26.11.2012 0 Comments

TYPO3 má na Slovensku prvého člena svetovej asociácie!

TYPO3 je intuitívny redakčný systém pre správu obsahu webovej stránky. Umožňuje vytvoriť a udržiavať web aj potrebné funkcie samotnému užívateľovi. Spoločnosť BSP Magnetica, s.r.o. sa stala strieborným členom Asociácie TYPO3 a ako prvá slovenská firma sa zapája do celosvetového diana v komunite vývojárov tohto softwaru.

Web stránka ako „polotovar", alebo riešenie vytvorené pre Vás na mieru?
Firmy v dnešnej dobe sledujú svoje náklady veľmi pozorne. Preto sa mnohé pri riešení svojej internetovej prezencie rozhodnú pre riešenie, ktoré je finančne najvýhodnejšie v čase ponuky. Väčšinou sa jedná o šablónové riešenie webovej stránky. Aké sú však riziká takéhoto riešenia? V čom je lepšie riešenie na mieru, napríklad v systéme TYPO3?

Riešenie internetovej stránky na mieru má spravidla nasledovné výhody. Stránka:

 • spĺňa všetky požiadavky zadávateľa, s minimom technických obmedzení
  - Je jednoduchšie optimalizovaná podľa požiadaviek
  - Môže byť dizajnovo upravená podľa potreby
  - Vie byť interaktívna
  - Dá sa rozšíriť rôznymi modulmi
 • je rýchla a aktuálna
  - Zmeny na stránke môže robiť priamo zadávateľ a tie sa zobrazia takmer ihned
  - Stránka je aktuálna a tým atraktívnejšia a aj dôveryhodnejšia
 • je lacnejšia
  - Prvotná vyššia investícia sa vráti vysokou efektivitou práce s vlastnou internetovou stránkou, schopnosťou reagovať na aktuálne trendy, obchodné príležitosti, alebo riziká.

Skúsenosti ukazujú, že mnohé firmy sa po vyskúšaní lacného „krabicového" riešenia po pár mesiacoch obracajú na vývojárov a programátorov riešení na mieru. Bohužiaľ mnohokrát až práca s jednoduchou stránkou a dodatočne vynaložené financie na jej úpravy presvedčia zadávateľov o potrebe efektívneho riešenia, ktoré bude pripravené na mieru.

Aké sú najčastejšie nevýhody „webstránkového polotovaru"? Stránka:

 • núti zadávateľa ku kompromisom
  - Úprava je často technicky možná len obmedzene
  - Zásahy do dizajnu šablóny majú limity
  - Komplikované zmeny funkcionality
  - Poskytuje obmedzené možnosti rozšírenia
 • je drahšia
  - Prvotná nízka investícia sa predraží v budúcnosti - každá aktualizácia stojí extra poplatky, čas zadávateľa, resp jeho zamestnancov. Neatraktívna stránka navyše odrádza potenciálnych klientov

Riešenie na mieru
Jedným z úspěšných redakčných systémov, je aj systém TYPO3. Na internete sa nachádza momentálne vyše 500 tisíc internetových stránok vytvorených a spravovaných prostredníctvom TYPO3. Žiadne licenčné poplatky za samotný software, vyše 5000 rôznych rozširovacích funkcionalít, integrovaná optimalizácia pre najväčšie prehliadače. Nielen preto je komunita vývojárov a tvorcov TYPO3 neustále rastúcou. O tom, že TYPO3 je vyzretý a vysoko profesionálny systém svedčia aj mená firiem, ktoré ho používajú, ako napríklad Volkswagen, Adidas, Sony, Philips, Ford, MAN, Audi, ale aj The New York Times, Lufthansa, TÜV alebo Unicef.

TYPO3 na Slovensku
Na Slovensku sa venuje práci so softwarom TYPO3 od roku 2006 spoločnosť BSP Magnetica, s.r.o.. Ako hovorí Marek Vastuško, jeden z jej konateľov: „Sme jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá na základe tohto Enterprise CSM vyvíja projekty už od roku 2006. Počas našej existencie sme odovzdali odborné poznatky a skúsenosti mnohým vývojárom a redaktorom tohto redakčného systému. Zúčastnili sme sa väčších projektov vybudovaných práve na systéme TYPO3, ktoré boli realizované nielen pre klientov na Slovensku, ale aj pre zahraničných klientov v Nemecku, Rakúsku či v Českej republike. Odrazom našej práce je skutočnosť, že sme sa stali jednou z najväčších spoločností používajúcich redakčný systém TYPO3 na Slovensku, a preto je pre nás prirodzené podporovať komunitu a združenie TYPO3." Predajom a vývojom to v „magnetike" nekončí. Komunita sa tvorí aj následovnou starostlivosťou, školeniami a prislúchajúcim poradenstvom.

Navyše sa spoločnosť BSP Magnetica s.r.o. stala prvou slovenskou spoločnosťou, ktorá je členom Asociácie TYPO3. Členstvo v TYPO3 združení je vyjadrením pre súčasných klientov a zárukou pre budúcich klientov, že BSP Magnetica je spoľahlivým partnerom pre realizovanie aplikácií postavených na redakčnom systéme TYPO3.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá