Image
19.12.2012 0 Comments

Facebook konkuruje službe Foursquare

facebook_foursqaure_1.jpg Mobilná aplikácia sociálnej siete Facebook ponúka zlepšenú funkciu Nearby. Tá v novej verzii priamo konkuruje službe Foursquare.

Facebook sa snažil zaujať v tomto smere už minulý rok prostredníctvom funkcie Places. Tá však nezískala taký ohlas zo strany používateľov, ako by sa čakalo. Facebook na neúspech funkcie zareagoval akvizíciou spoločnosti Gowalla - v tom čase išlo o priameho konkurenta služby Foursquare. Facebook kúpil aj aplikáciu Glancee, ktorá sa takisto zameriava na lokalizačné služby.

Výsledok spolupráce, novú službu Nearby, predstavil Facebook v pondelok a už na prvý pohľad je zrejmé, že funkcionalita je v tomto prípade prakticky totožná s Foursquare. Funkcia Nearby zobrazuje reštaurácie, podniky, hotely a ďalšie body záujmu vo vašom okolí. Okrem základných informácii sú k dispozícii názory ostatných používateľov a nechýba ani možnosť Check-in. Samozrejmá je integrácia do prostredia Facebooku, takže pri každom bode záujmu vidíte, ktorí vaši priatelia ho navštívili, prípadne komu sa páči a „lajkujú" dané miesto.

facebook_foursqaure_19112roman.jpg

Nearby je pre Facebook zaujímavý aj z pohľadu biznisu. Môže ísť konečne o spôsob, ktorý umožní Facebooku zarábať na mobilných zariadeniach. Dá sa očakávať, že ak sa Nearby dočká záujmu zo strany používateľov, Facebook bude funkciu naďalej zlepšovať - pre mnohé značky a spoločnosti sa tak naskytne nová príležitosť interakcie s viac ako 600 miliónmi používateľov, ktorí využívajú mobilný Facebook. Pre sociálnu sieť by to mohlo znamenať nový spôsob reklamy a sponzorovaných odkazov na mobilných zariadeniach práve v súvislosti s blízkym okolím používateľa.

V porovnaní so sociálnou sieťou služba Foursquare má momentálne 25 miliónov registrovaných používateľov. Prevažná väčšina z nich však službu využíva ako doplnok pre Facebook alebo Twitter. Dá sa teda očakávať, že ak Facebook ponúkne službu porovnateľnú (a časom aj lepšiu), ako je Foursquare, používatelia nebudú mať dôvod Foursquare naďalej používať - ledaže by službu používali z dôvodu odomykania virtuálnych ocenení, ktoré Foursquare ponúka.

Zdroj: Readwrite.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

LinkedIn predstavil najväčší redizajn svojho webu od jeho spustenia pred 15 rokmi.

20.01.2017 00:22

Nová podoba bola výrazne uprataná, obsahuje nové navigačné nástroje a beží rýchlejšie. Mobilná aplikácia aj desktopová verzia dostali konzistentnejší dizajn. Podľa vyjadrenia firmy bolo hlavným cieľom ...

Internet

Google Mapy vám už ukážu, kde sa dá dobre zaparkovať

19.01.2017 00:23

Mapy Googlu budú opäť užitočnejšie. Ich nová aktualizácia v9.44 beta totiž prináša funkciu, ktorá ukáže používateľom, aké možnosti parkovania môžu očakávať na mieste určenia. Získajú tak predstavu o t ...

Internet 10

Stroj na morálne dilemy. Moral Machine umožní rozhodnúť, koho život má autonómne vozidlo obetovať pri nehode

19.01.2017 00:40

So samojazdiacimi autami experimentuje čoraz viac firiem, a tak sa vynárajú aj otázky o tom, ako majú vozidlá rozhodovať v krízových situáciách. Ak napríklad niekto nečakane vbehne do jazdnej dráhy, m ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá