Image
13.2.2015 0 Comments

Vyskúšajte Windows 10 si na smartfónoch s Windows Phone. Vyskúšali sme a tu je návod

windows10_phone.jpg Od 12.2. je k pre nadšencov nových technológií zapojených do programu Windows Insider prvá verejne dostupná zostava Windows 10.

Postup aktualizácie je jednoduchý. Ak nie ste zapojení do programu Windows Insider, tak sa zapojte a prihláste na adrese http://insider.windows.com. Do telefónu si z aplikačného obchodu stiahnite aplikáciu s názvom Windows Insider a po jej spustení sa presvedčte, či je váš telefón podporovaný pre upgrade. Na zozname podporovaných telefónoch sú momentálne modely Lumia 630, 635, 636, 638, 730 a 830.

phone1.jpg

Potom postupujte podľa pokynov v aplikácii a v nastaveniach telefónu skontrolujte dostupnosť novej verzie a nainštalujte ju. Upgrade prebieha na dvakrát. Najprv sa aktalizuje Windows Phone 8.1 tak aby mohol zaviesť upgrade na Windows 10. Po prvom reštarte je potrebné postup s kontrolou dostupnosti a stiahnutie upgrade zopakovať. Ak chcete otestovať digitálnu asistentku Cortana, musíte si nastaviť iný jazyk a región než Slovensko, Cortana je pre telefóny dostupná len v angličtine (USA).

phone2.jpg

Nový dizajn obrazovky nastavenia

Z noviniek vyberáme

• Na domovskú obrazovku je možné umiestniť obrázok na pozadí v plnej veľkosti.
• Rozšírený počet akcií v akčnom centre. Windows Phone 8.1 má štyri programovateľné rýchle akcie, vo Windows 10 môžete mať týchto akcií až tri riadky. Akčné centrum sa zobrazí posunom prsta od horného okraja obrazovky nadol.
• Upozornenia sú teraz interaktívne, čo umožňuje prijať opatrenia priamo, napríklad odmietnuť alarm, či rýchlo odpovedať na textové správy pomocou textu alebo hlasu.
• Zlepšená schopnosť prevodu reči na text, zatiaľ v angličtine. Môžete hovoriť prakticky do akéhokoľvek poľa pre zadávanie údajov, ktoré si vyberiete.
• Vylepšená aplikácie Fotografie – zobrazujú sa miestne fotografie, aj fotografie uložené na OneDrive.

Microsoft síce neodporúča inštalovať novú verziu do primárneho telefónu, no podľa našich skúseností s Windows 10 aj prvé verzie boli dostatočne stabilné. Počas niekoľkohodinového testovania Windows 10 na telefóne Lumia 730 sme nezaznamenali žiadny problém.


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Ako funguje štvorfarebná tlačiareň od PRUSA 3D

26.10.2016 00:00

Pred niekoľkými mesiacmi sme predstavili novú verziu 3D tlačiarne Original Prusa i3 MK2, s väčšou tlačovou plochou, automatickou kalibráciou a niekoľkými ďalšími vylepšeniami. Vývojári PRUSA 3D naprie ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá