Image
19.12.2012 0 Comments

Technologické trendy, ktoré v budúcom roku ovplyvnia podnikanie

3d-printer.jpg Čím viac toho (nielen) v podnikaní viete o tom, čo vás čaká v budúcnosti, tým lepšie sa na ňu môžete pripraviť. Prinášame vám preto šesť trendov, ktoré v budúcom roku ovplyvnia firmy všetkých veľkostí - vrátane tej vašej.

1. Rozvinie sa 3D tlač
3D tlač bola už radená medzi top technologické trendy roku 2012 (niektorí experti jej expanziu predpovedali dokonca ešte o rok skôr), a to predovšetkým pre čoraz nižšie ceny tlačiarní. Tie, ktoré predtým stáli až 20 000 dolárov, teraz kúpite takmer za desatinu. Dnešné tlačiarne umožnia jednoducho vyrábať plastové veci, ktoré môžete využiť doma alebo v kancelárii.

2. Bežné heslá upadnú do zabudnutia
Biometrické bezpečnostné prvky sú na trhu už nejaký čas, nikdy sa však medzi používateľmi príliš nezakorenili, a to napriek tomu, že keď sa hacker zmocní hesla väčšiny používateľov, získa tak prístup prakticky ku všetkým ich účtom, pretože málokto používa rôzne heslá a priebežne ich mení. Vďaka biometrickým údajom sa môžete k svojim službám prihlasovať pomocou skenu oka, prsta alebo hlasu. Odborníci predpokladajú, že v budúcom roku používatelia konečne prejdú na tento typ prihlasovania vo väčšej miere.

3. Aplikácie v televízoroch
Jeden z najzaujímavejších trendov roku 2013 bude sledovať, ako sa budú medzi používateľmi rozmáhať inteligentné televízory s operačnými systémami, do ktorých možno inštalovať aplikácie. Aj keď smart TV sú na trhu už niekoľko rokov, až teraz sa pre väčšinu používateľov stanú cenovo dostupnými.

4. Školské triedy budú on-line
V roku 2012 si získali veľkú obľubu on-line kurzy typu Udacity alebo Coursera a nastolili tak cestu novému trendu. V roku 2013 tieto služby spolu s „tradičnými" metódami výučby podľa Thomasa Koulopoulosma z konzultantskej spoločnosti Delphi Group vystúpia ešte viac do popredia.

5. Dizajn webu čakajú zmeny
Podľa expertov sa v roku 2013 používateľské rozhranie rôznych produktov a služieb vráti k jednoduchosti a prehľadnosti v duchu Windows 8. Preč budú zložité možnosti nastavovania a preklikávania sa rôznymi ponukami a ešte viac sa rozvinú dotykové displeje.

6. Výpadky internetu spôsobia problémy

Výpadky internetu spôsobia v budúcom roku podľa predpovedí expertov viac škody než kedykoľvek predtým, a to pre čoraz hlbšie prepojenie webových stránok. Zoberme si napríklad tlačidlo Páči sa mi na Facebooku, s ktorým má najväčšia sociálna sieť na svete veľké problémy - chyba v kóde pri tejto funkcii na jar tohto roka spôsobila problémy tisícom webových stránok, ktoré sú s Facebookom prepojené, a zapríčinila ich nedostupnosť. Šikovný pomocník na boj s týmito ťažkosťami je napríklad Outage Analyzer, ktorý vie hľadať problémy medzi stránkami a ponúknuť riešenie.

Zdroj: Computerworld.cz


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Google naučil umelú inteligenciu narábať s vlastnou pamäťou

20.10.2016 00:22

Londýnska dcérska spoločnosť Googlu Deep Mind urobila prielom vo vývoji „myslenia“ počítačov vytvorením strojového učenia, ktoré kombinuje neurónové siete s konvenčnou počítačovou pamäťou. Neurónová ...

Technológie 1

Japonský robot Kengoro sa dokáže ochladzovať potením. Funguje to trikrát lepšie ako chladenie vzduchom

19.10.2016 00:16

Rovnako ako ľudské svaly aj motory, ktoré poháňajú roboty, generujú veľké množstvo tepla. Ale na rozdiel od ľudí roboty doteraz nemohli ochladzovať svoje mechanizmy potením. Robot zhotovený na Toki ...

Technológie 1

Inteligentná čelenka vám sprostredkuje sny podľa vlastného výberu

18.10.2016 00:22

Vo filme Inception z roku 2010 dostane hlavná postava zložitú úlohu implantovať spomienky do niečej mysle počas sna. A zdá sa, že zámerné vyvolávanie snov môže byť čoskoro realitou mimo filmového plát ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá