Image
21.12.2012 0 Comments

Televízory, Blu-ray prehrávače, tablety – kupovať teraz či až po Vianociach?

ceny_produktov_1912.jpg Ľudia chcú šetriť vždy, keď sa dá. Cena produktov na trhu sa však niekedy nespráva tak, ako by sme očakávali. Vianoce predstavujú vhodný čas na nákup nových zariadení do domácnosti - povianočné obdobie však niekedy prekvapí výhodnejšími cenami. Aká je podľa analytikov situácia tento rok?

HDTV

Ceny 50-palcových televízorov sú v poslednom čase pomerne ustálené, začiatkom roka 2013 sa však budú dať zohnať tohtoročné modely za výpredajové ceny, keďže si predajcovia budú chcieť vyčistiť sklady. V prípade kategórie 60-palcových televízorov by sa podľa analytikov z NPD v priebehu najbližších mesiacov mala cenová hladina ustáliť.

Blu-ray prehrávače

Analytici odhadujú, že prípadné výpredajové ceny po Novom roku nebudú také výhodné, resp. výhodnejšie ako niektoré z vianočných zliav. Ak teda chcete Blu-ray prehrávač, kupujte teraz.

Fotoaparáty DSLR

Tieto zariadenia si získavajú čoraz väčšiu popularitu na trhu a výsledkom je stúpajúca cena. Dnešné modely sú drahšie o približne 14 %, spotrebiteľom to však neprekáža a svoje staršie fotoaparáty vymieňajú za nové. Ak chcete ušetriť, kúpte si niektorý zo starších modelov.

Kompaktné fotoaparáty, GPS, čítačky kníh

V prípade týchto zariadení nečakajte žiadne zľavy. Podľa analytikov tento segment produktov nie je pre masových zákazníkov natoľko zaujímavý, aby sa jednotliví výrobcovia museli predbiehať v tom, kto ponúkne výhodnejšiu cenu. Oproti minulému roku dokonca záujem o čítačky kníh a kompaktné fotoaparáty opadol. Ceny sa pravdepodobne znižovať nebudú, pretože predajcovia nepotrebujú výrazne uvoľniť sklady novým modelom.

Herné konzoly

Počas Vianoc sa dajú výhodne kúpiť aj herné konzoly. Pokiaľ natrafíte na nejakú zľavu, neváhajte a kupujte - po Vianociach lacnejšie nekúpite.

Dátové úložiská

Cena dátových úložísk stabilne klesá a klesať bude aj naďalej, ak teda nedôjde k nejakej katastrofe ako minulý rok. Ak nové dátové úložisko (či už SSD, alebo HDD) nepotrebujete práve teraz, o pár mesiacov ušetríte ešte viac.

Tablety

Ak chcete kupovať lacný tablet, máte dve možnosti. Buď si zariadenie kúpite teraz (napr. Nexus 7), alebo budete čakať ďalšieho pol roka až rok, kým sa objaví nová generácia zariadení. Z hľadiska peňazí síce výrazne neušetríte, ďalšia generácia však ponúkne lepší výkon, displej atď. No ak očakávate, že počas Vianoc alebo po Vianociach výrazne ušetríte, nespoliehajte sa na to.

Počítače

Windows 8 je na trhu a spoločne s uvedením nového operačného systému sa objavilo aj množstvo nových zariadení. Ak si chcete kúpiť notebook, hybridné alebo konvertibilné riešenie, ceny high-end modelov sa počas roka 2013 príliš meniť nebudú. Na trh by sa však mali dostať nové zariadenia z kategórie low-endu. Analytici očakávajú, že ceny budú stabilné, takže ak chcete šetriť, jedine na úkor kvality.

Zdroj: pcworld.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá