Image
29.4.2015 0 Comments

Vyskúšali sme Apple Watch, na prvý pohľad ho budete milovať

apple_watch2.jpg Spoločnosť Apple nám v septembri minulého roka predstavila hodinky Apple Watch, ktoré bežný smrteľník do apríla 2015 v podstate nemal možnosť vyskúšať. Aj keď sa k nim na Slovensku nedostanete, my sme sa zúčastnili na konferencii iCON Prague 2015, kde ich už mal Petr Mára. Ten nám hodinky nielenže ukázal, ale dodal k nim aj krátky komentár.

Prvý kontakt s Apple Watch

Priznáme sa, aj keď sme Apple Watch vychvaľovali do nebies, nikdy sme ho v skutočnosti nevideli, a tak sme ani nevedeli, aký naozaj je. Mnohí tvrdili, že hodinky nedokážu konkurovať napríklad spoločnosti Samsung či LG, druhí naopak, že Apple Watch sú najlepšie inteligentné hodinky vôbec. Ako sa však po našom kontakte s Apple Watch cítime my? Je to zvláštne, no bola to láska na prvý pohľad. Hodinky sú totiž nádherné, na priamom svetle sa neuveriteľne lesknú a perfektne sadnú na každú jednu ruku.

Na konferencii ich mal Petr Mára, ktorého môžete poznať napríklad zo známeho podcastu digit.cz. Práve on cestoval 24. apríla až do Londýna, aby mohol hodinky na konferencii predviesť. V jeho podaní to boli konkrétne 38 mm Apple Watch, vyrobené z nehrdzavejúcej ocele v kombinácii s elegantným koženým náramkom. Aj keď sa nám zdalo ovládanie na prvý pohľad pomerne komplikované vzhľadom na príliš malý displej hodiniek, po pár sekundách sme zmenili názor a pochopili, že hodinky sú naozaj pripravené na používanie aj vo verzii s menším displejom. Ich neuveriteľný dizajn vás doslova pohltí, a len čo ich po prvýkrát uvidíte, už od nich nebudete vedieť odtrhnúť zrak.

Zhrnutie

Hneď ako sa Apple Watch objavil na trhu, na svete panovalo priveľa skeptických názorov, ktoré mu nedávali veľkú šancu. Predsa len ide o produkt, ktorý môžeme mať, ale vyslovene ho na život nepotrebujeme. Len čo sa však s nimi po prvýkrát stretnete, zamilujete sa. Zamilujete sa do neuveriteľne pekných dizajnových kriviek, ktoré sú naozaj nádherné, a takisto sa zamilujete do skvelého displeja, na ktorý sa budete pozerať s rešpektom. Niekto ich môže chápať len ako druhú obrazovku iPhonu, hodinky sú však v skutočnosti stále hodinkami. S tým rozdielom, že ponúkajú aj rozšírené funkcie.

Znamená to teda, že Apple Watch nie sú inteligentné hodinky, ktoré vedia ukazovať čas, ale práve naopak. Je to nádherný dizajnový kúsok, ktorý sa dá kombinovať v rôznych variantoch a dokáže okrem času ukázať aj notifikácie a množstvo rôznych funkcií. Pozrite si krátke oboznámenie sa s produktom vďaka Petrovi Márovi.

Zdroj: Svetapple.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá