12.5.2015 0 Comments

Telekomunikační operátori budú diskutovať na deviatej medzinárodnej konferencii Slovanet Metro On Line v Poprade

V Poprade sa už po deviatykrát bude konať medzinárodná konferencia lokálnych telekomunikačných operátorov Slovanet Metro ON Line. Na podujatí, ktoré sa koná pod záštitou primátora mesta Poprad Jozefa Švagerka, budú predstavené najmodernejšie telekomunikačné služby pre biznis sféru a najnovšie technológie budovania a prevádzky metropolitných sietí. Generálnym partnerom konferencie je spoločnosť Slovanet.

Infraštruktúra lokálnych hráčov sa neustále rozrastá a stáva sa čoraz viac dôveryhodnejšia a spoľahlivejšia. Cestou utilizácie a podpory takejto infraštruktúry sa rozhodol ísť aj Slovanet - telekomunikačný operátor s výlučne slovenským kapitálom.

„Infraštruktúra lokálneho ISP (internet service provider) naberá čoraz viac na svojom význame. Dosahom a spoľahlivosťou sa vyrovná aj silnej konkurencii a zároveň prináša obojstranné výhody jej utilizácie. Takéto partnerstvá sa nám osvedčili a môžeme ich označiť ako win-win," hovorí Miroslav Kacz, obchodný zástupca spoločnosti Slovanet zodpovedný za veľkoobchodné služby rady x:GATE.

Produkty radu x:GATE sú navrhnuté pre operátorov, ktorí popri štandardnej službe zahraničnej a slovenskej konektivity potrebujú vyriešiť vo svojej sieti napríklad Tripleplay služby, alebo moderné cloudové riešenia. Tie sú čoraz viac stredobodom pozornosti viacerých klientov z biznis segmentu. Práve dátové a hlasové produkty x:GATE od Slovanetu sú určené poskytovateľom internetových služieb, ale aj alternatívnym hlasovým operátorom a prevádzkovateľom ostatných telekomunikačných služieb.

„Máme pripravený model ako zefektívniť serverovne lokálnych operátorov prípadne ako vyriešiť vyššiu úroveň spoľahlivosti a georedundancie dát. Kaskádový model clustra našich cloudových služieb posúva ťažko dostupné riešenia bližšie k zákazníkom do miesta ich pôsobenia," uvádza Marek Engler, manažér pre stratégiu spoločnosti Slovanet.

Bol to práve Slovanet, ktorý úspešne na slovenský trh uviedol vlastnú cloudovú platformu cloud:LINK. Výnimočnosť tejto platformy spočíva v jednoduchom a pritom maximálne funkčnom ergonomickom používateľskom prostredí, ktoré prináša nový spôsob práce s virtuálnou technológiou a v konkurenčnom prostredí nemá obdoby.

Na konferencii Metro ON Line sa bude diskutovať aj o aktuálnych témach, ktoré súvisia s televíznymi právami a poplatkami za vysielanie v HD kvalite. Vysielatelia a zástupcovia telekomunikačných operátorov v rámci panelovej diskusie nadviažu na tému minuloročnej konferencie a budú hovoriť aj o tom, kam sa za ostatných dvanásť mesiacov posunula problematika spoplatňovania nelineárnych služieb a vysielania vo vysokej kvalite.

Viac informácií o konferencii Metro On Line nájdete na internetovej stránke www.metroonline.sk


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Seagate BackUp Plus Portable - první 2,5“ externí disk na světě s kapacitou 5 TB

25.10.2016 00:00

Seagate Technology, přední světový výrobce datových úložišť, uvede v listopadu na český a slovenský trh externí disk Backup Plus Portable, vůbec první 5TB přenosný disk na světě. Novinku zdobí elegant ...

Tlačové správy

Bezpilotná nákladná kozmická loď Cygnus dopravila k ISS 2300 kg nákladu

24.10.2016 15:37

Na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS) dorazil prvý náklad potravín a iného potrebného materiálu, ktorý tam po vyše dvojročnej prestávke dopravila vlastnou loďou i raketou súkromná americká spoločnosť ...

Tlačové správy

Ericsson zverejnil hospodárske výsledky za tretí štvrťrok 2016

24.10.2016 15:00

HLAVNÉ ÚDAJE ZA 3. ŠTVRŤROK •        Vykázané tržby a tržby upravené pre porovnateľné jednotky a zohľadňujúce zmeny výmenných kurzov medziročne poklesli o 14 %, predovšetkým v dôsledku vývoja v segme ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá