17.12.2015 0 Comments

Výletná loď na Dunaji s Wi-Fi pre pasažierov

Až 150 pasažierov sa môže plaviť na výletnej lodi My Story z nemeckého Pasova do Budapešti a späť. Plavba po Dunaji so zastávkami v Melku, Dürsteine, Viedni a Bratislave trvá celkom šesť dní. Okrem krás povodia Dunaja a európskych metropol si môžu pasažieri plavby užiť reštaurácie, bary, slnečnú terasu, masáže, fínsku saunu či fitness. K úplnému pohodliu pasažierov chýbalo len spoľahlivé pripojenie k internetu prostredníctvom Wi-Fi siete, pokrývajúce celú loď.

Pasažieri výletnej lodi My Story majú vo svojich kajutách a spoločných priestoroch k dispozícií Wi-Fi sieť pre pripojenie k internetu v priebehu celej niekoľkodennej plavby. Personál lodi poskytuje pasažierom prihlasovacie údaje k sieti, umožňujúce využitie internetu po určitú dobu, alebo do vyčerpania stanoveného objemu dát. Každý pasažier dostane prihlasovacie údaje na lístku vytlačenom z miniatúrnej tlačiarne pripojenej k hlavnému internetovému hotspotu. Prístup jednotlivých klientov k sieti je možné nastaviť celkom individuálne.

Prevádzkovateľ výletnej lodi hľadal inštaláciu kompletnej sieťovej infraštruktúry pre pripojenie k internetu a kvalitné pokrytie celej lodi signálom Wi-Fi. V rámci správy siete bola požadovaná aj možnosť riadiť prístup jednotlivých klientov k internetu - na základe časového intervalu alebo s limitom objemu prenesených dát. Vzhľadom ku zdieľaniu pripojenia k internetu prostredníctvom mobilnej siete bolo rovnako nutné obmedziť internetové služby s vysokými nárokmi na objem prenesených dát, ako je napríklad streamovanie videa vo vysokom rozlíšení alebo zdieľanie dát prostredníctvom P2P sietí.

Pripojenie výletnej lodi My Story k internetu a inštalácii sieťovej infraštruktúry aj Wi-Fi prístupových bodov realizovala slovenská firma Asnet, s.r.o., s využitím sieťových zariadení ZyXEL. Pre pripojenie k internetu boli inštalované 2 LTE/3G modemy, zaisťujúce konektivitu prostredníctvom mobilných sietí nemeckých, rakúskych, slovenských a maďarských operátorov. Rýchlosť pripojenia sa riadi aktuálnou dostupnosťou a kvalitou signálu mobilnej siete.

Základom palubnej Wi-Fi je unifikovaná prístupová brána UAG4100, ktorá v sebe kombinuje funkcie bezdrôtovej brány, hotspotu, firewallu aj kontroléru prístupových bodov Wi-Fi siete. Okrem správy užívateľských účtov a účtovania za pripojenie k internetu podľa času či objemu dát, vie UAG4100 tiež riadiť prioritu sieťových služieb, monitorovať sieťovú prevádzku a obmedziť či celkom zastaviť služby náročné na objem prenesených dát. K bráne je pripojená tlačiareň SP350E, ktorá po stlačení jediného tlačidla vytlačí lístok s prístupovými údajmi pre pripojenie k internetu pre pasažierov.

Okrem brány UAG4100, ktorá sama vysiela signál Wi-Fi v pásmach 2,4 aj 5 GHz, boli na palube lodi inštalované ďalšie 2 prístupové body. Kvalita pokrytia lodi signálom bezdrôtovej siete bola následne overená s pomocou špeciálneho testovacieho softwaru.

K inštalácii sieťovej infraštruktúry bolo využité obdobie, kedy loď My Story kotvila v prístave v Bratislave. Rozvedenie sieťovej kabeláže, inštalácia sieťových prvkov a otestovanie pripojenia lodi k internetu a kvality pokrytia Wi-Fi signálom trvalo len 2 dni. Potom mohla loď vyplávať na ďalšiu plavbu, pripravená poskytnúť svojim pasažierom maximálny komfort.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Prieskum GfK Consumer Climate Europe: náladu spotrebiteľov ovplyvňuje neistota

25.10.2016 10:50

Výsledky prieskumu GfK zisťujúce spotrebiteľskú klímu v Európe v treťom štvrťroku 2016 Najväčším medzinárodným problémom bolo v treťom štvrťroku rozhodnutie Britov odísť z Európskej únie. Diskusiu v  ...

Tlačové správy

Seagate BackUp Plus Portable - první 2,5“ externí disk na světě s kapacitou 5 TB

25.10.2016 00:00

Seagate Technology, přední světový výrobce datových úložišť, uvede v listopadu na český a slovenský trh externí disk Backup Plus Portable, vůbec první 5TB přenosný disk na světě. Novinku zdobí elegant ...

Tlačové správy

Týždne 4ky štartujú aj na jeseň: Zákazníci z vybraných pôšt neodídu naprázdno

25.10.2016 10:30

Pre veľký úspech prvých Týždňov 4ky sa štvrtý mobilný operátor rozhodol túto marketingovú akciu zopakovať. 4ka v spolupráci so Slovenskou poštou  rozšírila počet zapojených pobočiek až na 152. V hre b ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá