Image
23.3.2016 0 Comments

Viac ako 30 % manažérov pre oblasť IT bezpečnosti očakáva v najbližších 90 dňoch úspešný kybernetický útok

Medzi korporátnym a IT vedením firiem panuje veľký nesúlad, čo sa týka investícií do kybernetickej bezpečnosti, priorít v oblasti kybernetickej ochrany a očakávaných útokov. Vyplýva to z globálneho prieskumu realizovaného The Economist Intelligence Unit (EIU). Podľa neho v najbližších 90 dňoch očakáva úspešný kybernetický útok viac ako 30 % manažérov pre oblasť bezpečnosti IT v porovnaní s iba 12 % zástupcov vedenia firiem.

Výskum, ktorý sa uskutočnil medzi 1100 zástupcami vedenia firiem (vrátane CEO a COO) a výkonných manažérov pre bezpečnosť (CIO, CDO, CISO), priniesol nasledujúce zistenia:

• Kým manažéri, ktorí sa starajú o bezpečnosť IT, považujú kybernetickú bezpečnosť za najvyššiu prioritu, iba 5 % riaditeľov firiem má rovnaký názor.
• Vedenia firiem a riaditelia IT sa míňajú aj v predstavách o rozpočte na zabezpečenie IT. Takmer 30 % riaditeľov IT verí, že v nasledujúcich dvoch rokoch dôjde k výraznému nárastu rozpočtu na zabezpečenie. Oproti tomu menej ako 10 % zástupcov vedenia firiem predpokladá výraznejší nárast rozpočtu, hoci sami označujú podfinancované zabezpečenia za tretie najväčšie riziko pre firmu.
• Korporátne a IT vedenia firiem sa však zhodnú v jednej veci - neznáme hrozby im robia starosti.

Tento nesúlad musia vyriešiť obe strany. Vedenie firiem by malo viac porozumieť zraniteľnosti firemného prostredia a predovšetkým rizikám, ktoré kybernetické hrozby prinášajú. Bezpečnostné a IT tímy zase musia na kybernetickú bezpečnosť nazerať zo strategického pohľadu celkovej firemnej prevádzky.

Nesúlad medzi vedením firiem a manažérov pre bezpečnosť je čiastočne spôsobený aj tým, že bezpečnosť IT bola tradične vnímaná ako zložitá oblasť, s ktorou si poradia iba špecialisti.

Autor: TS VMware

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 3

V USA vraj chystajú odvetný kyberútok proti Rusku. Ale či sa uskutoční, to sa možno ani nedozvieme

20.10.2016 00:16

Obamova administratíva vraj hrozí rozsiahlym kyberútokom proti Rusku, ktorý by mal byť odvetou za údajné zasahovanie krajiny v súvislosti s prezidentskými voľbami. Vyjadril sa tak viceprezident Joe Bi ...

Bezpečnosť 1

Americký úrad navrhuje zakázať dvojfaktorovú autentizáciu založenú na SMS. Nie je bezpečná

20.10.2016 00:25

Americký Národný inštitút pre štandardy a technológie (NIST) navrhuje, aby všetky on-line služby upustili od dvojfaktorovej autentizácie založenej na SMS. Podľa návrhu Digital Authentication Guideline ...

Bezpečnosť

Vírusový radar: IoT znamená Internet of Targets

14.10.2016 00:00

Sledovanie, ukradnuté dáta a heslá, zneužité citlivé informácie. Vskutku je dosť vecí, ktoré môžu používateľov znepokojovať pri ochrane súkromia. Nakoniec prvé a posledné, čo ľudia na internete hľadaj ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá