18.1.2013 0 Comments

Verbatim predstavuje prenosný pevný disk GT s USB 3.0 rozhraním a kapacitou 1 TB

Štýlový pevný disk, ktorý je k dispozícii v modrej alebo červenej farbe, je ozdobený preslávenými bielymi pretekárskymi pruhmi, ktoré krášlili kapoty legendárnych pretekárskych vozidiel na okruhoch po celom svete, čo z neho robí neprehliadnuteľného spoločníka na ukladanie dát pre počítačových používateľov. Červené LED kontrolky na zadnej strane pevného disku navyše pripomínajú brzdové svetlá na športových automobiloch.

Ďalšou vychytávkou je začlenenie unikátneho tlačidla proti nechcenému zmazaniu dát, ktoré je podobné ako prepínače ochrany proti zápisu na pamäťových SD kartách.

Tieto disky sú naformátované systémom FAT32 na okamžité použitie pre Mac i PC. Predávajú sa s predinštalovaným softvérom Nero BackItUp Essentials, ktorý umožňuje používateľom PC úplnú zálohu systému a jeho obnovenie, schopnosť naplánovať automatické zálohovanie podľa dátumu/času a šifrované zálohovanie s možnosťou zabezpečenia heslom.

Softvér Green Button spoločnosti Verbatim zastaví otáčanie pevného disku, ak sa nepoužíva, čím predlžuje jeho životnosť a šetrí energiu. Existujú 3 možnosti úsporného režimu. Prechod do úsporného režimu po 10 minútach alebo v krokoch po 10 minútach až do 120 minút. Do úsporného režimu je takisto možné prejsť poklepaním na ikonu Green Button na ploche alebo sa dá prechod do úsporného režimu zakázať.

Disk, ktorý meria 195 mm × 121 mm × 33 mm (d × v × š), je možné použiť aj na USB nahrávanie, teda nahrávať programy na externé pamäťové zariadenie priamo pripojené k televízoru cez USB rozhranie.

Mnoho televízorov je dnes vybavených jedným alebo viacerými USB portmi. Už sme si zvykli na prehrávanie fotografií a filmov na televízore z USB flash alebo pevných diskov. Najnovšie televízory teraz ponúkajú novú funkciu - USB nahrávanie. Ak ste si nedávno kúpili nový televízor, je veľká šanca, že bude podporovať USB nahrávanie, najmä ak ide o model strednej cenovej triedy alebo high-endový televízor. USB nahrávanie umožňuje nahrávať programy na externé pamäťové zariadenie priamo pripojené k televízoru pomocou USB rozhrania. Externý HDD v podstate funguje ako videorekordér. Môže byť použitý aj na pozastavenie živého vysielania (tzv. funkcia Time Shift). S USB nahrávaním dokáže externý USB pevný disk nahradiť HDD/DVD rekordéry alebo VHS videorekordéry.

Najnovší prenosný disk Verbatim GT je od decembra v predaji v celej Európe. Cena bola stanovená na 89,90 € pri modeli s kapacitou 500 GB a 119,90 € s kapacitou 1 TB. Disk sa predáva s priloženým USB 3.0 káblom.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Biznis

4 mýty o USB - nabíjajú všetky nabíjačky rovnako rýchlo a môžu spôsobiť poškodenie telefónu?

28.11.2016 00:12

Technológie USB zjednotili takmer celý svet nabíjania a prenosu dát. Vďaka nim môžeme pomocou jednej nabíjačky dodávať energiu rôznym druhom telefónov aj tabletov. Stále však o nich panujú mýty – nap ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá