaj pripravené na používanie aj vo verzii s menším displejom. Ich neuveriteľný dizajn vás doslova pohltí, a len čo ich po prvýkrát uvidíte, už od nich nebudete vedieť odtrhnúť zrak.

Zhrnutie

Hneď ako sa Apple Watch objavil na trhu, na svete panovalo priveľa skeptických názorov, ktoré mu nedávali veľkú šancu. Predsa len ide o produkt, ktorý môžeme mať, ale vyslovene ho na život nepotrebujeme. Len čo sa však s nimi po prvýkrát stretnete, zamilujete sa. Zamilujete sa do neuveriteľne pekných dizajnových kriviek, ktoré sú naozaj nádherné, a takisto sa zamilujete do skvelého displeja, na ktorý sa budete pozerať s rešpektom. Niekto ich môže chápať len ako druhú obrazovku iPhonu, hodinky sú však v skutočnosti stále hodinkami. S tým rozdielom, že ponúkajú aj rozšírené funkcie.

Znamená to teda, že Apple Watch nie sú inteligentné hodinky, ktoré vedia ukazovať čas, ale práve naopak. Je to nádherný dizajnový kúsok, ktorý sa dá kombinovať v rôznych variantoch a dokáže okrem času ukázať aj notifikácie a množstvo rôznych funkcií. Pozrite si krátke oboznámenie sa s produktom vďaka Petrovi Márovi.

Zdroj: Svetapple.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dohady: Samsung prinesie prvý skladateľný smartfón v druhej polovici tohto roka

17.01.2017 00:28

Podľa zvestí z Číny má Samsung oficiálne predstaviť svoj prvý skladací smartfón v treťom či štvrtom štvrťroku tohto roka, no presný termín ešte nebol odhalený. Správa pochádza z príspevku na webe Weib ...

Produkty

Opera predstavila Neon. Bude takto vyzerať budúcnosť prehliadania webu?

17.01.2017 00:25

Spoločnosť Opera Software ukázala novú koncepciu svojho webového prehliadač a názvom Opera Neon. Podľa vývojárov vraj ponúka „pohľad do budúcnosti desktopových prehliadačov“. Základom je takisto Chro ...

Produkty

Google používa strojové učenie na zníženie dátovej spotreby pri obrázkoch s vysokým rozlíšením

17.01.2017 00:22

Vlani v novembri Google predstavil technológiu RAISR (Rapid and Accurate Image Super-Resolution). Ide o metódu interpolácie, ktorá má zlepšiť zobrazenie fotiek s nízkym rozlíšením a ušetriť dátové pre ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá