Image
6.5.2015 0 Comments

Viac než pätina slovenských používateľov kliká na reklamné banery

ad.jpg Slovensko má spolu s Maďarskom druhý najvyšší počet používateľov v regióne CEE, ktorí klikajú na reklamy: viac ako pätina slovenských používateľov u nás reaguje na banery kliknutím. Viac klikajúcich používateľov bolo zaznamenaných iba v Poľsku.

Na displejové reklamy na Slovensku kliká viac žien ako mužov: CTR dosahuje hodnoty vo výške 0,38 % u mužov a 0,44 % u žien. Vyššie CTR žien ako v prípade mužov bolo zaznamenané vo väčšine krajín strednej a východnej Európy. Tieto dáta prináša štúdia gemiusAdMonitor od spoločnosti Gemius.

1. Podiel používateľov, ktorí klikajú na reklamné banery vo vybraných štátoch regiónu CEE

tabulka1.bmp

Zdroj: gemiusAdMonitor, 9. 2014

Priemerná miera prekliku dosiahla na Slovensku 0,41 %, čo je mierne pod priemerom regiónu, ktorý činí 0,45 %. Najvyššie CTR v regióne strednej a východnej Európy bolo zaznamenané na Ukrajine (0,89 %) a v Chorvátsku (0,71 %), naopak, najnižšie v Maďarsku (0,21 %).

2. Miera prekliku vo vybraných štátoch regiónu CEE

tabulka2.bmp

Zdroj: gemiusAdMonitor, 9. 2014

Rozdelenie CTR podľa veku používateľov ukazuje na výrazné rozdiely. Najvyššiu mieru prekliku generuje najmladšia skupina používateľov vo veku 16-24 rokov (0,48 %), čo je charakteristické pre väčšinu skúmaných štátov. O niečo staršia veková kategória (25-34 rokov) generuje, naopak, najnižšie CTR o hodnote 0,38 %.

Štúdia gemiusAdmonitor zahŕňa kampane merané pomocou nástrojov gemiusDirectEffect a gemiusProfileEffect v trinástich štátoch regiónu CEE, v ktorých spoločnosť Gemius meria aspoň 50 % on-line reklamných kampaní: v Českej republike, na Slovensku, v Estónsku, Rumunsku, Poľsku, Maďarsku, Slovinsku, Chorvátsku, Srbsku, Bulharsku, Litve, Lotyšsku a na Ukrajine.


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá