Image
13.2.2015 0 Comments

Vyskúšajte Windows 10 si na smartfónoch s Windows Phone. Vyskúšali sme a tu je návod

windows10_phone.jpg Od 12.2. je k pre nadšencov nových technológií zapojených do programu Windows Insider prvá verejne dostupná zostava Windows 10.

Postup aktualizácie je jednoduchý. Ak nie ste zapojení do programu Windows Insider, tak sa zapojte a prihláste na adrese http://insider.windows.com. Do telefónu si z aplikačného obchodu stiahnite aplikáciu s názvom Windows Insider a po jej spustení sa presvedčte, či je váš telefón podporovaný pre upgrade. Na zozname podporovaných telefónoch sú momentálne modely Lumia 630, 635, 636, 638, 730 a 830.

phone1.jpg

Potom postupujte podľa pokynov v aplikácii a v nastaveniach telefónu skontrolujte dostupnosť novej verzie a nainštalujte ju. Upgrade prebieha na dvakrát. Najprv sa aktalizuje Windows Phone 8.1 tak aby mohol zaviesť upgrade na Windows 10. Po prvom reštarte je potrebné postup s kontrolou dostupnosti a stiahnutie upgrade zopakovať. Ak chcete otestovať digitálnu asistentku Cortana, musíte si nastaviť iný jazyk a región než Slovensko, Cortana je pre telefóny dostupná len v angličtine (USA).

phone2.jpg

Nový dizajn obrazovky nastavenia

Z noviniek vyberáme

• Na domovskú obrazovku je možné umiestniť obrázok na pozadí v plnej veľkosti.
• Rozšírený počet akcií v akčnom centre. Windows Phone 8.1 má štyri programovateľné rýchle akcie, vo Windows 10 môžete mať týchto akcií až tri riadky. Akčné centrum sa zobrazí posunom prsta od horného okraja obrazovky nadol.
• Upozornenia sú teraz interaktívne, čo umožňuje prijať opatrenia priamo, napríklad odmietnuť alarm, či rýchlo odpovedať na textové správy pomocou textu alebo hlasu.
• Zlepšená schopnosť prevodu reči na text, zatiaľ v angličtine. Môžete hovoriť prakticky do akéhokoľvek poľa pre zadávanie údajov, ktoré si vyberiete.
• Vylepšená aplikácie Fotografie – zobrazujú sa miestne fotografie, aj fotografie uložené na OneDrive.

Microsoft síce neodporúča inštalovať novú verziu do primárneho telefónu, no podľa našich skúseností s Windows 10 aj prvé verzie boli dostatočne stabilné. Počas niekoľkohodinového testovania Windows 10 na telefóne Lumia 730 sme nezaznamenali žiadny problém.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Roj bojových mikrodronov Perdix sa správa ako inteligentný kolektívny organizmus

13.01.2017 00:20

Americká armáda používa drony už dlhé roky. Teraz ministerstvo obrany predstavilo vo videu najnovší pokrok v technológii bezpilotných lietadiel. Ide o úspešné nasadenie celej letky dronov Perdix. Tes ...

Produkty

ODG ukázal pokročilé okuliare na rozšírenú realitu. V niektorých parametroch prekonávajú HoloLens

13.01.2017 00:25

Spoločnosť Osterhout Design Group (ODG) vystavovala na CES dvoje okuliarov na rozšírenú realitu, ktoré umožňujú umiestniť 3D objekty v reálnom priestore a sú určené pre bežných spotrebiteľov. Modely R ...

Produkty

Inteligentný náramok BACtrack Skyn vám ukáže, ako veľmi ste opití

13.01.2017 00:30

Nositeľné zariadenie BACtrack Skyn vám povie, či ste vypili priveľa. Môže sa vám to hodiť v situácii, keď sa rozhodujete, či si dáte ešte za pohárik. Náramok funguje samostatne alebo v integrácii s A ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá