Image
24.6.2014 0 Comments

Systém na detekciu dronov bude chrániť vaše súkromie

dron.jpg Bojíte sa, že vás susedia budú špehovať pomocou dronov? Projekt na Kickstarteri vám ponúka riešenie. Má názov Personal Drone Detection System a dal si skromný cieľ vyzbierať na portáli 8500 dolárov na otestovanie a výrobu systému, ktorý zistí, či niekde v okruhu 15 metrov na vás nečíha dron, vybavený kamerou GoPro.

Niektoré bezpilotné lietadlá si už môžu kúpiť aj bežní spotrebitelia, preto sa vynárajú aj obavy z narušenia súkromia a nepatričného sliedenia. Oregonská spoločnosť Domestic Drone Countermeasure už vyše roka pracuje na technológii na detekciu dronov. 

Blesk_system na detekciu.jpg

Jej systém sa skladá z niekoľkých antén, ktoré si rozložíte na svojom pozemku. Tie potom detegujú rádiový signál, na ktorom komunikujú amatérske drony. Pravdepodobná poloha lietadla sa vypočíta trianguláciou, preto systém pozostáva z viacerých satelitov. Ak zaznamená prítomnosť bezpilotného lietadla, bude vás o tom informovať pomocou mobilnej aplikácie.


Systém nie je chránený patentmi a neexistuje ani žiadna záruka, že sa raz začne skutočne vyrábať a že bude rozlišovať medzi bezpilotnými lietadlami a napríklad rekreačným bežcom, ktorý prefrčí okolo s mobilom v ruke.

Projekt zatiaľ zaujal len málo prispievateľov, ale je fakt, že čoraz väčšia rozšírenosť amatérskych dronov otvára aj otázky ochrany súkromia.

Zdroj: theverge.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Návrat k faxom? Sedem hlavných bezpečnostných trendov na rok 2017

17.01.2017 00:10

Podľa spoločnosti GFI Software budú v oblasti podnikovej IT bezpečnosti v roku 2017 pokračovať trendy minulého roka, ktorý môžeme v mnohých ohľadoch považovať za prelomový. Prudký nárast ransomvéru, k ...

Bezpečnosť

6 trendov najbližších rokov. Umelá inteligencia odhaľuje hackerov, fog computing a kolaborácia v cloude

13.01.2017 00:18

Rok 2016 jednoznačne potvrdil, že súčasný svet sa mení a digitalizácia sa dostáva do všetkých oblastí nášho života. Napríklad rozšírená realita umožnila milovníkom Pokémonov nachytať si svoje obľúbené ...

Bezpečnosť

Pravidlá ochrany súkromia budú platiť aj pre WhatsApp, Facebook Messenger, Skype, Gmail, iMessage a Viber

12.01.2017 00:12

Stále viac Európanov komunikuje elektronicky. Na dennej alebo takmer dennej báze používa mobil na telefonovanie a písanie správ 74 percent Európanov. Internet denne využíva 60 percent a e-maily posiel ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá