Image
20.7.2016 0 Comments

Tlačiareň Epson s atramentovým tankovým systémom dovŕšila antarktickú misiu

Epson, svetová jednotka v riešení digitálneho zobrazovania a tlače, zahájila v októbri 2014 cestu, na ktorej prekonala svoje vlastné hranice. Spoločnosť poslala svoje veľkokapacitné tlačiarne s atramentovými systémami (známe v Južnej Amerike ako tlačiarne EcoTank) do odľahlých častí Južnej Ameriky, aby dokázala, že tieto inovačné atramentové zásobníky ponúkajú najvyšší výkon.

Spoločnosť Epson prekonala obmedzenia dané extrémnym počasím a ako súčasť iniciatívy nazvanej „Reto EcoTank“ (Výzva EcoTank) začala posielať svoje tlačiarne na nehostinné a ťažko dostupné miesta v Južnej Amerike, kde je obtiažne a dokonca nemožné okamžite vymieňať spotrebný materiál a prístroje. Medzi vybrané miesta, kde sa uskutočnila táto náročná misia, patrí Základňa Marambio v Argentínskej Antarktíde, najjužnejšom bode oboch Amerík.    

Za silného vetra a mrazu sem Epson v októbri 2014 dopravil tlačiareň L355 s inovatívnou technológiou - atramentovým tankovým systémom (miestne známe ako EcoTank). „Je to už dlhšie než rok a pol, čo tlačiareň denne bezproblémovo funguje bez potreby nových náplní. Nikdy sme sa nemuseli starať o atrament, vyzerá to, ako keby bola náplň bezodná,“ vysvetľuje Juan Carlos Luján, prezident Fundación Marambio.
EcoTank spojuje pojmy „ekonomický“ a „zásobník“ v tlačovom systéme, ktorý nahradzuje klasické zásobníky atramentovými fľašami, ktoré vykazujú vyšší výkon pri nižších nákladoch a zachovávajú tú istú kvalitu tlače, bez toho, aby bolo potrebné príliš často vymieňať materiál.

Základňa Marambio je argentínska stanica situovaná v Antarktíde, ktorá vykonáva niekoľko vedeckých výskumov (medzi inými geologické, geofyzikálne, paleontologické a ekologické). Extrémne klimatické podmienky, ktoré ovplyvňujú antarktickú oblasť, komplikujú častý prístup na základňu a obmedzujú možnosť doručenia materiálu a náhradných dielov k zariadeniu a ľuďom, ktorí tu žijú. 

„Prijali sme Výzvu Ecotank, pretože pri teplotách -30°C a silnom vetre sme sa nemuseli starať o výmenu atramentu. A tlačiarne nás nesklamali," vysvetľuje jeden z členov antarktického tímu.
S dôverou vo výkon svojich tlačiarní a s cieľom prispieť k dôležitej práci, ktorú vykonávajú na tejto základni, si Epson zvolil túto oblasť, aby tu postavil svoje výrobky a dokázal veľký tlačový výkon radu tlačiarní s atramentovým tankovým systémom.
Členovia Základne Marambio pózujú pri tlačiarňach s atramentovým tankovým systémom.

Upozorňujeme, že názvy a vlastnosti výrobkov a služieb Epson sa v rôznych regiónoch líšia.

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá