Image
6.5.2015 0 Comments

Viac než pätina slovenských používateľov kliká na reklamné banery

ad.jpg Slovensko má spolu s Maďarskom druhý najvyšší počet používateľov v regióne CEE, ktorí klikajú na reklamy: viac ako pätina slovenských používateľov u nás reaguje na banery kliknutím. Viac klikajúcich používateľov bolo zaznamenaných iba v Poľsku.

Na displejové reklamy na Slovensku kliká viac žien ako mužov: CTR dosahuje hodnoty vo výške 0,38 % u mužov a 0,44 % u žien. Vyššie CTR žien ako v prípade mužov bolo zaznamenané vo väčšine krajín strednej a východnej Európy. Tieto dáta prináša štúdia gemiusAdMonitor od spoločnosti Gemius.

1. Podiel používateľov, ktorí klikajú na reklamné banery vo vybraných štátoch regiónu CEE

tabulka1.bmp

Zdroj: gemiusAdMonitor, 9. 2014

Priemerná miera prekliku dosiahla na Slovensku 0,41 %, čo je mierne pod priemerom regiónu, ktorý činí 0,45 %. Najvyššie CTR v regióne strednej a východnej Európy bolo zaznamenané na Ukrajine (0,89 %) a v Chorvátsku (0,71 %), naopak, najnižšie v Maďarsku (0,21 %).

2. Miera prekliku vo vybraných štátoch regiónu CEE

tabulka2.bmp

Zdroj: gemiusAdMonitor, 9. 2014

Rozdelenie CTR podľa veku používateľov ukazuje na výrazné rozdiely. Najvyššiu mieru prekliku generuje najmladšia skupina používateľov vo veku 16-24 rokov (0,48 %), čo je charakteristické pre väčšinu skúmaných štátov. O niečo staršia veková kategória (25-34 rokov) generuje, naopak, najnižšie CTR o hodnote 0,38 %.

Štúdia gemiusAdmonitor zahŕňa kampane merané pomocou nástrojov gemiusDirectEffect a gemiusProfileEffect v trinástich štátoch regiónu CEE, v ktorých spoločnosť Gemius meria aspoň 50 % on-line reklamných kampaní: v Českej republike, na Slovensku, v Estónsku, Rumunsku, Poľsku, Maďarsku, Slovinsku, Chorvátsku, Srbsku, Bulharsku, Litve, Lotyšsku a na Ukrajine.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Internet

Sociálna sieť LinkedIn v Rusku končí, ďalší na rade je Facebook a Twitter

18.11.2016 00:06

Federálna služba pre dozor v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masmédií (Roskomnadzor) vo štvrtok oznámila, že nariadila poskytovateľom komunikačných služieb zablokovať prístup na Li ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá