26.11.2012 0 Comments

Nový testovací softvér HP

Spoločnosť HP predstavila HP Unified Functional Testing (UFT) 11.5 a HP UFT Mobile, nadčasové nástroje na testovanie funkčnosti a mobility softvéru, ktoré pomôžu veľkým organizáciám rýchlejšie reagovať na zmeny ich obchodných stratégií.

Mobilné, sociálne a webové aplikácie umožňujú organizáciám ďalší rast a inovácie. Avšak ich navrhovanie tak, aby zohľadňovali aj štandardy tradičných podnikových systémov a dosahovali ich kvalitu, je veľmi zložité. Členom pracovných tímov, zodpovedných za nasadenie aplikácií, zvyšujú náročnosť práce aj nepretržité požiadavky zákazníkov na poskytovanie nových riešení, zaisťujúcich kľúčovú konkurenčnú výhodu.

Rozšírené softvérové riešenie HP Functional Testing pomáha organizáciám zlepšiť proces vývoja aplikácií a ich testovanie, aby v konečnej fáze zákazníkom ponúkli maximálne odladené aplikácie pre mobilné a cloudové prostredia. HP Functional Testing urýchľuje počiatočnú implementáciu automatického testovania, jeho ďalšiu priebežnú integráciu a zároveň zaisťuje spoluprácu kľúčových pracovných tímov, ktoré sa podieľajú na celom životnom cykle aplikácií. Organizácie tak môžu rýchlejšie ponúkať nové aplikácie, ktoré sú výrazne inovatívne a pritom maximálne kvalitné.

Nové zlepšenia softvérového riešenia HP Functional Testing organizáciám umožňujú:
• Rýchle reagovať na premenlivé obchodné potreby prostredníctvom automatizácie testovania funkčnosti v skorších fázach životného cyklu aplikácií a zjednodušenia testovania vďaka inovovaným používateľským možnostiam nástroja HP UFT 11.5.

• Urýchliť nasadenie mobilných aplikácií vďaka riešeniu HP UFT Mobile, ktoré automatizuje testovanie funkcionality aplikácií mobilných zariadení v prostredí testovacích verejných a privátnych cloudov.

• Zvýšiť produktivitu zamestnancov prostredníctvom nástroja HP Sprinter 11.5, ktorý ponúka automatizáciu náročných testovacích úloh „na jediné kliknutie myšou".

„Organizácie nemôžu obetovať kvalitu aplikácií kvôli urýchleniu rýchlosti ich nasadenia," povedal Subbu Iyer, viceprezident pre automatizáciu správy aplikácií divízie HP Software. „Nový softvér HP Functional Testing poskytuje zákazníkom súbor automatizačných nástrojov, ktoré urýchľujú nepretržité poskytovanie moderných a inovatívnych aplikácií a súčasne dokážu udržať ich maximálnu kvalitu."

Testujte viac, rýchlejšie a nepretržite
Nástroj HP UFT 11.5 poskytuje rozšírenú platformu, umožňujúcu vytvárať automatizované testy funkcionality aplikácií. Organizácie môžu vďaka nemu ľahšie využívať podporu nových inovatívnych technológií pre vývoj a reagovať na obchodné potreby zákazníkov. Obsahuje zjednodušené, moderné používateľské prostredie a okrem iného dokáže:

• Posilniť obchodný rast - podporuje vývoj vysokokvalitných kombinovaných aplikácií vďaka automatizačným procesom, zameraným na grafické (graphical user interfaces, GUI) i programátorské (application programming interfaces, API) rozhrania v jednom spoločnom nástroji.

• Znížiť zložitosť a náklady, spojené s integráciou automatického testovania, vrátane vytvárania manuálnych testov HP Sprinter a rýchle previesť manuálne testy na ich automatické varianty.

• Rýchlejšie presadiť ďalšie inovácie vďaka špičkovým vývojovým technológiám a nástrojom, založeným na patentovanej funkcii HP UFT Insight, ktorá automaticky rozpoznáva aplikácie bez ohľadu na ich implementačnú technológiu.

„Sprístupnenie kritických a maximálne presných zdravotníckych informácií lekárom a pacientom je zásadné pre poskytovanie kvalitnej starostlivosti o pacientov," povedal Chris Trimper, vedúci analytik pre automatizáciu a zaistenie kvality v organizácii Independent Health. „HP UFT 11.5 nám umožní podstatne zrýchliť testovanie a vývoj kvalitných podnikových aplikácií, ktoré našim členom zaistia prístup k správnym informáciám, kedykoľvek ich budú potrebovať. Pritom nezáleží na tom, či ide o priame zdravotnícke informácie, alebo len vyhľadanie vhodného lekára."

Riadenie kvality počas celého životného cyklu mobilných aplikácií
Riešenie HP UFT Mobile rozširuje možnosti testovania aplikácií prostredníctvom nástroja HP UFT aj na mobilné zariadenie. Organizácie majú možnosť oveľa rýchlejšie testovať mobilné aplikácie v nových testovacích prostrediach verejných a privátnych cloudov. HP UFT Mobile podporuje široké spektrum mobilných operačných systémov, vrátane Google AndroidTM a Apple iOS, takže nie sú potrebné žiadne dodatočné náklady na budovanie vlastného laboratória pre testovanie mobilných zariadení. Vďaka tomu sa zjednodušuje testovanie počas celého životného cyklu aplikácií.

Možnosti inovácií pre testerov
Softvér HP Sprinter 11.5 bol vyvinutý na uľahčenie manuálnych testov. Vďaka odstráneniu opakujúcich sa úloh pri ručnom ladení a rozšíreným možnostiam skúšobného testovania, testovacie tímy môžu ušetriť čas a optimalizovať celý priebeh testovania. Hlavnými výhodami HP Sprinter 11.5 sú:

• Zvýšenie produktivity zamestnancov vďaka novej integrovanej autorizačnej funkcii a aplikačným skenerom, ktoré zachytávajú chyby prekladov počas lokalizácie a zabezpečujú dodržanie súladu s právnymi predpismi.

• Značná úspora času a rýchlejšia adaptácia na prijatie nového pracovného prostredia vďaka opakovanému použitiu manuálnych testovacích metód a integrácii s HP BPT.

• Zníženie nákladov a ochrana investícií do jestvujúcich testovacích nástrojov vďaka jednoduchej konverzii z manuálnych úloh na automatizované „na jedno kliknutie myšou".

Doplňujúce informácie budú poskytnuté prostredníctvom webcastu „What's new in the HP Functional Testing 11.5 suite: Advance modern application testing" („Čo nového v nástrojoch HP Functional Testing verzia 11.5: Pokroky v modernom testovaní aplikácií"), ktorý sa bude konať 28. novembra o 13:00.

Zlepšená správa životného cyklu aplikácií
Nové riešenie HP pre testovanie aplikácií obsahuje HP Application Lifecycle Management (ALM), špičkové prostredie, ponúkajúce správu celého životného cyklu aplikácií. Organizácie tak získavajú komplexnú softvérovú platformu pre spoluprácu, správu a rýchle nasadenie aplikácií s merateľnými obchodnými výsledkami.

HP Functional Testing Suite je kľúčovým komponentom HP IT Performance Suite, nadčasovej testovacej platformy pre podnikové prostredia, ktorá umožňuje zvýšiť výkon IT infraštruktúry prostredníctvom nástrojov pre inteligentnú prevádzku.

Doplňujúce zdroje
• Ďalšie zaujímavosti sú k dispozícii na blogu Application Lifecycle Management and Application Transformation Blog.
• Komentáre z HP Software možno nájsť na Facebooku a Twitteri.
• Sledujte informácie o riešeniach HP Software ALM na Twitteri.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 3

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá