Image
21.12.2012 0 Comments

Televízory, Blu-ray prehrávače, tablety – kupovať teraz či až po Vianociach?

ceny_produktov_1912.jpg Ľudia chcú šetriť vždy, keď sa dá. Cena produktov na trhu sa však niekedy nespráva tak, ako by sme očakávali. Vianoce predstavujú vhodný čas na nákup nových zariadení do domácnosti - povianočné obdobie však niekedy prekvapí výhodnejšími cenami. Aká je podľa analytikov situácia tento rok?

HDTV

Ceny 50-palcových televízorov sú v poslednom čase pomerne ustálené, začiatkom roka 2013 sa však budú dať zohnať tohtoročné modely za výpredajové ceny, keďže si predajcovia budú chcieť vyčistiť sklady. V prípade kategórie 60-palcových televízorov by sa podľa analytikov z NPD v priebehu najbližších mesiacov mala cenová hladina ustáliť.

Blu-ray prehrávače

Analytici odhadujú, že prípadné výpredajové ceny po Novom roku nebudú také výhodné, resp. výhodnejšie ako niektoré z vianočných zliav. Ak teda chcete Blu-ray prehrávač, kupujte teraz.

Fotoaparáty DSLR

Tieto zariadenia si získavajú čoraz väčšiu popularitu na trhu a výsledkom je stúpajúca cena. Dnešné modely sú drahšie o približne 14 %, spotrebiteľom to však neprekáža a svoje staršie fotoaparáty vymieňajú za nové. Ak chcete ušetriť, kúpte si niektorý zo starších modelov.

Kompaktné fotoaparáty, GPS, čítačky kníh

V prípade týchto zariadení nečakajte žiadne zľavy. Podľa analytikov tento segment produktov nie je pre masových zákazníkov natoľko zaujímavý, aby sa jednotliví výrobcovia museli predbiehať v tom, kto ponúkne výhodnejšiu cenu. Oproti minulému roku dokonca záujem o čítačky kníh a kompaktné fotoaparáty opadol. Ceny sa pravdepodobne znižovať nebudú, pretože predajcovia nepotrebujú výrazne uvoľniť sklady novým modelom.

Herné konzoly

Počas Vianoc sa dajú výhodne kúpiť aj herné konzoly. Pokiaľ natrafíte na nejakú zľavu, neváhajte a kupujte - po Vianociach lacnejšie nekúpite.

Dátové úložiská

Cena dátových úložísk stabilne klesá a klesať bude aj naďalej, ak teda nedôjde k nejakej katastrofe ako minulý rok. Ak nové dátové úložisko (či už SSD, alebo HDD) nepotrebujete práve teraz, o pár mesiacov ušetríte ešte viac.

Tablety

Ak chcete kupovať lacný tablet, máte dve možnosti. Buď si zariadenie kúpite teraz (napr. Nexus 7), alebo budete čakať ďalšieho pol roka až rok, kým sa objaví nová generácia zariadení. Z hľadiska peňazí síce výrazne neušetríte, ďalšia generácia však ponúkne lepší výkon, displej atď. No ak očakávate, že počas Vianoc alebo po Vianociach výrazne ušetríte, nespoliehajte sa na to.

Počítače

Windows 8 je na trhu a spoločne s uvedením nového operačného systému sa objavilo aj množstvo nových zariadení. Ak si chcete kúpiť notebook, hybridné alebo konvertibilné riešenie, ceny high-end modelov sa počas roka 2013 príliš meniť nebudú. Na trh by sa však mali dostať nové zariadenia z kategórie low-endu. Analytici očakávajú, že ceny budú stabilné, takže ak chcete šetriť, jedine na úkor kvality.

Zdroj: pcworld.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft predstavil svoju 3D víziu a Surface Book, ktorý by mal výkonom knokautovať konkurenciu

27.10.2016 11:23

V stredu 26. októbra Microsoft predstavil novú zásadnú aktualizáciu Windows 10 s názvom Creators Update (CU), novinky z oblasti gamingu a profesionálny desktop z rodiny Surface. Prezentoval aj inovova ...

Produkty

Luxusný Xiaomi Mi Mix má 6,4“ displej bez rámčeka a so zaoblenými rohmi. Cena vás prekvapí

27.10.2016 00:25

Na nedávnom tlačovom podujatí, kde Xiaomi uviedlo smartfón Mi Note 2, bol predvedený aj ďalší telefón – Mi Mix. Hoci ho spoločnosť predstavila ako „koncept telefónu“, ukázalo sa, že si ho bude možné a ...

Produkty

Xiaomi Mi Note 2 sa veľmi nápadne podobá na Galaxy Note 7. Prichádza s globálnou podporou pásiem LTE

27.10.2016 00:13

Xiaomi v týchto dňoch predstavilo nový smartfón Mi Note 2, ktorý sa nápadne podobá na Samsung Note 7 (dúfajme, že riziko požiaru je menšie). Jeho špecifikácie sú vcelku impozantné: - 5,7-palcový zaob ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá