Image
24.6.2014 0 Comments

Systém na detekciu dronov bude chrániť vaše súkromie

dron.jpg Bojíte sa, že vás susedia budú špehovať pomocou dronov? Projekt na Kickstarteri vám ponúka riešenie. Má názov Personal Drone Detection System a dal si skromný cieľ vyzbierať na portáli 8500 dolárov na otestovanie a výrobu systému, ktorý zistí, či niekde v okruhu 15 metrov na vás nečíha dron, vybavený kamerou GoPro.

Niektoré bezpilotné lietadlá si už môžu kúpiť aj bežní spotrebitelia, preto sa vynárajú aj obavy z narušenia súkromia a nepatričného sliedenia. Oregonská spoločnosť Domestic Drone Countermeasure už vyše roka pracuje na technológii na detekciu dronov. 

Blesk_system na detekciu.jpg

Jej systém sa skladá z niekoľkých antén, ktoré si rozložíte na svojom pozemku. Tie potom detegujú rádiový signál, na ktorom komunikujú amatérske drony. Pravdepodobná poloha lietadla sa vypočíta trianguláciou, preto systém pozostáva z viacerých satelitov. Ak zaznamená prítomnosť bezpilotného lietadla, bude vás o tom informovať pomocou mobilnej aplikácie.


Systém nie je chránený patentmi a neexistuje ani žiadna záruka, že sa raz začne skutočne vyrábať a že bude rozlišovať medzi bezpilotnými lietadlami a napríklad rekreačným bežcom, ktorý prefrčí okolo s mobilom v ruke.

Projekt zatiaľ zaujal len málo prispievateľov, ale je fakt, že čoraz väčšia rozšírenosť amatérskych dronov otvára aj otázky ochrany súkromia.

Zdroj: theverge.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Hacking kreditky za šesť sekúnd. Zločinci môžu bez problémov získať všetky údaje o platobnej karte

08.12.2016 00:13

Vedci z Newcastle University prišli na spôsob, ako môžu zločinci za menej ako 6 sekúnd zistiť číslo, dátum platnosti a bezpečnostný kód na kreditnej alebo debetnej karte Visa. Je to vraj „nebezpečne ľ ...

Bezpečnosť

Čísla kreditiek už nelákajú. Kyberzločinci sa zameriavajú na lekárske záznamy, čísla sociálneho zabezpečenia a útoky DDoS.

07.12.2016 00:12

V dnešnej modernej a čoraz viac prepojenej dobe sú dáta používateľov, korporácií či štátnych inštitúcií pod neustále rastúcim tlakom. Tieto dáta predstavujú poklad v rukách kyberkriminálnikov a  trend ...

Bezpečnosť 2

Ovplyvnilo Rusko americké prezidentské voľby? Podľa expertov boli niektoré hlasovacie prístroje infikované

06.12.2016 00:16

Podľa kyberbezpečnostnej firmy FireEye ruská vláda počas kampane pred americkými prezidentskými voľbami nielen vykonávala hackerské útoky, ale využívala aj sociálne siete na ovplyvňovanie názorov. Šír ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá