Image
19.12.2012 0 Comments

Facebook konkuruje službe Foursquare

facebook_foursqaure_1.jpg Mobilná aplikácia sociálnej siete Facebook ponúka zlepšenú funkciu Nearby. Tá v novej verzii priamo konkuruje službe Foursquare.

Facebook sa snažil zaujať v tomto smere už minulý rok prostredníctvom funkcie Places. Tá však nezískala taký ohlas zo strany používateľov, ako by sa čakalo. Facebook na neúspech funkcie zareagoval akvizíciou spoločnosti Gowalla - v tom čase išlo o priameho konkurenta služby Foursquare. Facebook kúpil aj aplikáciu Glancee, ktorá sa takisto zameriava na lokalizačné služby.

Výsledok spolupráce, novú službu Nearby, predstavil Facebook v pondelok a už na prvý pohľad je zrejmé, že funkcionalita je v tomto prípade prakticky totožná s Foursquare. Funkcia Nearby zobrazuje reštaurácie, podniky, hotely a ďalšie body záujmu vo vašom okolí. Okrem základných informácii sú k dispozícii názory ostatných používateľov a nechýba ani možnosť Check-in. Samozrejmá je integrácia do prostredia Facebooku, takže pri každom bode záujmu vidíte, ktorí vaši priatelia ho navštívili, prípadne komu sa páči a „lajkujú" dané miesto.

facebook_foursqaure_19112roman.jpg

Nearby je pre Facebook zaujímavý aj z pohľadu biznisu. Môže ísť konečne o spôsob, ktorý umožní Facebooku zarábať na mobilných zariadeniach. Dá sa očakávať, že ak sa Nearby dočká záujmu zo strany používateľov, Facebook bude funkciu naďalej zlepšovať - pre mnohé značky a spoločnosti sa tak naskytne nová príležitosť interakcie s viac ako 600 miliónmi používateľov, ktorí využívajú mobilný Facebook. Pre sociálnu sieť by to mohlo znamenať nový spôsob reklamy a sponzorovaných odkazov na mobilných zariadeniach práve v súvislosti s blízkym okolím používateľa.

V porovnaní so sociálnou sieťou služba Foursquare má momentálne 25 miliónov registrovaných používateľov. Prevažná väčšina z nich však službu využíva ako doplnok pre Facebook alebo Twitter. Dá sa teda očakávať, že ak Facebook ponúkne službu porovnateľnú (a časom aj lepšiu), ako je Foursquare, používatelia nebudú mať dôvod Foursquare naďalej používať - ledaže by službu používali z dôvodu odomykania virtuálnych ocenení, ktoré Foursquare ponúka.

Zdroj: Readwrite.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

YouTube Rewind 2016. Toto sú najpopulárnejšie videá na Slovensku a vo svete

08.12.2016 00:08

Google už tradične v závere roka zverejňuje rebríčky najpopulárnejších videí. YouTube Rewind odhaľuje najpopulárnejšie videá, ktoré používatelia sledovali na najväčšej videoplatforme YouTube za posled ...

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá