Image
5.8.2014 0 Comments

V Košiciach spustili gigabitový internet pre domácnosti

internet_speed.jpg ANTIK Telecom spustil poskytovanie ultravysokorýchlostného internetu pre košické domácnosti. Bez navýšenia mesačného poplatku získajú prenosovú rýchlosť až 1000/1000mbps. Je to prvé rozsiahle nasadenie takejto technológie u nás. Prví pripojení klienti sú zo Sídliska Košického vládneho programu.

Podstatné navýšenie rýchlosti získajú klienti bez navýšenia mesačných platieb za jednorázový poplatok vo výške 19,90eur. Pokrytie bude rásť každý týždeň, vždy po ukončení úpravy siete v mieste záujmu o zrýchlený internet.

Technologický upgrade Antiku umožní byť pripravený na ďalší výrazný rast dátových potrieb koncových zákazníkov ako aj pre postupný rozbeh televízie vo veľmi vysokom rozlíšení (4K/UHD). Pokrytie gigabitového internetu v Antiku dosiahne v tomto roku až 110 tisíc domácností a pokryje okrem Košíc ešte ďalších 7 miest.

Nový internet od Antiku je postavený na technológii gigabitových prepínačov od spoločnosti Cisco Systems, ktorá sa v takomto rozsahu nasadzuje na Slovensku vôbec po prvý krát. Plné využitie rýchlosti si vyžiada, aby aj samotný zákazník mal všetky svoje sieťové komponenty s gigabitovými parametrami.

Najlepšie výsledky je možné dosiahnuť, pokiaľ je príslušný počítač priamo káblom pripojený do siete, resp. pripojený do prvého prepínača (switcha) v domácnosti a zároveň ak má takýto počítač aj dostatočnú rezervu vo výkone. Antik je pripravený poradiť klientom ako majú svoju sieť na novú technológiu pripraviť a priamo na pobočkách je možné zakúpiť aj preverené zariadenia.

Záujemcov Antik oslovuje postupne v poradí v akom sa registrovali a v závislosti od rekonštrukcie siete v danej lokalite. Ultra rýchle internetové služby budú v tomto roku k dispozícii v Košiciach, Humennom, Stropkove, Svite, Trebišove, Vranove nad Topľou, Veľkých Kapušanoch a Žarnovici. Denne aktualizovanú dostupnosť gigabitového internetu si záujemcovia môžu overiť na www.antik.sk.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Telekomunikácie

Slovak Telekom predstavil Immmr - konkurenciu pre WhatsApp, Viber či Skype

07.12.2016 00:15

Slovak Telekom včera uviedol komunikačnú aplikáciu immmr, ktorá kombinuje komunikáciu cez WiFi a mobilné dáta. Aplikácia immmr umožňuje posielať správy a súbory, realizovať bezplatné hovory a videohov ...

Telekomunikácie

Telefonovanie v EÚ bude od leta lacnejšie

05.12.2016 00:07

Telefonovanie a spotreba dát v rámci EÚ budú od leta lacnejšie. Konštatoval to minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Arpád Érsek. Na zasadnutí Rady EÚ v Bruseli sa totiž podarilo dosiahnuť ...

Telekomunikácie

Prieskum: Štvrtina mladých Slovákov sleduje televíziu v mobile alebo na tablete. SWAN im ponúka riešenie

08.11.2016 00:18

Poznáte ten idylický obraz, keď si večer celá rodina sadá spolu pred televíznu obrazovku a svorne pozerá program, na ktorom sa jej členovia dohodnú? Podľa prieskumu verejnej mienky takáto pohoda sa z  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá