Image
21.12.2012 0 Comments

Televízory, Blu-ray prehrávače, tablety – kupovať teraz či až po Vianociach?

ceny_produktov_1912.jpg Ľudia chcú šetriť vždy, keď sa dá. Cena produktov na trhu sa však niekedy nespráva tak, ako by sme očakávali. Vianoce predstavujú vhodný čas na nákup nových zariadení do domácnosti - povianočné obdobie však niekedy prekvapí výhodnejšími cenami. Aká je podľa analytikov situácia tento rok?

HDTV

Ceny 50-palcových televízorov sú v poslednom čase pomerne ustálené, začiatkom roka 2013 sa však budú dať zohnať tohtoročné modely za výpredajové ceny, keďže si predajcovia budú chcieť vyčistiť sklady. V prípade kategórie 60-palcových televízorov by sa podľa analytikov z NPD v priebehu najbližších mesiacov mala cenová hladina ustáliť.

Blu-ray prehrávače

Analytici odhadujú, že prípadné výpredajové ceny po Novom roku nebudú také výhodné, resp. výhodnejšie ako niektoré z vianočných zliav. Ak teda chcete Blu-ray prehrávač, kupujte teraz.

Fotoaparáty DSLR

Tieto zariadenia si získavajú čoraz väčšiu popularitu na trhu a výsledkom je stúpajúca cena. Dnešné modely sú drahšie o približne 14 %, spotrebiteľom to však neprekáža a svoje staršie fotoaparáty vymieňajú za nové. Ak chcete ušetriť, kúpte si niektorý zo starších modelov.

Kompaktné fotoaparáty, GPS, čítačky kníh

V prípade týchto zariadení nečakajte žiadne zľavy. Podľa analytikov tento segment produktov nie je pre masových zákazníkov natoľko zaujímavý, aby sa jednotliví výrobcovia museli predbiehať v tom, kto ponúkne výhodnejšiu cenu. Oproti minulému roku dokonca záujem o čítačky kníh a kompaktné fotoaparáty opadol. Ceny sa pravdepodobne znižovať nebudú, pretože predajcovia nepotrebujú výrazne uvoľniť sklady novým modelom.

Herné konzoly

Počas Vianoc sa dajú výhodne kúpiť aj herné konzoly. Pokiaľ natrafíte na nejakú zľavu, neváhajte a kupujte - po Vianociach lacnejšie nekúpite.

Dátové úložiská

Cena dátových úložísk stabilne klesá a klesať bude aj naďalej, ak teda nedôjde k nejakej katastrofe ako minulý rok. Ak nové dátové úložisko (či už SSD, alebo HDD) nepotrebujete práve teraz, o pár mesiacov ušetríte ešte viac.

Tablety

Ak chcete kupovať lacný tablet, máte dve možnosti. Buď si zariadenie kúpite teraz (napr. Nexus 7), alebo budete čakať ďalšieho pol roka až rok, kým sa objaví nová generácia zariadení. Z hľadiska peňazí síce výrazne neušetríte, ďalšia generácia však ponúkne lepší výkon, displej atď. No ak očakávate, že počas Vianoc alebo po Vianociach výrazne ušetríte, nespoliehajte sa na to.

Počítače

Windows 8 je na trhu a spoločne s uvedením nového operačného systému sa objavilo aj množstvo nových zariadení. Ak si chcete kúpiť notebook, hybridné alebo konvertibilné riešenie, ceny high-end modelov sa počas roka 2013 príliš meniť nebudú. Na trh by sa však mali dostať nové zariadenia z kategórie low-endu. Analytici očakávajú, že ceny budú stabilné, takže ak chcete šetriť, jedine na úkor kvality.

Zdroj: pcworld.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá