Image
18.5.2015 0 Comments

Vensmile W10 – Windows PC vo veľkosti telefónu so 64 GB úložiskom a batériou

vensmile_w10.jpg V poslednom čase žne úspechy miniatúrny počítač Intelu Compute Stick. No ak hľadáte maličký stolový počítač, na ktorom možno spustiť Windows, nie je to jediná možnosť.

Približne za rovnakú cenu si môžete obstarať aj počítač Vensmile W10, ktorý má dvakrát toľko zabudovanej flash pamäte, viac portov a rovnaký procesor. Navyše má integrovanú aj batériu, takže môže bežať aj v prípade, že nie je pripojený k zobrazovaciemu zariadeniu či zdroju energie. Možno ho teda ľahko preniesť z jednej miestnosti do druhej bez toho, aby ste ho vypli.

vensmile.jpg

Minipočítač má rozmery 147 × 80 × 7 mm, čo zodpovedá väčšiemu smartfónu. Nemá však displej a namiesto mobilného operačného systému používa Windows 8.1 s Bingom. Vo výbave je procesor Intel Atom Z3735F Bay Trail, 2 GB RAM, 64 GB úložiska. K dispozícii je Wi-Fi 802.11a/b/g/n a Bluetooth 4.0. Vďaka zabudovanej 3000 mAh batérii možno Vensmile použiť nielen ako počítač, ale aj ako prenosný externý akumulátor. Stačí pripojiť telefón alebo tablet káblom USB a môžete svoje mobilné zariadenie nabíjať.

Počítač má dva porty USB 2.0 plnej veľkosti, napájací port microUSB, slot na kartu microSD a port miniHDMI na pripojenie displeja. Nechýba ani audio jack na slúchadlá či reproduktor.

Nie je to prvý Windows PC vo veľkosti telefónu. Pred istým časom sme vám predstavili napr. minipočítač Ainol, ktorý má takisto vstavanú batériu. Vensmile W10 je však pozoruhodný až 64 GB internej pamäte. Ostatné podobné zariadenia doteraz poskytovali len 32 GB a menej.

Čínsky Aliexpress ponúka Vensmile W10 za 149 dolárov, k čomu treba prirátať ešte náklady na dopravu (ako aj problémy obvykle spojené objednávaním zariadení z Číny).


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá