17.12.2015 0 Comments

Výletná loď na Dunaji s Wi-Fi pre pasažierov

Až 150 pasažierov sa môže plaviť na výletnej lodi My Story z nemeckého Pasova do Budapešti a späť. Plavba po Dunaji so zastávkami v Melku, Dürsteine, Viedni a Bratislave trvá celkom šesť dní. Okrem krás povodia Dunaja a európskych metropol si môžu pasažieri plavby užiť reštaurácie, bary, slnečnú terasu, masáže, fínsku saunu či fitness. K úplnému pohodliu pasažierov chýbalo len spoľahlivé pripojenie k internetu prostredníctvom Wi-Fi siete, pokrývajúce celú loď.

Pasažieri výletnej lodi My Story majú vo svojich kajutách a spoločných priestoroch k dispozícií Wi-Fi sieť pre pripojenie k internetu v priebehu celej niekoľkodennej plavby. Personál lodi poskytuje pasažierom prihlasovacie údaje k sieti, umožňujúce využitie internetu po určitú dobu, alebo do vyčerpania stanoveného objemu dát. Každý pasažier dostane prihlasovacie údaje na lístku vytlačenom z miniatúrnej tlačiarne pripojenej k hlavnému internetovému hotspotu. Prístup jednotlivých klientov k sieti je možné nastaviť celkom individuálne.

Prevádzkovateľ výletnej lodi hľadal inštaláciu kompletnej sieťovej infraštruktúry pre pripojenie k internetu a kvalitné pokrytie celej lodi signálom Wi-Fi. V rámci správy siete bola požadovaná aj možnosť riadiť prístup jednotlivých klientov k internetu - na základe časového intervalu alebo s limitom objemu prenesených dát. Vzhľadom ku zdieľaniu pripojenia k internetu prostredníctvom mobilnej siete bolo rovnako nutné obmedziť internetové služby s vysokými nárokmi na objem prenesených dát, ako je napríklad streamovanie videa vo vysokom rozlíšení alebo zdieľanie dát prostredníctvom P2P sietí.

Pripojenie výletnej lodi My Story k internetu a inštalácii sieťovej infraštruktúry aj Wi-Fi prístupových bodov realizovala slovenská firma Asnet, s.r.o., s využitím sieťových zariadení ZyXEL. Pre pripojenie k internetu boli inštalované 2 LTE/3G modemy, zaisťujúce konektivitu prostredníctvom mobilných sietí nemeckých, rakúskych, slovenských a maďarských operátorov. Rýchlosť pripojenia sa riadi aktuálnou dostupnosťou a kvalitou signálu mobilnej siete.

Základom palubnej Wi-Fi je unifikovaná prístupová brána UAG4100, ktorá v sebe kombinuje funkcie bezdrôtovej brány, hotspotu, firewallu aj kontroléru prístupových bodov Wi-Fi siete. Okrem správy užívateľských účtov a účtovania za pripojenie k internetu podľa času či objemu dát, vie UAG4100 tiež riadiť prioritu sieťových služieb, monitorovať sieťovú prevádzku a obmedziť či celkom zastaviť služby náročné na objem prenesených dát. K bráne je pripojená tlačiareň SP350E, ktorá po stlačení jediného tlačidla vytlačí lístok s prístupovými údajmi pre pripojenie k internetu pre pasažierov.

Okrem brány UAG4100, ktorá sama vysiela signál Wi-Fi v pásmach 2,4 aj 5 GHz, boli na palube lodi inštalované ďalšie 2 prístupové body. Kvalita pokrytia lodi signálom bezdrôtovej siete bola následne overená s pomocou špeciálneho testovacieho softwaru.

K inštalácii sieťovej infraštruktúry bolo využité obdobie, kedy loď My Story kotvila v prístave v Bratislave. Rozvedenie sieťovej kabeláže, inštalácia sieťových prvkov a otestovanie pripojenia lodi k internetu a kvality pokrytia Wi-Fi signálom trvalo len 2 dni. Potom mohla loď vyplávať na ďalšiu plavbu, pripravená poskytnúť svojim pasažierom maximálny komfort.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Veracomp plánuje predstaviť mrazivé novinky z Red Hatu

19.01.2017 12:00

Veracomp Slovakia s.r.o., distribútor s prívlastkom VAD (čiže Value Added Distributor), poskytuje pridanú hodnotu aj vo forme vzdelávania. V spolupráci s Red Hat na Slovensku plánuje Veracomp pre svo ...

Tlačové správy

ČR: Audiosystémy pre domáce kino Bose Lifestyle 600 a Lifestyle 650 - potešenie pre uši aj oči

19.01.2017 11:00

Systémy pro domácí kino mají u Bose dlouholetou tradici a uživateli i odborníky jsou řazeny na vrchol nabídky v této oblasti. Nyní přichází na náš trh dvě zcela nová řešení – Bose Lifestyle 600 a Life ...

Tlačové správy

Taxify ponúka zľavu 20 % na všetky jazdy

19.01.2017 10:40

Populárna aplikácia Taxify spustila akciu, ktorá o pätinu znižuje cenu za každé využitie služby do konca januára. Vďaka nízkej minimálnej platbe za jazdu sa služba vyplatí aj pri kratších presunoch po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá