Image
19.12.2012 0 Comments

Technologické trendy, ktoré v budúcom roku ovplyvnia podnikanie

3d-printer.jpg Čím viac toho (nielen) v podnikaní viete o tom, čo vás čaká v budúcnosti, tým lepšie sa na ňu môžete pripraviť. Prinášame vám preto šesť trendov, ktoré v budúcom roku ovplyvnia firmy všetkých veľkostí - vrátane tej vašej.

1. Rozvinie sa 3D tlač
3D tlač bola už radená medzi top technologické trendy roku 2012 (niektorí experti jej expanziu predpovedali dokonca ešte o rok skôr), a to predovšetkým pre čoraz nižšie ceny tlačiarní. Tie, ktoré predtým stáli až 20 000 dolárov, teraz kúpite takmer za desatinu. Dnešné tlačiarne umožnia jednoducho vyrábať plastové veci, ktoré môžete využiť doma alebo v kancelárii.

2. Bežné heslá upadnú do zabudnutia
Biometrické bezpečnostné prvky sú na trhu už nejaký čas, nikdy sa však medzi používateľmi príliš nezakorenili, a to napriek tomu, že keď sa hacker zmocní hesla väčšiny používateľov, získa tak prístup prakticky ku všetkým ich účtom, pretože málokto používa rôzne heslá a priebežne ich mení. Vďaka biometrickým údajom sa môžete k svojim službám prihlasovať pomocou skenu oka, prsta alebo hlasu. Odborníci predpokladajú, že v budúcom roku používatelia konečne prejdú na tento typ prihlasovania vo väčšej miere.

3. Aplikácie v televízoroch
Jeden z najzaujímavejších trendov roku 2013 bude sledovať, ako sa budú medzi používateľmi rozmáhať inteligentné televízory s operačnými systémami, do ktorých možno inštalovať aplikácie. Aj keď smart TV sú na trhu už niekoľko rokov, až teraz sa pre väčšinu používateľov stanú cenovo dostupnými.

4. Školské triedy budú on-line
V roku 2012 si získali veľkú obľubu on-line kurzy typu Udacity alebo Coursera a nastolili tak cestu novému trendu. V roku 2013 tieto služby spolu s „tradičnými" metódami výučby podľa Thomasa Koulopoulosma z konzultantskej spoločnosti Delphi Group vystúpia ešte viac do popredia.

5. Dizajn webu čakajú zmeny
Podľa expertov sa v roku 2013 používateľské rozhranie rôznych produktov a služieb vráti k jednoduchosti a prehľadnosti v duchu Windows 8. Preč budú zložité možnosti nastavovania a preklikávania sa rôznymi ponukami a ešte viac sa rozvinú dotykové displeje.

6. Výpadky internetu spôsobia problémy

Výpadky internetu spôsobia v budúcom roku podľa predpovedí expertov viac škody než kedykoľvek predtým, a to pre čoraz hlbšie prepojenie webových stránok. Zoberme si napríklad tlačidlo Páči sa mi na Facebooku, s ktorým má najväčšia sociálna sieť na svete veľké problémy - chyba v kóde pri tejto funkcii na jar tohto roka spôsobila problémy tisícom webových stránok, ktoré sú s Facebookom prepojené, a zapríčinila ich nedostupnosť. Šikovný pomocník na boj s týmito ťažkosťami je napríklad Outage Analyzer, ktorý vie hľadať problémy medzi stránkami a ponúknuť riešenie.

Zdroj: Computerworld.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Technológie

Hardvérová divízia Facebooku pracuje na technológii, ktorá vyzerá ako čítanie myšlienok

16.01.2017 00:30

Pred istým časom sa Mark Zuckerberg v jednom rozhovore vyjadril, že je presvedčený o tom, že jedného dňa si ľudia budú navzájom posielať myšlienky s využitím digitálnych technológií. Teraz sa jeho sen ...

Technológie

PR: Konferencia ShowIT – ukážeme vám novinky TOP IT technológií

13.01.2017 00:05

Na začiatku, pred ôsmimi rokmi, bola myšlienka priniesť kvalitu zahraničných IT eventov na Slovensko. Dnes je IT konferencia ShowIT už tradičná zimná vzdelávacia udalosť v Bratislave. Poďte sa s nami ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá