Image
24.6.2014 0 Comments

Systém na detekciu dronov bude chrániť vaše súkromie

dron.jpg Bojíte sa, že vás susedia budú špehovať pomocou dronov? Projekt na Kickstarteri vám ponúka riešenie. Má názov Personal Drone Detection System a dal si skromný cieľ vyzbierať na portáli 8500 dolárov na otestovanie a výrobu systému, ktorý zistí, či niekde v okruhu 15 metrov na vás nečíha dron, vybavený kamerou GoPro.

Niektoré bezpilotné lietadlá si už môžu kúpiť aj bežní spotrebitelia, preto sa vynárajú aj obavy z narušenia súkromia a nepatričného sliedenia. Oregonská spoločnosť Domestic Drone Countermeasure už vyše roka pracuje na technológii na detekciu dronov. 

Blesk_system na detekciu.jpg

Jej systém sa skladá z niekoľkých antén, ktoré si rozložíte na svojom pozemku. Tie potom detegujú rádiový signál, na ktorom komunikujú amatérske drony. Pravdepodobná poloha lietadla sa vypočíta trianguláciou, preto systém pozostáva z viacerých satelitov. Ak zaznamená prítomnosť bezpilotného lietadla, bude vás o tom informovať pomocou mobilnej aplikácie.


Systém nie je chránený patentmi a neexistuje ani žiadna záruka, že sa raz začne skutočne vyrábať a že bude rozlišovať medzi bezpilotnými lietadlami a napríklad rekreačným bežcom, ktorý prefrčí okolo s mobilom v ruke.

Projekt zatiaľ zaujal len málo prispievateľov, ale je fakt, že čoraz väčšia rozšírenosť amatérskych dronov otvára aj otázky ochrany súkromia.

Zdroj: theverge.com


Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 3

V USA vraj chystajú odvetný kyberútok proti Rusku. Ale či sa uskutoční, to sa možno ani nedozvieme

20.10.2016 00:16

Obamova administratíva vraj hrozí rozsiahlym kyberútokom proti Rusku, ktorý by mal byť odvetou za údajné zasahovanie krajiny v súvislosti s prezidentskými voľbami. Vyjadril sa tak viceprezident Joe Bi ...

Bezpečnosť 1

Americký úrad navrhuje zakázať dvojfaktorovú autentizáciu založenú na SMS. Nie je bezpečná

20.10.2016 00:25

Americký Národný inštitút pre štandardy a technológie (NIST) navrhuje, aby všetky on-line služby upustili od dvojfaktorovej autentizácie založenej na SMS. Podľa návrhu Digital Authentication Guideline ...

Bezpečnosť

Vírusový radar: IoT znamená Internet of Targets

14.10.2016 00:00

Sledovanie, ukradnuté dáta a heslá, zneužité citlivé informácie. Vskutku je dosť vecí, ktoré môžu používateľov znepokojovať pri ochrane súkromia. Nakoniec prvé a posledné, čo ľudia na internete hľadaj ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá