17.12.2015 0 Comments

Výletná loď na Dunaji s Wi-Fi pre pasažierov

Až 150 pasažierov sa môže plaviť na výletnej lodi My Story z nemeckého Pasova do Budapešti a späť. Plavba po Dunaji so zastávkami v Melku, Dürsteine, Viedni a Bratislave trvá celkom šesť dní. Okrem krás povodia Dunaja a európskych metropol si môžu pasažieri plavby užiť reštaurácie, bary, slnečnú terasu, masáže, fínsku saunu či fitness. K úplnému pohodliu pasažierov chýbalo len spoľahlivé pripojenie k internetu prostredníctvom Wi-Fi siete, pokrývajúce celú loď.

Pasažieri výletnej lodi My Story majú vo svojich kajutách a spoločných priestoroch k dispozícií Wi-Fi sieť pre pripojenie k internetu v priebehu celej niekoľkodennej plavby. Personál lodi poskytuje pasažierom prihlasovacie údaje k sieti, umožňujúce využitie internetu po určitú dobu, alebo do vyčerpania stanoveného objemu dát. Každý pasažier dostane prihlasovacie údaje na lístku vytlačenom z miniatúrnej tlačiarne pripojenej k hlavnému internetovému hotspotu. Prístup jednotlivých klientov k sieti je možné nastaviť celkom individuálne.

Prevádzkovateľ výletnej lodi hľadal inštaláciu kompletnej sieťovej infraštruktúry pre pripojenie k internetu a kvalitné pokrytie celej lodi signálom Wi-Fi. V rámci správy siete bola požadovaná aj možnosť riadiť prístup jednotlivých klientov k internetu - na základe časového intervalu alebo s limitom objemu prenesených dát. Vzhľadom ku zdieľaniu pripojenia k internetu prostredníctvom mobilnej siete bolo rovnako nutné obmedziť internetové služby s vysokými nárokmi na objem prenesených dát, ako je napríklad streamovanie videa vo vysokom rozlíšení alebo zdieľanie dát prostredníctvom P2P sietí.

Pripojenie výletnej lodi My Story k internetu a inštalácii sieťovej infraštruktúry aj Wi-Fi prístupových bodov realizovala slovenská firma Asnet, s.r.o., s využitím sieťových zariadení ZyXEL. Pre pripojenie k internetu boli inštalované 2 LTE/3G modemy, zaisťujúce konektivitu prostredníctvom mobilných sietí nemeckých, rakúskych, slovenských a maďarských operátorov. Rýchlosť pripojenia sa riadi aktuálnou dostupnosťou a kvalitou signálu mobilnej siete.

Základom palubnej Wi-Fi je unifikovaná prístupová brána UAG4100, ktorá v sebe kombinuje funkcie bezdrôtovej brány, hotspotu, firewallu aj kontroléru prístupových bodov Wi-Fi siete. Okrem správy užívateľských účtov a účtovania za pripojenie k internetu podľa času či objemu dát, vie UAG4100 tiež riadiť prioritu sieťových služieb, monitorovať sieťovú prevádzku a obmedziť či celkom zastaviť služby náročné na objem prenesených dát. K bráne je pripojená tlačiareň SP350E, ktorá po stlačení jediného tlačidla vytlačí lístok s prístupovými údajmi pre pripojenie k internetu pre pasažierov.

Okrem brány UAG4100, ktorá sama vysiela signál Wi-Fi v pásmach 2,4 aj 5 GHz, boli na palube lodi inštalované ďalšie 2 prístupové body. Kvalita pokrytia lodi signálom bezdrôtovej siete bola následne overená s pomocou špeciálneho testovacieho softwaru.

K inštalácii sieťovej infraštruktúry bolo využité obdobie, kedy loď My Story kotvila v prístave v Bratislave. Rozvedenie sieťovej kabeláže, inštalácia sieťových prvkov a otestovanie pripojenia lodi k internetu a kvality pokrytia Wi-Fi signálom trvalo len 2 dni. Potom mohla loď vyplávať na ďalšiu plavbu, pripravená poskytnúť svojim pasažierom maximálny komfort.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

MV: Občianske s elektronickým podpisom možno vybaviť aj v sobotu

03.12.2016 00:10

Občianske preukazy so zaručeným elektronickým podpisom si občania budú môcť vybaviť aj túto sobotu. Otvorené budú všetky pracoviská dokladov v Bratislave, a to od 08:00 do 13:00. V tom istom čase vyba ...

Tlačové správy

Správca národnej domény .sk pripravuje inovácie a natrvalo znižuje ceny

02.12.2016 14:00

Slovenské domény zaregistrujete od nového roku za polovicu Spoločnosť SK-NIC, a.s., správca národnej domény .sk, od roku 2017 natrvalo znižuje cenu domén. Firmy aj fyzické osoby si tak budú môcť od n ...

Tlačové správy

Európski lídri digitalizácie sa v Bruseli dohodli – internet potrebujú aj v Afrike!

02.12.2016 13:50

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, belgický podpredseda vlády Alexander De Croo a podpredseda Európskej komisie pre jednotný digitálny trh Andrus Ansip dnes v Bruse ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá