Image
13.2.2015 0 Comments

Vyskúšajte Windows 10 si na smartfónoch s Windows Phone. Vyskúšali sme a tu je návod

windows10_phone.jpg Od 12.2. je k pre nadšencov nových technológií zapojených do programu Windows Insider prvá verejne dostupná zostava Windows 10.

Postup aktualizácie je jednoduchý. Ak nie ste zapojení do programu Windows Insider, tak sa zapojte a prihláste na adrese http://insider.windows.com. Do telefónu si z aplikačného obchodu stiahnite aplikáciu s názvom Windows Insider a po jej spustení sa presvedčte, či je váš telefón podporovaný pre upgrade. Na zozname podporovaných telefónoch sú momentálne modely Lumia 630, 635, 636, 638, 730 a 830.

phone1.jpg

Potom postupujte podľa pokynov v aplikácii a v nastaveniach telefónu skontrolujte dostupnosť novej verzie a nainštalujte ju. Upgrade prebieha na dvakrát. Najprv sa aktalizuje Windows Phone 8.1 tak aby mohol zaviesť upgrade na Windows 10. Po prvom reštarte je potrebné postup s kontrolou dostupnosti a stiahnutie upgrade zopakovať. Ak chcete otestovať digitálnu asistentku Cortana, musíte si nastaviť iný jazyk a región než Slovensko, Cortana je pre telefóny dostupná len v angličtine (USA).

phone2.jpg

Nový dizajn obrazovky nastavenia

Z noviniek vyberáme

• Na domovskú obrazovku je možné umiestniť obrázok na pozadí v plnej veľkosti.
• Rozšírený počet akcií v akčnom centre. Windows Phone 8.1 má štyri programovateľné rýchle akcie, vo Windows 10 môžete mať týchto akcií až tri riadky. Akčné centrum sa zobrazí posunom prsta od horného okraja obrazovky nadol.
• Upozornenia sú teraz interaktívne, čo umožňuje prijať opatrenia priamo, napríklad odmietnuť alarm, či rýchlo odpovedať na textové správy pomocou textu alebo hlasu.
• Zlepšená schopnosť prevodu reči na text, zatiaľ v angličtine. Môžete hovoriť prakticky do akéhokoľvek poľa pre zadávanie údajov, ktoré si vyberiete.
• Vylepšená aplikácie Fotografie – zobrazujú sa miestne fotografie, aj fotografie uložené na OneDrive.

Microsoft síce neodporúča inštalovať novú verziu do primárneho telefónu, no podľa našich skúseností s Windows 10 aj prvé verzie boli dostatočne stabilné. Počas niekoľkohodinového testovania Windows 10 na telefóne Lumia 730 sme nezaznamenali žiadny problém.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Alternatívna klávesnica SwiftKey je zadarmo. Bezplatne si môžete stiahnuť už aj motívy

05.12.2016 00:19

SwiftKey pred dvoma rokmi svoju dovtedy platenú aplikáciu šikovnej klávesnice sprístupnil zadarmo. Dnes podporuje už vyše 100 jazykov a má viac ako 250 miliónov používateľov. Zdrojom príjmov zostali i ...

Produkty

Google inovoval AdWords, zákazníci budú môcť poslať inzerentom SMSky

05.12.2016 00:16

Google AdWords je rozšírenie, pomocou ktorého môžu zákazníci poslať firme textovú správu na mobilný telefón priamo z vyhľadávania. V týchto dňoch k nemu Google pridáva technológiu click-to-message, kt ...

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá