18.1.2013 0 Comments

ASUS TAICHI je už dostupný na Slovensku

Spoločnosť ASUS predstavila nové mobilné dotykové zariadenia. ASUS TAICHI je tenký a štýlový ultrabook s unikátnym dizajnom dvoch displejov. Elegantný tablet a ultrabook v jednom váži iba 1,25 kg a v najužšom bode má šírku len 3 mm.

ASUS VivoBook je ultrabook s dotykovým displejom veľkosti 11,6 alebo 13 palcov. Transformer Book je 13,3-palcový tablet, z ktorého sa po pripojení do dokovacej stanice stane plnohodnotný notebook.

Notebook a tablet v jedinečnom dizajne
ASUS TAICHI kombinuje vďaka unikátnemu dizajnu dvoch displejov to najlepšie z ultrabooku a viacdotykového tabletu - prepínanie medzi režimami je okamžité a jednoduché, stačí zdvihnúť prst. S otvoreným vekom je TAICHI výkonný ultrabook s Full HD displejom, podsvietenou klávesnicou a veľkým viacdotykovým touchpadom - vhodný na prácu aj s náročnými aplikáciami. Zatvorte veko a z TAICHI sa stane ľahký tablet s viacdotykovým Full HD displejom.

Oba displeje, ktorými je TAICHI vybavený, je možné využívať simultánne, zdieľať informácie, sledovať multimédiá a pracovať s aplikáciami. S otvoreným vekom a oboma displejmi vo vertikálnej polohe umožňuje TAICHI zdieľanie prezentácie alebo filmu publiku po oboch stranách. Technológia IPS displeja taktiež zaručuje výborný obraz na oboch displejoch, s veľmi presným zobrazením farieb a 178 stupňovým pozorovacím uhlom. TAICHI je vybavený aj stylusom, ktorý umožňuje potrebnú presnosť pri práci s aplikáciami.

ASUS TAICHI je vybavený výkonným štvorjadrovým procesorom Intel Core i7, operačnou pamäťou 4GB, grafikou Intel HD 4000 a 128GB alebo 256GB SSD diskom. Dual-band Wi-Fi, Intel WiDi a Bluetooth 4.0 poskytujú výkonnú bezdrôtovú konektivitu a dvojica USB 3.0 portov zabezpečuje plnú podporu najnovších vysokorýchlostných externých dátových úložísk a rýchle dobíjanie mobilných zariadení.

Technológia ASUS SonicMaster, vyvinutá v spolupráci s Bang & Olufsen ICEpower, je zárukou výnimočnej kvality zvuku. TAICHI je vybavený aj 5-MP kamerou s automatickým zaostrovaním a podporou natáčania videa v rozlíšení 1080p Full HD. Druhá kamera podporuje zaznamenávanie videa v rozlíšení 720p HD, pričom mikrofón s redukciou šumu umožňuje plnohodnotnú komunikáciu aj počas video konferencie. S TAICHI môžete pracovať alebo sa zabávať vďaka výkonnej batérii až 5 hodín.

Ultrabook s dotykom
Modely S200 a S400 ultrabooku ASUS VivoBook majú 11,6 resp. 14-palcový dotykový displej a sú optimalizované pre operačný systém Windows 8. VivoBook sa taktiež môže pochváliť odolným, elegantným a mobilným dizajnom, ideálnym na cestovanie. Integrácia audio technológie ASUS SonicMaster, zapnutie do dvoch sekúnd a 32 GB cloudové úložisko WebStorage robia z VivoBooku všestranné mobilné zariadenie.

Všetky produkty z VivoBook série boli navrhnuté s dôrazom na estetiku a intuitívny dotyk. Displej so sklom zabezpečuje elegantnejší vzhľad, ktorý dopĺňa aj kovové šasi a zaoblené hrany. Modely S200 a S400 sú dostupné vo viacerých farebných variáciách.

Dotyk nie je v prípade VivoBook-u iba funkcionalita, je podstatou tejto série produktov. Všetky modely disponujú viacdotykovým displejom a technológiou ASUS Smart Gesture.

ASUS VivoBook S200 využíva procesor Intel Core i3 a v standby režime vydrží až 15 dní. Napriek 11,6-palcovému displeju je vybavený touchpadom a reproduktormi, ktoré sú určené pre 14-palcové notebooky. ASUS VivoBook S400 je dostupný vo viacerých verziách, s procesormi Intel Core i3, i5 a i7. Vybrané modely sú vybavené grafickou kartou spoločnosti NVIDIA.

Transformer s Windows 8
ASUS Transformer Book je výkonné ultraprenosné zariadenie s operačným systémom Windows 8. Vďaka viacúčelovému dizajnu dokovacej stanice je možné Transformer Book využívať ako tablet aj ako notebook. Transformer Book je 13,3-palcový tablet, vybavený treťou generáciou procesorov Intel Core i5 alebo i7. Dátové SSD úložisko s kapacitou 128GB poskytuje dostatok priestoru pre Windows aplikácie a dáta. Vďaka Full HD displeju s IPS technológiou má ASUS Transformer krásne farby a široký pozorovací uhol.

Dokovacia stanica vytvorí zo zariadenia plnohodnotný notebook s podsvietenou klávesnicou, veľkým touchpadom a pevným diskom s kapacitou až 500GB. Dokovacia stanica má vlastnú batériu, ktorá predlžuje výdrž zariadenia a portovou výbavou, vrátane USB 3.0.

Dotykový Zenbook
ASUS Zenbook Touch je najprogresívnejší ultrabook na súčasnom trhu. 13,3 palcový model UX31A a 15,6palcový UX51VZ kombinujú vynikajúci výkon s jedinečným dizajnom a viacdotykovým Full HD displejom s technológiou IPS. Zenbook Touch sa pýši štíhlym telom, ktoré sa zužuje na 3 mm a váži iba 1,3 kg.

ASUS Zenbook Touch UX31A je dostupný vo verziách s procesorom Intel Core i5 alebo i7 tretej generácie, operačnou pamäťou až do 8GB a 256GB SSD úložiskom. Zenbook Touch UX51VZ je vybavený štvorjadrovým procesorom Intel Core i7, operačnou pamäťou 8GB RAM a grafickou kartou NVIDIA GeForce GT650M, čím poskytuje vynikajúci výkon aj pri práci s náročnými aplikáciami.

Kompletné špecifikácie sú dostupné na internetovej stránke www.asus.com, www.asustaichi.sk.

Dostupnosť a cena
ASUS TAICHI bude dostupný v predaji u autorizovaných ASUS predajcov od 14. januára 2013.

Najvýkonnejšia verzia s procesorom Intel® Core i7-3517U sa bude predávať za 1 580 EUR.

ASUS VivoBook S200 je v predaji od 1. januára 2013 v predajnej cene 496 EUR pre model s operačnou pamäťou 2GB RAM, resp. 542 EUR v prípade verzie so 4GB RAM. ASUS VivoBook S400 sa na trhu objaví v priebehu januára a februára tohto roka v cene 600 EUR a 687 EUR pre verziu s dodatočným 24GB SSD diskom.

ASUS Transformer Book bude dostupný od 9. februára 2013 s odporúčanou predajnou cenou 1 403 EUR.

ASUS Zenbook Touch UX31A bude dostupný od 22. januára 2013 v cene 1580 EUR. UX51VZ v cene od 1980 EUR sa začne predávať od februára 2013.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Biznis

Orientácia Microsoftu na cloud sa vyplatila, akcie sú na rekordnom maxime

22.10.2016 00:05

Softvérová spoločnosť Microsoft reportovala po ukončení oficiálnych obchodných hodín na americkej burze svoje hospodárske výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2017, ktorý skončil 30. septembra tohto rok ...

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá