Image
23.3.2016 0 Comments

Viac ako 30 % manažérov pre oblasť IT bezpečnosti očakáva v najbližších 90 dňoch úspešný kybernetický útok

Medzi korporátnym a IT vedením firiem panuje veľký nesúlad, čo sa týka investícií do kybernetickej bezpečnosti, priorít v oblasti kybernetickej ochrany a očakávaných útokov. Vyplýva to z globálneho prieskumu realizovaného The Economist Intelligence Unit (EIU). Podľa neho v najbližších 90 dňoch očakáva úspešný kybernetický útok viac ako 30 % manažérov pre oblasť bezpečnosti IT v porovnaní s iba 12 % zástupcov vedenia firiem.

Výskum, ktorý sa uskutočnil medzi 1100 zástupcami vedenia firiem (vrátane CEO a COO) a výkonných manažérov pre bezpečnosť (CIO, CDO, CISO), priniesol nasledujúce zistenia:

• Kým manažéri, ktorí sa starajú o bezpečnosť IT, považujú kybernetickú bezpečnosť za najvyššiu prioritu, iba 5 % riaditeľov firiem má rovnaký názor.
• Vedenia firiem a riaditelia IT sa míňajú aj v predstavách o rozpočte na zabezpečenie IT. Takmer 30 % riaditeľov IT verí, že v nasledujúcich dvoch rokoch dôjde k výraznému nárastu rozpočtu na zabezpečenie. Oproti tomu menej ako 10 % zástupcov vedenia firiem predpokladá výraznejší nárast rozpočtu, hoci sami označujú podfinancované zabezpečenia za tretie najväčšie riziko pre firmu.
• Korporátne a IT vedenia firiem sa však zhodnú v jednej veci - neznáme hrozby im robia starosti.

Tento nesúlad musia vyriešiť obe strany. Vedenie firiem by malo viac porozumieť zraniteľnosti firemného prostredia a predovšetkým rizikám, ktoré kybernetické hrozby prinášajú. Bezpečnostné a IT tímy zase musia na kybernetickú bezpečnosť nazerať zo strategického pohľadu celkovej firemnej prevádzky.

Nesúlad medzi vedením firiem a manažérov pre bezpečnosť je čiastočne spôsobený aj tým, že bezpečnosť IT bola tradične vnímaná ako zložitá oblasť, s ktorou si poradia iba špecialisti.

Autor: TS VMware

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Hacking kreditky za šesť sekúnd. Zločinci môžu bez problémov získať všetky údaje o platobnej karte

08.12.2016 00:13

Vedci z Newcastle University prišli na spôsob, ako môžu zločinci za menej ako 6 sekúnd zistiť číslo, dátum platnosti a bezpečnostný kód na kreditnej alebo debetnej karte Visa. Je to vraj „nebezpečne ľ ...

Bezpečnosť

Čísla kreditiek už nelákajú. Kyberzločinci sa zameriavajú na lekárske záznamy, čísla sociálneho zabezpečenia a útoky DDoS.

07.12.2016 00:12

V dnešnej modernej a čoraz viac prepojenej dobe sú dáta používateľov, korporácií či štátnych inštitúcií pod neustále rastúcim tlakom. Tieto dáta predstavujú poklad v rukách kyberkriminálnikov a  trend ...

Bezpečnosť 2

Ovplyvnilo Rusko americké prezidentské voľby? Podľa expertov boli niektoré hlasovacie prístroje infikované

06.12.2016 00:16

Podľa kyberbezpečnostnej firmy FireEye ruská vláda počas kampane pred americkými prezidentskými voľbami nielen vykonávala hackerské útoky, ale využívala aj sociálne siete na ovplyvňovanie názorov. Šír ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá