Image
23.3.2016 0 Comments

Viac ako 30 % manažérov pre oblasť IT bezpečnosti očakáva v najbližších 90 dňoch úspešný kybernetický útok

Medzi korporátnym a IT vedením firiem panuje veľký nesúlad, čo sa týka investícií do kybernetickej bezpečnosti, priorít v oblasti kybernetickej ochrany a očakávaných útokov. Vyplýva to z globálneho prieskumu realizovaného The Economist Intelligence Unit (EIU). Podľa neho v najbližších 90 dňoch očakáva úspešný kybernetický útok viac ako 30 % manažérov pre oblasť bezpečnosti IT v porovnaní s iba 12 % zástupcov vedenia firiem.

Výskum, ktorý sa uskutočnil medzi 1100 zástupcami vedenia firiem (vrátane CEO a COO) a výkonných manažérov pre bezpečnosť (CIO, CDO, CISO), priniesol nasledujúce zistenia:

• Kým manažéri, ktorí sa starajú o bezpečnosť IT, považujú kybernetickú bezpečnosť za najvyššiu prioritu, iba 5 % riaditeľov firiem má rovnaký názor.
• Vedenia firiem a riaditelia IT sa míňajú aj v predstavách o rozpočte na zabezpečenie IT. Takmer 30 % riaditeľov IT verí, že v nasledujúcich dvoch rokoch dôjde k výraznému nárastu rozpočtu na zabezpečenie. Oproti tomu menej ako 10 % zástupcov vedenia firiem predpokladá výraznejší nárast rozpočtu, hoci sami označujú podfinancované zabezpečenia za tretie najväčšie riziko pre firmu.
• Korporátne a IT vedenia firiem sa však zhodnú v jednej veci - neznáme hrozby im robia starosti.

Tento nesúlad musia vyriešiť obe strany. Vedenie firiem by malo viac porozumieť zraniteľnosti firemného prostredia a predovšetkým rizikám, ktoré kybernetické hrozby prinášajú. Bezpečnostné a IT tímy zase musia na kybernetickú bezpečnosť nazerať zo strategického pohľadu celkovej firemnej prevádzky.

Nesúlad medzi vedením firiem a manažérov pre bezpečnosť je čiastočne spôsobený aj tým, že bezpečnosť IT bola tradične vnímaná ako zložitá oblasť, s ktorou si poradia iba špecialisti.

Autor: TS VMware

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 1

Hackerská skupina Anonymous vyhlásila vojnu Donaldovi Trumpovi

20.01.2017 00:15

Skupina Anonymous vyzvala svojich priaznivcov na útok proti novo zvolenému americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi. Jeden z najobľúbenejších účtov spojených s hackerskou skupinou zverejnil na Twitt ...

Bezpečnosť

Čo nás čaká v bezpečnosti v roku 2017?

19.01.2017 00:15

Tak ako postupuje svet technológií míľovými krokmi dopredu, objavujú sa nové výzvy a problémy v oblasti bezpečnosti. Okrem novej legislatívy, ako je GDPR (General Data Protection Regulation, regulácia ...

Bezpečnosť

Návrat k faxom? Sedem hlavných bezpečnostných trendov na rok 2017

17.01.2017 00:10

Podľa spoločnosti GFI Software budú v oblasti podnikovej IT bezpečnosti v roku 2017 pokračovať trendy minulého roka, ktorý môžeme v mnohých ohľadoch považovať za prelomový. Prudký nárast ransomvéru, k ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá