Image
5.8.2014 0 Comments

V Košiciach spustili gigabitový internet pre domácnosti

internet_speed.jpg ANTIK Telecom spustil poskytovanie ultravysokorýchlostného internetu pre košické domácnosti. Bez navýšenia mesačného poplatku získajú prenosovú rýchlosť až 1000/1000mbps. Je to prvé rozsiahle nasadenie takejto technológie u nás. Prví pripojení klienti sú zo Sídliska Košického vládneho programu.

Podstatné navýšenie rýchlosti získajú klienti bez navýšenia mesačných platieb za jednorázový poplatok vo výške 19,90eur. Pokrytie bude rásť každý týždeň, vždy po ukončení úpravy siete v mieste záujmu o zrýchlený internet.

Technologický upgrade Antiku umožní byť pripravený na ďalší výrazný rast dátových potrieb koncových zákazníkov ako aj pre postupný rozbeh televízie vo veľmi vysokom rozlíšení (4K/UHD). Pokrytie gigabitového internetu v Antiku dosiahne v tomto roku až 110 tisíc domácností a pokryje okrem Košíc ešte ďalších 7 miest.

Nový internet od Antiku je postavený na technológii gigabitových prepínačov od spoločnosti Cisco Systems, ktorá sa v takomto rozsahu nasadzuje na Slovensku vôbec po prvý krát. Plné využitie rýchlosti si vyžiada, aby aj samotný zákazník mal všetky svoje sieťové komponenty s gigabitovými parametrami.

Najlepšie výsledky je možné dosiahnuť, pokiaľ je príslušný počítač priamo káblom pripojený do siete, resp. pripojený do prvého prepínača (switcha) v domácnosti a zároveň ak má takýto počítač aj dostatočnú rezervu vo výkone. Antik je pripravený poradiť klientom ako majú svoju sieť na novú technológiu pripraviť a priamo na pobočkách je možné zakúpiť aj preverené zariadenia.

Záujemcov Antik oslovuje postupne v poradí v akom sa registrovali a v závislosti od rekonštrukcie siete v danej lokalite. Ultra rýchle internetové služby budú v tomto roku k dispozícii v Košiciach, Humennom, Stropkove, Svite, Trebišove, Vranove nad Topľou, Veľkých Kapušanoch a Žarnovici. Denne aktualizovanú dostupnosť gigabitového internetu si záujemcovia môžu overiť na www.antik.sk.


Mohlo by Vás zaujímať

Telekomunikácie 4

4ka ako prvá na Slovensku prináša totálne neobmedzené volania aj dáta

18.10.2016 00:21

Štvrtý mobilný operátor prináša na slovenský trh ďalšiu novinku z produktovej rady TO. S novinkou TO.∞ za cenu 30 eur na 30 dní prinesie do mobilu neobmedzené množstvo dát v sieti 4ky aj v sieti obcho ...

Telekomunikácie

Telekom predstavil nové technologické vychytávky aj zrýchlenie pripojenia k internetu

18.10.2016 00:07

Telekom predstavil viacero noviniek, ktoré pripravuje na nadchádzajúce predvianočné obdobie. Z technologických noviniek to bude okrem iného zrýchlenie prenosových rýchlostí pripojenia k internetu takm ...

Telekomunikácie 3

4ka ako prvá na Slovensku spúšťa do komerčnej prevádzky VoLTE volania

12.10.2016 00:15

Oddnes môžu už aj obyvatelia Slovenska využívať Voice over LTE (VoLTE), čo je revolučná technológia prinášajúca rýchlejšie spojenie volania a vyššiu kvalitu hlasu. Jej komerčnú prevádzku ako prvá spom ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá