Image
29.10.2012 0 Comments

Verizon: 79 % hackerských útokov je len príležitostných

hack_attack.jpg Správa Data Breach Investigations Report spoločnosti Verizon uvádza, že takmer osemdesiat percent útokov z minulého roka spadá do kategórie príležitostných. Znamená to, že hacker nemal zvláštny záujem ovládnuť konkrétny systém, ale rozhodol sa tak, pretože cieľ vykazoval klasické znaky slabého zabezpečenia.

Hackeri často hľadali otvorené porty Microsoft RDP, MS SQL Server či VNC. Vedúci tímu Verizon RISK pre TheRegister.co.uk povedal, že útočníci hľadali otvorené sieťové porty s nezmenenými prednastavenými alebo jednoduchými heslami. Do ovládnutých systémov hackeri často nainštalovali keylogger alebo cez cieľový systém posielali spam.

Dovedna až 97,4 % IP adries otestovalo dostupnosť len jedného portu, čo indikuje, že útočníci mali vopred pripravený konkrétny typ útoku.

Brániť sa podobným útokom sa dá zneprístupnením akýchkoľvek sieťových portov, ktoré nie sú nevyhnutne potrebné, používaním služieb na neštandardných číslach portov a kombináciou zložitých prihlasovacích mien a hesiel.

Zdroj: theregister.co.uk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Hacking kreditky za šesť sekúnd. Zločinci môžu bez problémov získať všetky údaje o platobnej karte

08.12.2016 00:13

Vedci z Newcastle University prišli na spôsob, ako môžu zločinci za menej ako 6 sekúnd zistiť číslo, dátum platnosti a bezpečnostný kód na kreditnej alebo debetnej karte Visa. Je to vraj „nebezpečne ľ ...

Bezpečnosť

Čísla kreditiek už nelákajú. Kyberzločinci sa zameriavajú na lekárske záznamy, čísla sociálneho zabezpečenia a útoky DDoS.

07.12.2016 00:12

V dnešnej modernej a čoraz viac prepojenej dobe sú dáta používateľov, korporácií či štátnych inštitúcií pod neustále rastúcim tlakom. Tieto dáta predstavujú poklad v rukách kyberkriminálnikov a  trend ...

Bezpečnosť 2

Ovplyvnilo Rusko americké prezidentské voľby? Podľa expertov boli niektoré hlasovacie prístroje infikované

06.12.2016 00:16

Podľa kyberbezpečnostnej firmy FireEye ruská vláda počas kampane pred americkými prezidentskými voľbami nielen vykonávala hackerské útoky, ale využívala aj sociálne siete na ovplyvňovanie názorov. Šír ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá