18.1.2013 0 Comments

Verbatim predstavuje prenosný pevný disk GT s USB 3.0 rozhraním a kapacitou 1 TB

Štýlový pevný disk, ktorý je k dispozícii v modrej alebo červenej farbe, je ozdobený preslávenými bielymi pretekárskymi pruhmi, ktoré krášlili kapoty legendárnych pretekárskych vozidiel na okruhoch po celom svete, čo z neho robí neprehliadnuteľného spoločníka na ukladanie dát pre počítačových používateľov. Červené LED kontrolky na zadnej strane pevného disku navyše pripomínajú brzdové svetlá na športových automobiloch.

Ďalšou vychytávkou je začlenenie unikátneho tlačidla proti nechcenému zmazaniu dát, ktoré je podobné ako prepínače ochrany proti zápisu na pamäťových SD kartách.

Tieto disky sú naformátované systémom FAT32 na okamžité použitie pre Mac i PC. Predávajú sa s predinštalovaným softvérom Nero BackItUp Essentials, ktorý umožňuje používateľom PC úplnú zálohu systému a jeho obnovenie, schopnosť naplánovať automatické zálohovanie podľa dátumu/času a šifrované zálohovanie s možnosťou zabezpečenia heslom.

Softvér Green Button spoločnosti Verbatim zastaví otáčanie pevného disku, ak sa nepoužíva, čím predlžuje jeho životnosť a šetrí energiu. Existujú 3 možnosti úsporného režimu. Prechod do úsporného režimu po 10 minútach alebo v krokoch po 10 minútach až do 120 minút. Do úsporného režimu je takisto možné prejsť poklepaním na ikonu Green Button na ploche alebo sa dá prechod do úsporného režimu zakázať.

Disk, ktorý meria 195 mm × 121 mm × 33 mm (d × v × š), je možné použiť aj na USB nahrávanie, teda nahrávať programy na externé pamäťové zariadenie priamo pripojené k televízoru cez USB rozhranie.

Mnoho televízorov je dnes vybavených jedným alebo viacerými USB portmi. Už sme si zvykli na prehrávanie fotografií a filmov na televízore z USB flash alebo pevných diskov. Najnovšie televízory teraz ponúkajú novú funkciu - USB nahrávanie. Ak ste si nedávno kúpili nový televízor, je veľká šanca, že bude podporovať USB nahrávanie, najmä ak ide o model strednej cenovej triedy alebo high-endový televízor. USB nahrávanie umožňuje nahrávať programy na externé pamäťové zariadenie priamo pripojené k televízoru pomocou USB rozhrania. Externý HDD v podstate funguje ako videorekordér. Môže byť použitý aj na pozastavenie živého vysielania (tzv. funkcia Time Shift). S USB nahrávaním dokáže externý USB pevný disk nahradiť HDD/DVD rekordéry alebo VHS videorekordéry.

Najnovší prenosný disk Verbatim GT je od decembra v predaji v celej Európe. Cena bola stanovená na 89,90 € pri modeli s kapacitou 500 GB a 119,90 € s kapacitou 1 TB. Disk sa predáva s priloženým USB 3.0 káblom.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Biznis

Orientácia Microsoftu na cloud sa vyplatila, akcie sú na rekordnom maxime

22.10.2016 00:05

Softvérová spoločnosť Microsoft reportovala po ukončení oficiálnych obchodných hodín na americkej burze svoje hospodárske výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2017, ktorý skončil 30. septembra tohto rok ...

Biznis 1

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá