30.1.2014 0 Comments

Vyhlásenie spoločnosti Lenovo k reorganizácii oznámenej v januári 2014

Obchodný rozmach spoločnosti Lenovo naďalej pokračuje. Podľa najnovších výkazov príjmov dosahuje rekordné výnosy a zisky a zlepšuje tak svoje vedúce postavenie top počítačovej spoločnosti a zároveň oznamuje plány najväčšej akvizície vo svojej histórii.

V záujme udržania tohto rozmachu a vytvorenia štruktúry, ktorá podporí rast v nových oblastiach, spoločnosť Lenovo informovala o niekoľkých organizačných zmenách ako aj zmenách vo vyššom vedení. S účinnosťou od 1.apríla 2014 vytvorí Lenovo štyri rôzne nové biznis skupiny.

  • PC Business Group (vrátane značiek Lenovo a Think) povedie Gianfranco Lanci, ktorý v súčasnosti vedie Lenovo EMEA. Táto skupina sa bude starať o to, aby sme naďalej boli inovatívni, sústreďovali sa na zisky a posilňovali svoje vedúce postavenie v našej hlavnej oblasti PC na celom svete.
  • Mobile Business Group (smartfóny, tablety, smart TV) povedie Liu Jun, ktorý momentálne riadi Lenovo Business Group (produkty pre bežných spotrebiteľov a mobilné zariadenia). Táto skupina sa zameriava na to, aby sa zo spoločnosti Lenovo stal ziskový globálny hráč v rámci rýchlo rastúceho segmentu smartfónov a tabletov ako aj rozvíjajúceho sa segmentu smart televízorov.
  • Enterprise (vrátane serverov a dátových úložísk) povedie Gerry Smith, ktorý v súčasnosti vedie skupinu Lenovo Americas Group (severná a južná Amerika). Cieľom tejto skupiny je ofenzívne budovanie nového, rýchlo rastúceho ziskového potenciálu v podnikových riešeniach, kde už máme pevné základy. Až do získania regulačných povolení by odvetvie, ktoré predstavuje nedávno oznámená akvizícia serverového segmentu x86 od IBM, bolo integrované do organizačnej štruktúry Gerryho Smitha.
  • Ecosystem a Cloud Services (vrátane Android ako aj Windows) povedie George He, senior viceprezident spoločnosti Lenovo, v súčasnosti pôsobiaci ako Chief Technology Officer. Cieľom tejto skupiny je pokračovať v budovaní nášho ekosystému v Číne a ostatných regiónoch a viesť stratégiu monetizácie.

Táto štruktúra nahrádza súčasnú schému spoločnosti, ktorá pozostáva z dvoch biznis skupín (Lenovo Business Group, vrátane PC pre bežných spotrebiteľov a mobilných zariadení; a Think Business, ktorá zahŕňa PC pre podniky).

Geografická organizácia zostáva z veľkej časti nezmenená, pričom G. Lanci povedie región EMEA - hoci nový šéf pre EMEA, ktorý bude spadať pod Gianfranca, bude oznámený čoskoro - G. Smith povedie región severnej a južnej Ameriky a Chen Xudong (senior viceprezident Lenovo a prezident Lenovo China) povedie región Číny. Rozsiahly a rozmanitý ázijsko-pacifický región sa rozdelí, pričom vyspelé trhy (vrátane Japonska a ANZ) budú spadať pod Lanciho a rozvíjajúce sa trhy (zostávajúce krajiny tejto geografickej oblasti) bude mať pod kontrolou Chen Xudong.

Peter Hortensius, súčasný vedúci obchodnej skupiny Lenovo Think Business Group (produkty značky Think) je novým riaditeľom pre výskum a technológie a tiež hlavný riaditeľ pre technológie (Chief Technology Officer) a na týchto pozíciách nahrádza Georgea He.

Súčasťou tohto vyhlásenia je tiež oznámenie o povýšení Liu Jun a Gerryho Smitha zo senior viceprezidentov na výkonných viceprezidentov. CFO Wong Wai Ming tiež postupuje na pozíciu výkonného viceprezidenta. A Gianfranco Lanci postupuje na pozíciu výkonného viceprezidenta a pozíciu Chief Operating Officer. Prevezme navyše aj zodpovednosť za integrované operácie, aliancie a riadenie našich pravidelných obchodných revízií a procesov.

Yang Yuanqing, predseda predstavenstva a CEO spoločnosti Lenovo:
„Lenovo sa dnes nachádza v jednej z najdôležitejších a najvzrušujúcejších fáz vo svojej histórii. Sme svetová jednotka medzi počítačovými spoločnosťami. Celosvetovo máme tretie miesto v oblasti Smart Connected Devices (počítače, tablety a smartfóny). A práve sme ohlásili náš zámer zrealizovať akvizíciu, vďaka ktorej sa staneme významným hráčom v oblasti podnikových riešení.

Berúc do úvahy tento rozmach, teraz je ten správny čas pripraviť sa na ďalšiu fázu nášho rastu. Aby sa nám to podarilo, je potrebné budovať nové obchodné oblasti a nové piliere našej spoločnosti. Využijeme naše silné postavenie a konkurenčnú výhodu v klasickom segmente počítačov, a popri tom budeme vytvárať nové silné, ziskové segmenty, ktoré sú schopné získať príležitosti pre rast na trhu.

Nová štruktúra nám pomôže, aby sme boli ešte rýchlejší, lepšie zameraní a efektívnejší v poskytovaní inovatívnych produktov a služieb na rozmanité svetové trhy, ktoré majú širokú škálu technologických potrieb. Vieme, že pokiaľ ide o ďalšie príležitosti pre našu spoločnosť, musíme byť predvídaví a našu spoločnosť preto pripravujeme na budúcnosť. Lenovo bude tak nielen naďalej svetovým lídrom v oblasti počítačov, ale stane sa skutočným lídrom éry PC+."

Kľúčové finančné a výkonnostné údaje, posledná správa o finančných výsledkoch zverejnená 7. novembra 2013 (Lenovo za celý rok 2013/2. štvrťrok 2014)

Kľúčové finančné údaje

  • Inovácie produktov a dobrá realizácia v oblasti PC Plus priniesli nové príležitosti a dobrý výkon: príjmy dosiahli výšku 9,8 miliardy USD, teda medziročne vzrástli o 13%, PTI bolo 265 miliónov USD, čo znamená medziročný nárast o 30%; čistý príjem dosiahol 220 miliónov USD, čo predstavuje medziročný nárast o 36%.
  • Bol to 18. po sebe nasledujúci kvartál, kedy Lenovo dosiahlo najlepší výkon na trhu.
  • V druhom štvrťroku obchodný mix predaja v segmente mobilných zariadení (predtým známe ako mobilné, internetové a digitálne produkty pre domácnosti, alebo MIDH), medzi ktoré patria smartfóny, smart TV a tablety, priniesol 15 percent celkových príjmov, čo predstavuje nárast z 8 percent z minulého roku a zo 4 percent z obdobia pred dvoma rokmi, pričom ziskovosť tohto segmentu sa neustále zvyšuje.

Výsledky PC+
Spoločnosť Lenovo v poslednom vykazovanom štvrťroku vyexpedovala viac tabletov a smartfónov (14,6 miliónov) ako počítačov (14 miliónov) V segmente smartfónov sme upevnili svoju pozíciu - sme dvojkou v Číne a trojkou celosvetovo (podľa spoločnosti Gartner) a ziskovosť sme už 4. kvartál v poradí udržali na rovnakej úrovni. V segmente Android tabletov si Lenovo, podľa výsledkov za celý rok 2013 a 2. štvrťrok 2014 v Číne, udržalo 2.pozíciu.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

UniControls vybaví systémom nadradeného riadenia ďalších 23 súprav metra v čínskom Chengde, hlavnom meste provincie S’-čchuan

18.01.2017 09:00

Spoločnosť UniControls, významný hráč a medzinárodne uznávaný dodávateľ riadiacich systémov a elektronických zariadení v oblastiach železničnej dopravy a priemyselného riadenia, uzatvorila ďalší z rad ...

Tlačové správy

freeSAT vlani ponúkol nové kanály, aplikácie i súťaže, viac zábavy príde i v roku 2017

18.01.2017 08:16

Nové kanály, skvelé ceny, prémiové televízie zdarma a množstvo zábavy – to všetko si mohli vlani vychutnávať zákazníci freeSAT-u na Slovensku. 27 nových kanálov Zákazníci freeSAT-u v roku 2016 získal ...

Tlačové správy

iOS platforma investičnej aplikácie

18.01.2017 08:10

FINAMIS koncom roka 2016 sprístupnil mobilnú aplikáciu pre operačný systém iOS spoločnosti Apple. Spustenie je v súlade s interným plánom a cieľovým termínom ukončenia vývoja. V prvej polovici 2016 F ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá