Image
18.5.2015 0 Comments

Vensmile W10 – Windows PC vo veľkosti telefónu so 64 GB úložiskom a batériou

vensmile_w10.jpg V poslednom čase žne úspechy miniatúrny počítač Intelu Compute Stick. No ak hľadáte maličký stolový počítač, na ktorom možno spustiť Windows, nie je to jediná možnosť.

Približne za rovnakú cenu si môžete obstarať aj počítač Vensmile W10, ktorý má dvakrát toľko zabudovanej flash pamäte, viac portov a rovnaký procesor. Navyše má integrovanú aj batériu, takže môže bežať aj v prípade, že nie je pripojený k zobrazovaciemu zariadeniu či zdroju energie. Možno ho teda ľahko preniesť z jednej miestnosti do druhej bez toho, aby ste ho vypli.

vensmile.jpg

Minipočítač má rozmery 147 × 80 × 7 mm, čo zodpovedá väčšiemu smartfónu. Nemá však displej a namiesto mobilného operačného systému používa Windows 8.1 s Bingom. Vo výbave je procesor Intel Atom Z3735F Bay Trail, 2 GB RAM, 64 GB úložiska. K dispozícii je Wi-Fi 802.11a/b/g/n a Bluetooth 4.0. Vďaka zabudovanej 3000 mAh batérii možno Vensmile použiť nielen ako počítač, ale aj ako prenosný externý akumulátor. Stačí pripojiť telefón alebo tablet káblom USB a môžete svoje mobilné zariadenie nabíjať.

Počítač má dva porty USB 2.0 plnej veľkosti, napájací port microUSB, slot na kartu microSD a port miniHDMI na pripojenie displeja. Nechýba ani audio jack na slúchadlá či reproduktor.

Nie je to prvý Windows PC vo veľkosti telefónu. Pred istým časom sme vám predstavili napr. minipočítač Ainol, ktorý má takisto vstavanú batériu. Vensmile W10 je však pozoruhodný až 64 GB internej pamäte. Ostatné podobné zariadenia doteraz poskytovali len 32 GB a menej.

Čínsky Aliexpress ponúka Vensmile W10 za 149 dolárov, k čomu treba prirátať ešte náklady na dopravu (ako aj problémy obvykle spojené objednávaním zariadení z Číny).


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty 1

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá