Image
5.8.2014 0 Comments

V Košiciach spustili gigabitový internet pre domácnosti

internet_speed.jpg ANTIK Telecom spustil poskytovanie ultravysokorýchlostného internetu pre košické domácnosti. Bez navýšenia mesačného poplatku získajú prenosovú rýchlosť až 1000/1000mbps. Je to prvé rozsiahle nasadenie takejto technológie u nás. Prví pripojení klienti sú zo Sídliska Košického vládneho programu.

Podstatné navýšenie rýchlosti získajú klienti bez navýšenia mesačných platieb za jednorázový poplatok vo výške 19,90eur. Pokrytie bude rásť každý týždeň, vždy po ukončení úpravy siete v mieste záujmu o zrýchlený internet.

Technologický upgrade Antiku umožní byť pripravený na ďalší výrazný rast dátových potrieb koncových zákazníkov ako aj pre postupný rozbeh televízie vo veľmi vysokom rozlíšení (4K/UHD). Pokrytie gigabitového internetu v Antiku dosiahne v tomto roku až 110 tisíc domácností a pokryje okrem Košíc ešte ďalších 7 miest.

Nový internet od Antiku je postavený na technológii gigabitových prepínačov od spoločnosti Cisco Systems, ktorá sa v takomto rozsahu nasadzuje na Slovensku vôbec po prvý krát. Plné využitie rýchlosti si vyžiada, aby aj samotný zákazník mal všetky svoje sieťové komponenty s gigabitovými parametrami.

Najlepšie výsledky je možné dosiahnuť, pokiaľ je príslušný počítač priamo káblom pripojený do siete, resp. pripojený do prvého prepínača (switcha) v domácnosti a zároveň ak má takýto počítač aj dostatočnú rezervu vo výkone. Antik je pripravený poradiť klientom ako majú svoju sieť na novú technológiu pripraviť a priamo na pobočkách je možné zakúpiť aj preverené zariadenia.

Záujemcov Antik oslovuje postupne v poradí v akom sa registrovali a v závislosti od rekonštrukcie siete v danej lokalite. Ultra rýchle internetové služby budú v tomto roku k dispozícii v Košiciach, Humennom, Stropkove, Svite, Trebišove, Vranove nad Topľou, Veľkých Kapušanoch a Žarnovici. Denne aktualizovanú dostupnosť gigabitového internetu si záujemcovia môžu overiť na www.antik.sk.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Telekomunikácie

Nórsko ako prvá krajina vypne rádiá FM, k dispozícii bude už len digitálny rozhlas

10.01.2017 00:22

Nórsko začne tento týždeň vypínať svoju rádiovú sieť FM. Je to však kontroverzný krok, ktorý má mnoho kritikov a podľa hlasovania novín Dagbladet je proti nemu až  66 % Nórov. No odborníci tvrdia, že ...

Telekomunikácie

Koniec satelitného vysielania programov v štandardnom rozlíšení (SD)

19.12.2016 00:05

Prevádzkovateľ česko-slovenskej satelitnej platformy Skylink, spoločnosť M7 Group, informuje o plánovanom ukončení satelitného vysielania ďalších verejnoprávnych aj komerčných televíznych staníc v šta ...

Telekomunikácie

Slovak Telekom predstavil Immmr - konkurenciu pre WhatsApp, Viber či Skype

07.12.2016 00:15

Slovak Telekom včera uviedol komunikačnú aplikáciu immmr, ktorá kombinuje komunikáciu cez WiFi a mobilné dáta. Aplikácia immmr umožňuje posielať správy a súbory, realizovať bezplatné hovory a videohov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá